تاكيد خبرگان رهبری در بيانيه پاياني اجلاس دهم؛
در شرایط كنونى "حاشیه‌سازى" و طرح مسائل تنش‌‏زا بر خلاف مصالح انقلاب است؛ به فتنه‌گران قدیم و جدید نصیحت مى‌كنیم كه اگر با سیل خروشان ملت همراه نشوند، غرق مى‌‏گردند و بدانند كه با هرگونه حركت فتنه‏‌انگیز و چالش‏‌زا به‌ویژه در آستانه انتخابات مقابله خواهد شد.
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۰ - ۱۰:۱۵
کد خبر: ۷۳۳۰
به گزارش گرداب، دهمین اجلاس رسمى مجلس خبرگان رهبرى "دوره چهارم" عصر دیروز با صدور بيانيه‌اي به كار خود پايان داد.

متن كامل اين بيانيه به شرح ذيل است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم
مجلس خبرگان رهبرى ضمن تشكر از شما كه در ماه مبارك رمضان، جلوه‏ هایى برجسته از بندگى خداوند در جاى جاى این میهن اسلامى به ویژه در اماكن متبركه، مساجد، مصلى‌‏ها و حسینیه‏ها به خصوص در شب‏هاى مبارك قدر و غیره به نمایش در آوردید و با انس با قرآن و دعا، فضاى كشور را از عطر معنویت آكنده نمودید، به ویژه تشكر از جوانان عزیز كه با حضور ارزشمند خویش در مراسم ماه رمضان زیور خاصى به این مجالس معنوى دادند و با تقدیر از عالمان برجسته به ویژه مراجع عظام تقلید كه در عرصه‏ ابلاغ دین به صحنه آمدند، نیز سپاس از حضور شكوهمند شما در راهپیمایى روز قدس كه بصیرت و حماسه را تجلى دادید، بر امور زیر تأكید مى‏نماید:
 
1. رهنمودهاى مقام معظم رهبرى؛ حضرت آیت‌الله العظمى خامنه‌‏اىمدظله ‏العالى پیوسته چراغ فروزان راه مردم و مسئولان نظام اسلامى است. به خصوص در دیدارهایى كه اقشار مختلف مردم و مسئولان نظام در ماه مبارك رمضان با ایشان داشتند رهنمودهایى كلیدى و سرنوشت‏‌ساز بیان فرمودند كه انتظار مى‌‏رود عموم امت و ملت وفادار و مسئولان محترم نظام همانند گذشته و بیش از پیش با عمل به این رهنمودها، زمینه‌ساز ارتقا و عظمت ایران اسلامى شوند.
 
2. "عدالت" ممیزه‏ بسیار مهم انقلاب اسلامى است و به فرموده‏ مقام معظم رهبرىمدظله‏العالى گفتمان عدالت باید گفتمان رایج باشد. از آحاد ملت و تمامى دست‌اندركاران مشاغل و مسئولان محترم مى‌‏خواهیم به این موضوع خطیر كه بخشى از هویت نظام اسلامى است، توجه جدّى نموده و نگذارند تبعیض و بى‏‌عدالتى در هیچ عرصه‌‏اى وارد شود.
 
3. "وحدت" ضرورت همیشه‏ انقلاب اسلامى بوده و هست. از آحاد مردم به ویژه مسئولان محترم و صاحبان تریبون و رسانه انتظار پاسدارى از آن مى‌‏رود؛ به خصوص در آستانه‏ انتخابات نهمین دوره‏ مجلس شوراى اسلامى انتظار مى‏‌رود مردم عزیز، كاندیداهاى محترم و حامیان ایشان پیوسته به اصل "وحدت" نگاه راهبردى داشته، نگذارند این عنصر عزت آفرین آسیب ببیند. نیز انتظار آن است كه مردم شریف با حضور شكوهمند در انتخابات و انتخاب اصلح به وظیفه‏ شرعى، قانونى و سیاسى خود عمل نمایند.
 
4. دشمنان اسلام و معاندان نظام و استكبار جهانى از طریق تحریم و تهدید به شبیخون فرهنگى و اباحى‌‏گرى اخلاقى و رواج خرافه‏‌گرایى و شبهه‌افكنى در مباحث دینى در برابر باورها و ارزش‏هاى اسلامى و محتواى نظام مقدس جمهورى اسلامى صف‌آرایى كرده‏اند. ایستادگى و مقاومت ستودنى ملت بزرگ ایران در برابر استكبار، جهاد فرهنگى مسئولان و نخبگان و فرهیختگان حوزه و دانشگاه، به خصوص توجه دستگاه فرهنگى نظیر صدا و سیما و ارشاد اسلامى در ارتقاء سطح معرفت دینى و تربیت اخلاقى و بصیرت سیاسى و انسجام داخلى و همراهى با مرجعیت و روحانیت، راه مقابله با مكر و فریب شیاطین و مستكبرین است. در این بین اهتمام به ترویج مباحث ولایت‌فقیه در سطوح گوناگون و معارف اصیل مهدویت حائز اهمیت ویژه‏اى است.
 
5.  در شرایط كنونى "حاشیه‌سازى" و طرح مسائل تنش‌‏زا بر خلاف مصالح انقلاب است. به تمام جریان‏ها هشدار مى‌‏دهیم "كم‏رنگ كردن شعارهاى انقلاب" و زیر سوال بردن مقدسات دینى به ویژه در عرصه حجاب و عفاف را به شدت محكوم مى‌كنیم و به فتنه‌گران قدیم و جدید نصیحت مى‌كنیم كه اگر با سیل خروشان ملت همراه نشوند، غرق مى‌‏گردند و بدانند كه با هرگونه حركت فتنه‏‌انگیز و چالش‏‌زا به‌ویژه در آستانه انتخابات مقابله خواهد شد.از نهادهاى مربوط و به خصوص صدا و سیما كه بالاترین نقش را در تغییر ذائقه‏ جامعه و به خصوص نسل جوان دارد، مى‏‌خواهیم در پاسدارى از ارزش‏هاى نظام اسلامى و تقویت فرهنگ دینى به ویژه در سلوك و روابط اجتماعى زن و مرد، پر تلاش‏تر ظاهر شوند و از مسئولان آموزش عالى مى‏‌خواهیم در مراكز آموزشى نسبت به اجرایى طرح‏هایى چون تفكیك جنسیتى كه موجب حفظ حرمت و صیانت بیشتر نسل جوان مى‏شود، اقدام نمایند.
 
6. مقام معظم رهبرى‌مدظله ‏العالى سال جارى را "سال جهاد اقتصادى" نامیدند. این نامگذارى بیان یك ضرورت و نیاز قطعى كشور است. انتظار نمایندگان مجلس خبرگان رهبرى آن است كه مردم عزیز، فعالان اقتصادى و مسئولان نظام، به این مسئله در عرصه عمل اهتمام بیشترى داشته باشند و از دولت عزیز پشتیبانى و حمایت بهتر از بخش‏هاى تولیدى، كشاورزى و صنعت و رشد و توسعه صادرات و هدایت واردات و تخصیص بهینه‏ منابع مالى و تسهیلات بانكى و كنترل تورم و ایجاد اشتغال و رونق لازم اقتصادى را خواهانیم تا ان‏شاءالله در پایان سال، شاهد به بار نشستن بركات عملى این شعار باشیم.
 
7. در آستانه‏ سال جدید تحصیلى مراكز آموزشى (حوزه‏‌ها ،آموزش و پرورش، دانشگاه‏ها) قرار داریم. انتظار داریم این مراكز با استفاده‏ بیشتر از اوقات اساتید و دانشجویان و افزایش كمّى و كیفى فعالیت‏هاى علمى، نقش فعال‏ترى را در عرصه‏ تولید علم و پرورش نسل جوان در عرصه‏ اخلاق اسلامى و مبانى دینى ایفا نموده در این زمینه، شاهد درخشش بیشترى در این نهادها باشیم.
 
8. از نیروهاى امنیتى و مسلح به خصوص سپاه پاسداران انقلاب اسلامى ایران، این بازوان پرتوان ملت، به خاطر شناسایى و مبارزه با عوامل بیگانه در مرزها صمیمانه سپاسگزاریم و آرزوى موفقیت و اقتدار بیشتر براى آن عزیزان در عرصه‏ دفاع از مرزهاى جمهورى اسلامى ایران را داریم.
 
9. ضمن تقدیر از خدمات و تلاش‏هاى قواى سه‌گانه كه موجب بهبود و ارتقاء وضعیت كشور در عرصه‏‌هاى مختلف شده است متذكر مى‌شویم كه "اشتغال و تأمین معاش آبرومندانه" مردم عزیزمان، دغدغه همیشگى اعضاى مجلس خبرگان رهبرى است. از همه‏ مسئولان محترم نظام به خصوص قوه مجریه انتظار مى‌رود كه در این عرصه با تلاش روزافزون این مهم را برآورده كنند كه این مردم وفادار و همیشه در صحنه، شایسته‏ هرگونه تكریم و خدمتند.

10. بى‌تردید بیدارى اسلامى به وجود آمده، جلوه‏اى از صدور پیام انقلاب اسلامى ایران است. از رهگذر این بیدارى اسلامى است كه امید مى‌‏رود به یارى خداوند، اتحاد كشورهاى اسلامى در منطقه استحكام یافته و دقیقاً به عكس خواسته‏ استكبار جهانى، خاورمیانه جدید با محوریت مكتب حیات بخش اسلام شكل گیرد. ویژگى مشترك این قیام‏ها، اسلامى بودن، ضداستكبار و ضداستبدادى بودن و مردمى بودن آنهاست و این چهار محور، شاخص قیام‏هاى مورد تأیید است. به مبارزان در صحنه مى‏‌گوییم كه سست و خسته نشوید كه پیروزید "و لا تهنوا و لا تحزنوا و انتم الاعلون ان كنتم مؤمنین" مراقب باشید بیگانگان به ‏ویژه آمریكا، صهیونیسم و استكبارجهانى، انقلابتان را مصادره نكنند.
 
11. مجلس خبرگان رهبرى "مقاومت" را حق مشروع فلسطینیان دانسته و با تأكید بر جعلى بودن رژیم صهیونیستى، بر آزادى همه‏ سرزمین‏هاى اشغالى اصرار دارد كه این آرمان با اعتماد بر خداوند و وحدت همه گروه‏هاى فلسطینى به یارى حضرت حق بر آورده شدنى است ان‏شاءالله.
 
12. مجلس خبرگان رهبرى، مداخله اجانب و بیگانگان، به خصوص در  بحرین را محكوم كرده و به شهادت رساندن حق‌طلبانى كه در حركت مسالمت‏آمیز خود بیش از حق مسلّم خود چیزى نمى‏خواهند، زندانى كردن و شكنجه آنها را خلاف شرع و بر خلاف موازین حقوقى شناخته شده‏ بشرى مى‏داند و از حكام بحرین مى‏خواهد دست از این جنایات بردارند وگرنه تردید نداشته باشند كه سرنوشت دیكتاتورهاى سقوط كرده در انتظار آنان است.

13. كمك به قحطى زدگان سومالى همچنان یك ضرورت اسلامى - انسانى است با تشكر از كمك‏هاى قابل‏ تقدیر مردم عزیزمان به ‏این قحطى‌زدگان، انتظار تداوم این كمك‏ها را تا رسیدن به وضعیت مناسب داریم.

14. در پایان با آرزوى لطف بیكران خداوند براى همه شهداى راه حق از آغاز انقلاب اسلامى تاكنون به خصوص شهیدان عزیز 8 سال دفاع مقدس و امام شهیدان و دعا براى طول عمر با عزت مقام معظم رهبرىمدظله‏ العالى این علمدار اسلام ناب محمدی‌صلوات‌الله‌علیه، تعجیل در ظهور حضرت بقیةالله الاعظم ارواحنا فداه را از درگاه الهى مسئلت نموده و سربلندى و تعالى روزافزون ایران اسلامى و دیگر كشورهاى مسلمان را از حضرتش خواهانیم.

"انه سمیع و مجیب الدعاء"
مجلس خبرگان رهبرى   
16/6/90
 
منبع: فارس
 
 
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
Mircea
|
NETHERLANDS
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۰/۰۶/۲۶
Was totally stuck until I read this, now back up and rnnunig.
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد