پس از اخراج 3 تن از همكاران صداي آمريكا، مشاور ارشد بخش فارسي اين رسانه نيز اخراج شد.
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۰ - ۱۳:۳۰
کد خبر: ۷۹۳۵
پس از اخراج 3 تن از همكاران صداي آمريكا، مشاور ارشد بخش فارسي اين رسانه نيز اخراج شد.

به گزارش گرداب، کیهان به نقل از راديو كوچه گزارش داد: "رودي بختيار"، مشاور ارشد رئيس صداي آمريكا بود كه روز جمعه اخراج شد. او چندي پيش به دعوت "رامين عسگرد"، رئيس تازه كار صداي آمريكا مشغول به كار شده بود. او پس از "جمشيد چالنگي"، "كوروش صحتي" و "احمد باطبي"، چهارمين نفري است كه اخراج مي شود. اين اخراج ناگهاني و بدون اطلاع قبلي بوده است.

دو مامور انتظامات صداي آمريكا، بختيار را به خارج از ساختمان صداي آمريكا منتقل كرده اند.

اين گزارش همچنين حاكي است بين برنامه سازان بخش "پارازيت" در صداي آمريكا نيز درگيري هايي پيش آمده و "سامان اربابي" و "كامبيز حسيني"، حسابي به تيپ همديگر زده اند.

يادآور مي شود پيش از اين "محسن سازگارا" نيز به خاطر كم كاري و نخ نما شدن توليدات، از صداي آمريكا اخراج شده بود.

اين خبر در حالي منتشر مي شود كه مديران صداي آمريكا همواره از برنامه پارازيت به عنوان يكي از برنامه هاي موفق صداي آمريكا ياد كرده اند و وجود اختلافات شديد در صداي آمريكا موضوع تازه اي نيست و پيش از اين نيز در زمان مديريت "علي سجادي" تغيير و تحولاتي اتفاق افتاده بود كه باعث اعتراض كاركنان صداي آمريكا شد، اما اين تغييرات در زمان عسگرد شكل تازه اي پيدا كرده و دامن رده هاي بالاي مديريتي را هم مي گيرد. در اين مدت برخي از كاركنان صداي آمريكا، از همكاران خود به دلايل مختلف شكايت كرده اند.

حتي در مورد اخراج جمشيد چالنگي از صداي آمريكا گفته شده، بركناري جمشيد چالنگي از سوی واحد حفاظت صداي آمريكا، به دليل شكايت "ستاره درخشش" صورت گرفته است.

رامين عسگرد مدير صداي آمريكا كه بسياري او را عامل بروز اين اختلافات مي دانند، ديپلمات وزارت امور خارجه آمريكاست كه پيش از پذيرفتن مديريت بخش فارسي صداي آمريكا در مقام مشاور سياسي رئيس ستاد فرماندهي مركزي آمريكا با ژنرال "ديويد پترائوس" و سپس ژنرال "جيمز ماتيس" همكاري داشته است.

وي همچنين در گذشته مسئوليت هايي چون مدير دفتر حضور منطقه اي ايران در دوبي، معاون مشاور سياسي در رياض، مقام دفتر اقتصادي - بازرگاني در كابل، مقام دفتر سياسي - اقتصادي در امارات متحده عربي و كارمند كنسولي در تركيه را بر عهده داشته است.
 
 
برچسب اخبار:
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
mahdi
|
UNITED ARAB EMIRATES
|
۰۲:۴۰ - ۱۳۹۰/۰۸/۰۵
بسمه تعالی
حیف شد ! گرچه صدای آمریکا به منظور ضربه زدن به نظام ما فعال شد و گرچه فحاشی و بی نزاکتی یعنی بیوگرافی خانوادگی خودشان در دستور کارش میباشد اما اعضا، میهمانان و بالکل جملگی افراد مجموعه به دلیل دروغ پردازی و غیره دچار تناقض گویی و ناخواسته به جای ایران آمریکا را به چالش میکشند. چالنگی که در زمان فتنه سال 88 با اجنبی پرستان هرزه همچون سازگارا النگو و این مردک کلاهبردار زوری زاده مصاحبه میکرد چنان در ذهن خود اراجیف اینان را باور میکرد کانه تا چند روز دیگر در تهران خواهد بود؟!! یا برنامه پارازیت با لوده گی های دو دلقک که بعضا به دلیل فشار زیاد تا دم مرگ برنامه اجرا میکنند و ... لذاصدای آمریکا به نظر شخصی خطری برای ما نداشته و ندارد اما :
بی بی سی فارسی این ولد استعمار پیر به دلیل رعایت بعضی از مسائل همچون عدم فحاشی و رعایت مثلا ادب ظاهری و گفتن حقایقی که از دروغ و کذب بهره مند است بسیار خطرناک است . نیمی از حقیقت یعنی کذب محض.از سوی دیگر حمایت شدید مالی که اخیرا در اخبار آمده افرادی بی هویت و وطن فروش حقیر را به خدمت درآورده و نهایت استفاده را میکند ودر ساعت 17 هر روز در انتقال اخبار موصوف از رسانه ملی پیشی میگیرد. در اینجا به جد از هر مسئول متعهد چه در رسانه ملی چه در سایر رسانه ها طلب توجه بیشتر و افشای دروغ پردازیهایی که در کنار حقایق عرضه میدارد اقدام کند . شاید ما بازای سریالهای الحق خسته کننده سیما(پرشدن جیب عده ای تهیه کننده ) بتوان بودجه آن را در قالب پروژه مقابله با این شبکه صرف کرد و قطعا از مخاطبین بسیار بالایی نیز برخوردار خواهد بود و در اصل به جای فرستادن امواج جهت قطع شبکه ها و به خطر انداختن سلامتی مردم و ریختن نیروی انتظامی به خانه های مردم و تخریب بعضا آنتن های قانونی که فقط استانهای ایران را دریافت میکند در راستای تقابل با بی بی سی و عندالاقتضا سایر شیکه ها اقدام کنند . شاید اینطور تصور شده که اگر رسانه ملی دست به این کار بزند باصطلاح پررو میشوند ممکن است در سایر شبکه ها صدق کند اما بی بی سی حتی پررو هم شود باید مقابله کرد چراکه تاثیرات مخرب این شبکه مشهود است و بعضا افراد انقلابی و فدایی نظام را دچار شک وشبهه میکند که مشارالیه باید جهت رفع آن کلی وقت صرف کند. من انچه شرط بلاغ بود ....... والسلام .اللهم عجل لولیک الفرج
سعید
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۰/۰۸/۰۵
یه جایی بحث شد. به این نکته رسیدیم که "منافق منافقه. در هر گروهی که باشه"
کسی که به خودی وفا نکنه به غریبه هم وفا نمیکنه
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد