Gerdab.IR | گرداب

روش مشترک آل‌خلیفه و آمریکایی‌ها برای سرکوب معترضین

تاریخ انتشار : ۱۵ آبان ۱۳۹۰

زیر گرفتن معترضین با خودرو که روز گذشته از سوی سرکوب‌گران رژیم آل‌خلیفه در بحرین به عنوان یک ابزار سرکوب به کار گرفته شد، در آمریکا و علیه معترضین ضدسرمایه‌داری این کشور نیز رخ داد.

به گزارش گرداب، زیر گرفتن معترضین با خودرو که روز گذشته از سوی سرکوب‌گران رژیم آل‌خلیفه در بحرین به عنوان یک ابزار سرکوب به کار گرفته شد، در آمریکا و علیه معترضین ضدسرمایه‌داری این کشور نیز رخ داد.
 
بنابراین گزارش، پایگاه اطلاع‌رسانی "راوستوری" فیلمی را منتشر کرد که نشان می‌دهد یک خودروی لکسوز سه نفر از معترضین ضد سرمایه‌داری را در خیابانی در پایتخت آمریکا زیر می‌گیرد.
 
این گزارش حاکی‌ست که پلیس واشنگتن دی‌سی در حالی که می‌توانست، جلوی حرکت این خودرو را به سمت معترضین ضد سرمایه‌داری نگرفت.
 
جالب این است که این دو واقعه در آمریکا و بحرین تقریبا با فاصله زمانی ناچیز صورت پذیرفته است.
 
به نوشته پایگاه اطلاع‌رسانی "آلترنت"، "جسی فولک"، یکی از معترضین که هدف خودروی مزبور قرار گرفته است، می گوید که معترضین در خیابان ایستاده بودند که ناگهان خودرو به سمت آنها حمله‌ور شد و کوچک‌ترین فرصتی را برای فرار به معترضین نداد.
 
جالب‌ترین نکته این است که یک افسر پلیس مدعی شده است که معترضین خود را در برابر خودرو افکنده‌اند.
 
رویکرد مشترک آل‌خلیفه و سرکوب‌گران آمریکایی در سرکوب معترضین، هر چند که از نظر شکل و ظاهر در آمریکا با سیاست بیشتری انجام می‌شود و مقامات آمریکایی از خودروهای نظامی برای زیر گرفتن معترضین استفاده نمی‌کنند، اما به هر حال رخ دادن این دو واقعه تقریبا به صورت همزمان، نمی‌تواند بی‌معنی باشد.

منبع: فارس