Gerdab.IR | گرداب

با هدف اعتراض به تداوم کاهش مالیات‌ها به نفع اقلیت یک درصدی ثروتمندان آمریکا

راهپیمایی طرفداران جنبش وال‌استریت از "نیویورک" تا "واشنگتن"

تاریخ انتشار : ۱۹ آبان ۱۳۹۰

طرفداران جنبش ‌وال‌استریت روز گذشته با هدف اعلام اعتراض خود به تداوم کاهش مالیات‌ها به نفع اقلیت یک درصدی ثروتمندان آمریکا، راهپیمایی 2 هفته‌ای خود را از نیویورک به مقصد واشنگتن آغاز کردند.

به گزارش گرداب به نقل از خبرگزاری فرانسه، حدود 20 نفر از طرفداران جنبش "اشغال وال‌استریت"، روز گذشته با پای پیاده نیویورک را به مقصد واشنگتن ترک کردند.

بر اساس این گزارش، در جریان این حرکت تحصن‌کنندگان قصد دارند ظرف مدت 2 هفته مسیر میان نیویورک تا واشنگتن را با پای پیاده طی کنند و در مسیر راهپیمایی توقف‌های کوتاهی را برای شرکت در تظاهرات معترضان ضد سرمایه‌داری در شهرهای مختلف از جمله "ترنتون" در ایالت "نیوجرسی"، "فیلادلفیا" در ایالت "پنسیلوانیا" و "بالتیمور" در ایالت "مریلند" داشته باشند.

بنا بر گزارش خبرنگار خبرگزاری فرانسه، تحصن‌کنندگان که یکی از آن‌ها نیز بدون کفش حرکت خود را آغاز کرده، در نخستین مرحله از راهپیمایی طولانی خود عازم "نیوجرسی" شدند.

آنها امیدوارند حداکثر تا روز 23 نوامبر (2 آذر) یعنی روز برگزاری کمیسیون کنگره آمریکا و تصمیم‌گیری این کمیسیون درباره تمدید یا عدم تمدید طرح کاهش مالیات‌، که به گفته معترضان تنها به نفع قشر مرفه و ثروتمند است به واشنگتن برسند و اعتراض خود را نسبت به تداوم کاهش مالیات‌ها اعلام کنند.

طرفداران جنبش اشغال وال‌استریت معتقدند که تداوم کاهش مالیات‌ها تنها به نفع طبقه "یک درصدی" ثروتمندان آمریکا است و امیدوارند که بتوانند با راهپیمایی خود به کمیسیون کنگره بفهمانند که 99 درصد مردم آمریکا نگران کاهش مالیات‌ها هستند.

یکی از شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی در حالی که کیف بزرگی به دوش داشت در خصوص انگیزه خود از شرکت در این راهپیمایی گفت: «ما به واشنگتن می‌رویم تا مطمئن شویم که میلیاردرها ملزم به پرداخت مالیات خواهند شد.»

طرفداران جنبش اشغال وال‌استریت که به نابرابری‌های موجود و توان مالی بالای اقلیت یک درصدی ثروتمندان آمریکا اعتراض دارند، درنظر دارند روزانه ۳۰ کیلومتر مسافت را با پای پیاده طی کنند تا ظرف مدت ۲ هفته به واشنگتن برسند.

بنا بر اعلام تحصن‌کنندگان، کاروان 20 نفره آنها در جریان گذر از شهرهای مختلف و پیوستن تعداد زیادی از مردم به گروه، گسترده و بزرگ‌تر خواهد شد.

منبع: فارس