Gerdab.IR | گرداب

دفن اجساد سربازان آمریکایی همراه زباله‌ها

تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۳۹۰

کارکنان سردخانه ارتش آمریکا فاش کرده‌اند که با باقی‌مانده اجزای بدن سربازان آمریکایی مثل زباله برخورد می‌شود.

به گزارش گرداب به نقل از پرس تی وی، به گفته این کارگران، باقی‌مانده اجزای بدن ده‌ها سرباز آمریکایی که در عراق یا افغانستان کشته شده‌اند در محل دفن زباله‌ها در پایگاه هوایی دوور در ایالت دلاور سوزانده یا گم می‌شود و یا حتی مثل زباله دور ریخته می‌شود.

این کارگران افزودند، چنین دستوراتی از طرف مافوقشان صادر می‌شود و از آن‌ها خواسته‌اند در این خصوص سکوت کنند. دو نفر از این سه کارگر سردخانه ارتش پس از این اظهارات از کار اخراج شدند.

بازرسی‌های اخیر نیز از برخورد نامناسب با باقی‌مانده اجزای بدن سربازان آمریکایی پرده برداشته است.

باوجود این‌که تحقیقات از نوعی الگوی "سوء مدیریت شرم‌آور" حکایت می‌کرد، اما هیچ‌یک از بازرسان مسئول برکنار نشدند و در عوض، دو نفر از این افراد از این پایگاه منتقل شدند و فرمانده این واحد نیز توبیخ رسمی گرفت.

"لئون پانته‌تا"، وزیر دفاع آمریکا پیش‌تر گفته بود افشاگری‌های اخیر وی را به اتخاذ تنبیه شدیدتر علیه افرادی که در این زمینه مقصرند، واداشته است.

این افشاگری‌ها یک سال پس از رسوایی گورستان ملی "آرلینگتون" که از اشتباه در تعیین هویت باقی‌مانده اجزای بدن سربازان آمریکایی پرده برداشت، مطرح شد.

از زمان حمله نظامی آمریکا به افغانستان در سال 2001 و تهاجم به عراق در سال 2003، دست‌کم 6 هزار و 325 نظامی ارتش آمریکا جان خود را از دست داده‌اند.