Gerdab.IR | گرداب

مرکز پیشگیری از بیماری‌هاي آمريکا:

آمريکا رکورددار تجاوز به عنف در جهان است

تاریخ انتشار : ۳۰ آذر ۱۳۹۰

یک مرکز رسمی دولت آمریکا، در گزارشي تکان دهنده از اوج گرفتن فساد اخلاقي و تجاوز جنسي محارم به يکديگر در این کشور پرده برداشت.

به گزارش گرداب به نقل از مشرق، مرکز آمریکایی "کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها"، به تازگي در گزارشی با اشاره به آمار بالای فساد اخلاقي در جامعه آمریکا اعلام کرد که 20 درصد از زنان آمریکايي، دست کم یک بار مورد تجاوز به عنف قرار گرفته اند و از هر چهار زن يک نفر  از سوی شریک يا دوست خود، مورد آزار جنسي قرار گرفته است.

همچنین پردازش داده‌هاي موجود در مرکز آمار خشونت های جنسی که از بین 18 هزار و 49 زن و مرد در آمریکا در سال 2010 ميلادي انجام شده، نشان می‌دهد که 80 درصد از زنان، نخستين بار پيش از رسیدن به سن 25 سالگی مورد تجاز جنسی قرار گرفته اند و بیش از نیمی از این زنان نیز از سوی شريک جنسي غيررسمي کنونی یا سابق خود، مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند.

این مرکز همچنين در بخشی از گزارش خود که برای نخستین بار منتشر می‌شود، اعلام شده است که از هر هشت زن، یک نفر گفته‌ است که قربانی تجاوز خشونت‌بار از سوی یکی از افراد خانواده خود شده است.

بر اساس این آمار، ایالت‌های "آلاسکا"، "اوریگون" و "نوادا" بیشترین فراواني تجاوز به عنف را دارد. این آمار همچنين تأکید می‌کند که مشکلات بهداشتی متعددی برای کسانی که قربانی تجاوز به عنف قرار می‌شوند، به وجود می‌آید که سردرد، دردهای مزمن و بی‌خوابی بخشی از این مشکلات است.

"کاثلین سیبلیوس" دبیر خدمات بهداشتی و انسانی آمریکا نيز در بیانیه ای این گزارش را مهم و تأثیرگذار ارزیابی کرده است.