رئیس سابق سازمان سیا:
اگر از گزینه نظامی استفاده کنیم نباید تنها برنامه اتمی ایران هدف قرار گیرد؛ ما باید هرکاری بکنیم تا سپاه پاسداران را از میان ببریم.
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۰ - ۰۹:۳۱
کد خبر: ۸۸۱۱

به گزارش گرداب به نقل از جهان، "جیمز ولزی"، رئیس سابق سی.آی.ای در گفت‌وگو با صدای آمریکا با انتقاد از سیاست‌های اوباما در قبال ایران گفت: «اگر اوباما تحریم‌های شدیدتری را از ابتدای ریاست جمهوری‌اش علیه ایران وضع می کرد، اکنون شاهد وضع متفاوتی می‌بودیم.»

وی به مانند دیگر مقامات این کشور که همواره گزینه نظامی را به عنوان تهدیدی علیه ایران مطرح می‌کنند گفت: «من فکر می ‌کنم تنها به عنوان آخرین راه باید از گزینه نظامی استفاده کرد، اما باید بگویم اگر از گزینه نظامی استفاده کنیم نباید تنها برنامه اتمی ایران هدف قرار گیرد.»

جیمز ولزی تصریح کرد: «ما باید هرکاری بکنیم تا سپاه پاسداران را از میان ببریم.»

رئیس سابق سازمان سیا در پاسخ به سوال دیگر مبنی بر اینکه در ماه‌های اخیر ما شاهد افزایش فشارها علیه ایران بوده‌ایم. آیا شما این فشارها را موثر می دانید؟ بیان داشت: «این تحریم ها کمی موثر است، باید افزایش تحریم ها سال ها پیش صورت می‌گرفت. دور دوم تحریم های همه جانبه علیه ایران باید سالها پیش اعمال می شد.»

وی در پایان سخنانش بیان داشته است: «ایده گفت‌وگو با حکومت ایران که دولت آمریکا در ابتدای ریاست جمهوری اوباما داشت، واقعا بی معنی بود. از زمان جیمی کارتر، همه رئیس جمهوری های آمریکا سعی کردند با رژیم ایران مذاکره کنند. این تلاش ها مطلقا نتیجه ای نداشت جز اینکه به اتلاف وقت و به برنامه هسته‌ای ایران انجامید.[!]»

در حالی رئیس سابق سیا تحریم ایران را راهی برای توقف برنامه هسته‌ای کشورمان می داند که اصلی ترین اهداف غرب از فشارهای اخیر به ایران کند کردن روند فعالیت های ایران بوده، اما کارشناسان مطلع عقیده دارند مشاهده پیشرفت‌های چشمگیر در برنامه هسته‌ای ایران یکی از مهم ترین جنبه های سفر آتی بازرسان آژانس به ایران خواهد بود.
 
 
برچسب اخبار:
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۶
محمد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۴۲ - ۱۳۹۰/۱۰/۰۵
گويا آقاي جيمز ولزي نيز دچار توهم و پريشان گوئي گرديده اند
با همه اينها اقاي جيمز بخوبي واقفند كه درد بيدرمانشان ايران مسلح به سلاح اتمي نيست بلكه چيزيست كه اشكارا نميتوانند بگويند ما با ايران پيشرفته ايران مترقي ايراني كه هيچگونه وابستگي به شرق و غرب كه ميتواند الگوئي به ساير كشورهاي تحت استعمار باشد و در راس آن ايران اسلامي و شيعه مخالفيم .
آقاي جيمز :درد شما اين است كه مبادا در ايام سرگرداني و غفلت شما روزي برسد كه بهاي خون رگهاي صنعت شما توسط خود كشورهاي توليد كننده نفت تعيين شود در اين مورد شما برنده ايد چون توهم گوئيهاي شما تاثير خود را بر تهي مغزان حاشيه خليج هميشه فارس گذاشته.
آقاي جيمز : رجز از تحريم خوانديد.بهتر است در اوقات فراغت خود سري به تاريخ بزرگ ايران زمين بزنيد و بدانيد و خاطر جمع باشيد كه اگر هم مسلكان شما در گذشته توانستند با ايجاد قحطي و چپاول ثروت طي ساليان متمادي در زمان استعمار قامت سرو گون مارا در مقابل خود كمان ببينيد آري الان هم ميتوانيد
ما از تبار آن مردي هستيم كه وقتي گفتند جهت حفظ جان خود به سفارت اجنبياني چون شما پناه ببرد گفت.بعد از هفتاد سال كه ريشم را براي اسلام سفيد كرده ام حال بيايم و بروم زير بيرق كفر.
اقاي جيمز درد شما فقط درد سپاه نيست چرا تعارف ميكنيد درد شما ولايت فقيه و سپاه است تبعيت از ولايت را كه هر ايراني مسلماني قبول دارد و همه ما حول محور فرمان او ميچرخيم . امام ما فرمودند *پشتيبان ولايت فقيه باشيد تا به مملكت شما آسيبي نرسد* سپاه را نيز آن پير روشن ضمير ما در يك جمله براي تمامي اعصار معرفي كرده كه* اگر سپاه نبود كشور هم نبود* تكليف براي ما روشن و مشخص است حال از دست سپاه بقول رئيس جمهورمان كجايتان ميسوزد ما چه كنيم.
علي
|
UNITED STATES
|
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۰/۱۰/۰۵
باسلام
فكر مي كنند فقط سپاه در مقابل انهاست مردم ارتش نيروي انتظامي
با اينها چيكار مي كنند !!
هادی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۰/۱۰/۰۷
usa هیچ غلطی نمی تواند بکند
هرچه بیشتر تلاش کنند بیشتر ضربه می بینند
ناشناس
|
INDIA
|
۰۹:۵۱ - ۱۳۹۰/۱۰/۱۱
آقای جیمز ولزی
ممکن است که آرزوی وقوع چنین اتفاقی را در سر داشته باشید، ولی بدانید که سپاه تنها یک نیروی نظامی نیست، سپاه یک ملت است به قامت بلند واستوار ایران، سبزوسربلند که با عشق به تقرب مولایشان حسین پرچم سرافراز ازادگی را بر دوش دارند.
شما با یک ملت طرف هستید.اگر فکر می کنید که می توانید یک ملت را نابود کنید ، جهت یادآوری به شما خاطره تلخ شکست اربابان صهیونستتان در جنگ 2006 با حزب الله به شما یادآوری میکنم ، که در آن واقعه یک گروه کوچک چریکی که پرورش یافته همین سپاه است، درس تاریخی را به شما آموخت که فکر نمی کنم دولت تو آنرا فراموش کرده باشد.
چنانچه مایل به چشیدن طمع تلخ بسیار بدتر از آن هستید ، باید به سلامت عقل خود شک کنید.
بیاد داشته باشید که آزموده را آزمودن خطا است
گناهکار
|
GERMANY
|
۰۰:۳۰ - ۱۳۹۰/۱۰/۱۲
رئیس سابق سازمان سیا:حالتون خوبه؟احیانن چیزی بالا نزدی؟فشار میزانه؟
یارو چنان ملت ایران بزننت که صدای بز بدی.با ما شوخی نکن.برو بشین سر جات
حكيم
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۰/۱۰/۱۲
ما همان نسل جوانيم كه ثابت كرديم *در ره عشق جگر دارتر از صد مرديم *هر زمان شور خميني به سر افتد ما را *دور سيد علي خامنه اي مي گرديم *
آقا جيمز ولزي !
ما افسران جنگ نرم گوش به فرمان اماممان سيد علي خامنه اي تا آخرين قطره خونمان ايستاده ايم و شما هيچ غلطي نمي توانيد بكنيد .
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد