Gerdab.IR | گرداب

فرمانده پیشین دفاع موشکی رژیم صهیونیستی:

توان مقابله با حملات موشکی ایران را نداریم

تاریخ انتشار : ۱۱ دی ۱۳۹۰

ایران موشک هایی دارد که می تواند به اسرائیل و اروپا برسد و اسرائیل نگران از آن است که ایران به سلاح های اتمی، از جمله کلاهک های اتمی نیز مجهز شود.

به گزارش گرداب، سایت صدای آمریکا در تاریخ 31دسامبر (10دی) نوشت: ایالات متحده و اسرائیل در حال برنامه ریزی یک همایش نظامی مشترک هستند که در سال ٢01٢ با تمرکز بر دفاع موشکی انجام خواهد شد. این اقدام در حالی صورت می گیرد که به گزارش رسانه های اسرائیل، دولت آن کشور حمله به تأسیسات اتمی ایران را بررسی می کند؛ حمله ای که ایران اعلام کرده در صورت انجام، به آن پاسخ خواهد داد.

مرز شمالی اسرائیل و حصار شهرها، مزارع آن کشور و بلندی های جولان را از جنوب لبنان، پایگاه حزب الله و همچنین سوریه، جدا می کند؛ یعنی از دو متحد ایران.

اسرائیل در ماه دسامبر در بلندی های جولان نه تنها به یک تمرین نظامی دست زد بلکه تمرین های اضطراری را به منظور مقابله با حملات موشکی و سلاح های بیولوژیکی به مرحله اجرا گذارد.

"اوزی رابین" فرمانده پیشین برنامه دفاع موشکی اسرائیل، معتقد است اگر آنگونه که رسانه های اسرائیل می گویند اسرائیل به تاسیسات اتمی ایران حمله کند، آن کشور باید آمادگی مقابله با حمله تلافی جویانه ایران را داشته باشد.

فرمانده پیشین برنامه دفاع موشکی اسرائیل گفت: «در مقابل تهدید های هوایی، ما نیروی هوایی بسیار قوی داریم. در مقابل تهدیدهای زمینی، ما لشکر زمینی قدرتمندی داریم. برای حملات موشکی، ما هنوز آنقدر آمادگی نداریم.»

ایران موشک هایی دارد که می تواند به اسرائیل و اروپا برسد و اسرائیل نگران از آن است که ایران به سلاح های اتمی، از جمله کلاهک های اتمی نیز مجهز شود.

سوریه و حزب الله، متحدان ایران، نیز هزاران موشک کوتاه برد دارند و اخیرا از لبنان چند موشک به شمال اسرائیل، شلیک شد. از جنوب در نوار غزه نیز فلسطینی ها که از سوی ایران حمایت می شوند به خاک اسرائیل، شلیک می کنند؛ حملاتی که نشان می دهد اسرائیل از شمال و جنوب آسیب پذیر است و می تواند در معرض تهدید قرار گیرد.

"اوزی رابین" با تأکید بر اینکه تهدید واقعی این است که ایران به یک قدرت اتمی تبدیل شود، می گوید: «هدف ایران تسلط بر منطقه است. وقتی قدرت اتمی داشته باشند با آن ها باید مانند یک قدرت بزرگ رفتار کرد و آن ها از این قدرت نه تنها علیه اسرائیل بلکه جهان و عمدتا غرب استفاده خواهند کرد.»

اما "مهدی عبدل هادی" تحلیلگر فلسطینی، که معتقد است اسرائیل در مورد تهدید ایران مبالغه می کند، می گوید: «به نظر اعراب و فلسطینیان، ایران قصد ندارد با اسرائیل برخورد داشته باشد یا جهان را به چالش بکشد. ولی اسرائیل تهدید ایران را همچنان جدی تلقی می کند به ویژه که گزارش های اخیر حاکی از آن است که حزب الله بر شمار موشک های خود افزوده است و سازمان اطلاعات اسرائیل می گوید که حزب الله در استفاده از تسلیحات خود تردید نخواهد کرد.»
 
منبع: جام نیوز