Gerdab.IR | گرداب

افشای اسامی و ماموریت اعضای راه سبز

تاریخ انتشار : ۲۰ بهمن ۱۳۹۰

جزئیات جدیدی از ماموریت‌های اعضای پنهان کمیته خارج از کشور شورای هماهنگی فتنه گران (راه سبز) افشا شد.

به گزارش گرداب، مجموعه عوامل ضدانقلاب و گروهک های تروریستی و سلطنت‌طلب و گروه های اپوزیسیون با همکاری سرویس های اطلاعاتی غربی قصد ایجاد اخلال و مزاحمت هم زمان با برگزاری انتخابات مجلس نهم را دارند که البته جزئیات اقدامات آنان به وسیله افرادی در مقاومت اسلامی لبنان و با واسطه یک دیپلمات ایرانی افشا شد.

اما ضدانقلاب خارج از کشور همچنان می کوشد پروژه ای که پیشاپیش طبل رسوایی آن خورده است را لنگ لنگان به پیش ببرد؛ در همین راستا اعضای پنهان کمیته خارج از کشور فتنه گران (شورای هماهنگی راه سبز) نیز دست به اقداماتی زده اند.

اردشیر امیرارجمند
اردشیر امیر ارجمند، ۵۲ ساله، مشاور و مسئول کمیته حقوقی ستاد انتخاباتی میر حسین موسوی در سال 88 بود.

مادر وی "افسر محرم زاده" هوادار منافقین بوده که فوت کرده است اما "منصور امیر ارجمند" برادر بزرگ اردشیر از منافقین فعال در بخش اطلاعات شهر استراسبورگ فرانسه است.

برادر بزرگ امیرارجمند قبل از انقلاب نیز توده ای بوده و منزل وی در زمان فاز نظامی منافقین در اوایل پیروزی انقلاب محل اختفای تعدادی از سران منافقین بوده است.

همچنین هنگامی که اردشیر امیر ارجمند پس از اینکه در جریان انتخابات سال ۱۳۸۸ دستگیر و سپس آزاد می شود، برادرش منصور سعی داشته به کمک منافقین فرزندان و همسر اردشیر را از ایران خارج کند.

خواهر بزرگ اردشیر امیر ارجمند" نازی امیر ارجمند" کارمند حزب رستاخیز و "لیلی امیرارجمند" از بستگان نزدیک وی منشی فرح پهلوی بوده است.

امیر ارجمند از دهه 60 با جریان نفاق ارتباط برقرار کرده بود و پس از فتنه 88 مشخص شد که بیانیه‌های جنبش سبز را وی تدوین و موسوی آن‌ها را امضا می‌کرد.

اردشیر امیرارجمند در راستای پروژه ضدانقلابی هدیه 60 اخیرا وظیفه اخذ امکانات و پشتیبانی و رابط بودن سرویس امنیت داخلی فرانسه معروف به DST را بر عهده گرفته است.

جالب اینکه سرویس اطلاعاتی فرانسه برای امیرارجمند که در این کشور اقامت دارد، 4 نفر محافظ نیز مشخص کرده است.

رجب‌علی مزروعی
مزروعی که نماینده مجلس در دوره ششم بود، چند ماه پس از فتنه سال ۸۸ به طور مخفیانه از کشور گریخت و به اروپا رفت. کوشید با بیانیه های جعلی از سوی احزاب منحله مجاهدین و مشارکت، این دو حزب منحل شده را در داخل کشور فعال جلوه دهد و در عین حال به یاری تلویزیون نیمه تعطیل "رسا" نیز شتافت.

کلمات قصار رجب مزروعی عضو فراکسیون مشارکت در مجلس ششم معروف است از جمله این عبارت که گفته بود "اگر مرگ موش هم مجانی توزیع شود، مردم برای آن صف می کشند!"

اکنون رجب علی مزروعی نماینده حزب منحله مشارکت در کمیته خارج از کشور شورای هماهنگی فتنه گران است که در بروکسل بلژیک اقامت دارد.

وی وظیفه برقراری ارتباط با نمایندگان پارلمان و اتحادیه اروپایی را بر عهده گرفته و می کوشد اقداماتی انجام دهد تا تحریم های اقتصادی علیه ایران را هدفمندسازی و تشدید کند تا با فشار بر مردم، به خیال خود نارضایتی را در بین مردم ایجاد کند.

مزروعی همچنین ارتباط تنگاتنگی با اعضای گروهک های ضدانقلابی و تروریستی از جمله کومله و دمکرات دارد.

محسن کدیور
محسن کدیور که به خاطر افکار و سخنان التقاطی اش در ایران خلع لباس شد و به آمریکا گریخت، از دیگر اعضای فعال شورای هماهنگی فتنه گران و نماینده طیف حلقه کیان در شورای هماهنگی فتنه گران است.

وی که در آمریکا اقامت دارد، رابط بین بنیادهای فکری تینک تانک های آمریکایی از جمله "استفورد" و موسسه صهیونیستی "هور" است و حتی در همین راستا 2 سفر نیز به سرزمین های اشغالی فلسطین (رژیم صهیونیستی) داشته است (یکی از این سفرها در گذشته و دیگری اخیرا انجام شده است).

وی در فعالیت های خود می کوشد، حضور عناصر ضدانقلاب و اپوزیسیون خارج از کشور در جلسه موسوم به "گذار به دموکراسی" در واشنگتن آمریکا را زمینه سازی کند.

فراخوان "گفتگوی ملی برای گذار به دمکراسی" عنوان بخش دیگری از پروژه "هدیه 60" است که حاصل تعامل شوم سه جانبه‌ ضدانقلاب، فتنه‌گران و بیگانگان است.

این گونه طراحی شده که این نشست در تاریخ دوم و سوم مارس (12 و 13 اسفند) در واشنگتن برگزار شود و طیفی از مخالفان جمهوری اسلامی با هر ایده، مرام، حزب و گروهی( اعم از گروهک های ضدانقلاب کلاسیک، تروریست ها، فتنه‌گران، لائیک ها، بهائیان و سایر منحرفین و معاندین با نظام) و افراد دارای تخصص و گرایش های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، رسانه‌ای و ... با عناوینی دورغین و ساختگی مثل استراتژیست! و دموکراسی خواه! دعوت شده‌اند تا به هر نحو در آن نشست مشارکت کنند.

عده ای از فراخوان شده ها در این نشست عبارتند از: محسن آرمین، شهریار آهی، جمشید اسدی، محمدجواد اکبرین، اردشیر امیرارجمند، هوشنگ امیراحمدی، عبدالعلی بازرگان، حسین باستانی، حسین بشیریه، ابوالحسن بنی صدر، مسعود بهنود، بهروز بیات، احمد تقوایی، جعفر توفیقی، امیرحسین جهانشاهی، علیرضا جعفرزاده، بیژن حکمت، عباس حکیم‌زاده، مهرداد خوانساری، محمدرضا خاتمی، مهدی خان‌باباتهرانی، احمد رأفت، حمید دباشی، مهرداد درویش‌پور، محسن سازگارا، هما سرشار، عبدالکریم سروش، احمد سلامتیان، رکسانا شاپور، پدیده ثابتی، محمدرضا شجریان، حسن شریعتمداری، علی شکوری‌راد، پرویز شوکت، صادق صبا، محبوبه عباسقلی زاده، خالد عزیزی، یوسف عزیزی بنی طرف، نادر عصار، اکبر عطری، کاظم علمداری، رضا علیجانی، ابوالفضل فاتح، امیر عباس فخر آور، اسکندر فیلابی، سعید قاسمی‌نژاد، سعید قائمی، کریم قصیم، مرتضی کاظمیان، محسن کدیور، بیژن کریمی، بهزاد کریمی، کاظم کردوانی، تقی کروبی، نازیلا گلستان،‌ اکبر گنجی، عبدالکریم لاهیجی، محسن مخملباف، رجبعلی و حنیف مزروعی، نریمان مصطفوی، علی‌اکبر موسوی خوئینی، عطاءالله مهاجرانی، عبدالله مهتدی، سراج‌الدین میردامادی، عباس میلانی، محسن نژاد، مهدی نوربخش، اسماعیل نوری اعلا، علیرضا نوری‌زاده، محمد نوری‌زاد، فرخ نگهدار، مجتبی واحدی، مهدی یحیی‌نژاد، ابراهیم یزدی و حسن یوسفی اشکوری.

مرتضی کاظمیان
وی که نمایندگی طیف ملی مذهبی ها و نهضت آزادی را در شورای هماهنگی فتنه گران در فرانسه بر عهده دارد، قرار است اجرای طرح موسوم به "تماس" را مدیریت کند و در همین راستا هسته هایی را با استفاده از همان رویکردهای فتنه گران داخل کشور، راه اندازی کند.

حمزه غالبی
غالبی که مانند کاظمیان از طریق شبکه کانال خروج غیرقانونی گروهک کومله از طریق شمال اروپا به فرانسه گریخته است، صاحب مسئولیت کمیته رسانه ای شورای هماهنگی فتنه گران است و در عین حال شاخه جوانان حزب منحله مشارکت را نیز در شورای هماهنگی فتنه گران نمایندگی می کند.

وی در عین حال که می کوشد سایت شورای هماهنگی فتنه گران (راه سبز) که قرار است به زودی فعال شود را راه اندازی کند، تلاش دارد امکانات فنی و مخابراتی خاصی از کشورهای غربی خصوصا فرانسه به دست آورد تا از طریق آن با همکاری حنیف مزروعی به فعالیت خود در فضای سایبری سرعت داده و ارسال پیام صوتی به افراد داخل کشور را برای خود مقدور سازد.

البته گفتنی است که غالبی به دلیل قدرت طلبی بیش از حد و صغر سنی موجب جدایی و انشقاق، مسئله دار شدن و اعتراض بسیاری از عناصر جوان مرتبط با شورای فتنه گران و طیف های دیگر شده است. به نوعی که گردانندگان صفحه 25 بهمن در فیس بوک که بعضا از هم طیفان وی و عضو سابق شاخه جوانان حزب منحله مشارکت بوده اند، قصد دارند خبر تعطیلی قریب الوقوع این صفحه را در فیس بوک اعلام کنند.

همچنین وی درباره پروژه صهیونیستی 25 بهمن به عنوان رابط فتنه گران با "بی‌بی‌سی فارسی" معرفی شده است تا بدین وسیله از شبکه ملکه بخواهد در ماجرای 25 بهمن نقش فعالی ایفا کند.

اسماعیل گرامی مقدم
گرامی مقدم که در کشور هند اقامت دارد، مدعی است که مهدی کروبی را در شورای هماهنگی فتنه گران نمایندگی می کند و جالب اینکه روحیات خاص گرامی مقدم از جمله ساده لوح بودن، گیجی مفرط و تحت تاثیر بودن وی باعث شده که اردشیر امیرارجمند وی را به عنوان قائم مقام خود در دبیرخانه شورای هماهنگی فتنه گران معرفی کرده تا بتواند منویات خود و اربابانش را بدون مانع به پیش ببرد.

تقی کروبی
وی که در انگلیس اقامت دارد، از اعضای فعال شورای هماهنگی فتنه گران (راه سبز) محسوب می شود که با دریافت ویزای پزشکی و به بهانه درمان از ایران به لندن گریخت.

تقی کروبی همان فردی است که ارتباط هدفمند و مستمر با گزارشگر ویژه حقوق بشر (احمد شهید) دارد و اطلاعات کذب درباره حقوق بشر در ایران و وضعیت سران فتنه به خورد احمد شهید می دهد.

تقی کروبی پس از خروج از کشور ماموریت یافت که تحرکات و بی مبالاتی های "مجتبی واحدی" را کنترل و محدود کند.

مجتبی واحدی که تا قبل از گریختن تقی کروبی از ایران، نقش "نماینده کروبی" در کمیته خارج شورای هماهنگی فتنه گران را ایفا می کرد به دلیل عملکرد ضعیف و عیان شدن ارتباط ناهماهنگش با افراد بدنام و مسئله دار ضدانقلاب از جمله کشتگر، رضا پهلوی، عبدالکریم لاهیجی، گوگوش، جعفرزاده (سخنگوی منافقین در آمریکا) و ... از عضویت در شورای هماهنگی فتنه گران کنار گذاشته شد و در حال حاضر با تنزل جایگاه با عنوان "مشاور کروبی" فعالیت می کند.

علی رغم فعالیت یک ساله شورای هماهنگی راه سبز، هنوز انتقادات و ابهامات اساسی و بسیار جدی نسبت به علت عدم معرفی نفرات و اعضای اصلی کمیته های این شورا تاکنون، و مهم تر از آن تبعات اتخاذ سیاست و راهبرد عدم مشارکت و تحریم در انتخابات که قطعا نتیجه آن موجب مرگ سیاسی اصلاح طلبان و تقویت اپوزیسیون برانداز است، برای همگان وجود دارد.

ضمن اینکه سطح پایین شخصیت و اثرگذاری اعضای این شورا و بی تجربگی و صغر سن برخی از آنان و تاثیر سرویس های اطلاعاتی مختلف بر این افراد نیز تبدیل به معضلی برای فتنه گران و اربابانشان شده است.

گفتنی است از این افراد و برخی دیگر از همکاران آنان اطلاعات بیشتری نیز وجود دارد که طی روزهای آینده منتشر خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان