Gerdab.IR | گرداب

تلاش رژیم صهیونیستی برای پیوستن به ناتو

تاریخ انتشار : ۲۳ بهمن ۱۳۹۰

مقامات مربوط هم اکنون با جدیت در حال گفتگو درباره این پیشنهاد هستند و آنها آمادگی دارند که همکاری‌های عملیاتی مشترک با ناتو را افزایش دهند.

به گزارش گرداب به نقل از روزنامه "الحیات" چاپ لندن، یک مقام صهیونیستی از تلاش فرماندهی ارتش رژیم صهیونیستی برای پیوستن ناوهای این رژیم به ناوگان دریایی ناتو در دریای مدیترانه خبر داد.

مقامات ارتش رژیم صهیونیستی این درخواست همکاری را به بهانه مبارزه با فعالیت‌های تروریستی در دریای مدیترانه به ناتو پیشنهاد داده‌اند، پیشنهادی که البته با مخالفت شدید ترکیه روبروست.

رسانه های صهیونیستی با اشاره به طرح ارتش این رژیم برای اضافه کردن ناوهای خود به ناوگان دریایی ناتو تاکید کردند: مقامات مربوط هم اکنون با جدیت در حال گفتگو درباره این پیشنهاد هستند و آنها آمادگی دارند که همکاری‌های عملیاتی مشترک با ناتو را افزایش دهند.

این پیشنهاد در حالی مطرح شده که مقامات ناتو اخیرا با توجه به روابطشان با کشورهای اسلامی همچون افغانستان و ترکیه، درباره همکاری دفاعی با رژیم صهیونیستی موضع مثبتی اتخاذ نکرده‌اند. بر این اساس، در صورتی که به پیشنهاد تل آویو پاسخ مثبت داده شود این برای نخستین بار خواهد بود که رژیم صهیونیستی در عملیات نظامی ناتو مشارکت دارد. ارتش رژیم صهیونیستی پیش از این در مانورهای مشترک با ناتو همکاری داشته است.

منبع: مهر