Gerdab.IR | گرداب

سبزهای آلمان:

حمایت از سران فتنه را افزایش خواهیم داد

تاریخ انتشار : ۲۵ بهمن ۱۳۹۰

حمایت سبزهای آلمان از سران و فعالان فتنه در حالی است که پیش از این هم، دفتر مدیر کل روابط خارجی اتحادیه اروپا از تقاضای "دیپلمات های اتحادیه اروپا در تهران" برای دیدار با موسوی و کروبی خبر داده بود.

به گزارش گرداب، رسانه های آلمانی خبر دادند که حزب سبزهای آلمان در بیانیه‌ای خواستار آزادی سران و فعالان فتنه 88 شده است. در این بیانیه که به امضای "کلودیا روت"، رهبر حزب سبزها هم رسیده از حصر خانگی موسوی‌، کروبی و رهنورد شدیدا انتقاد و عنوان شده است: این افراد، به همراه صدها معترض دیگر به طور غیرقانونی بازداشت شدند.

حزب سبزهای آلمان به تلاش‌های صورت گرفته برای آزادی این سه تن و در مقابل مقاومت ایران در برابر این تلاش‌ها اشاره و تاکید کرده که حمایت و پشتیبانی از سران فتنه را روز به روز افزایش خواهد داد.

این حزب از افرادی همچون شیرین عبادی به عنوان کسانی نام برد که تاکنون خواهان آزادی موسوی، کروبی و رهنورد شده اند.

رهبر حزب سبزهای آلمان، سال گذشته پس از حضور در ایران گفته بود: «مهم‌ترین هدف ما دادن این پیام به مخالفان ایران بود که ما آ‌ن‌ها و جنبش سبز را فراموش نکرده‌ایم.»
 
خانم "روت" در ادامه ضمن بیان تمایل با ادامه مناسبات با ایران مدعی شد که باید با تبادل فرهنگی از قبیل مبادله دانشجو یا بازگشایی موسسه گوته در تهران به تقویت جنبش های مخالف کمک نمود.

سبزهای آلمان که پیش تر هم عناد خود را با جمهوری اسلامی نشان داده اند، متولی کنفرانس برلین در فروردین ماه سال 1379 بوده اند. این کنفرانس از سوی بنیاد هاینریش بل وابسته به حزب سبزهای آلمان و با همکاری بنیاد خانه فرهنگ‌های جهان در شهر برلین آلمان با هدف طرح براندازی نظام از سوی اپوزیسیون خارج، حمایت از معاندین مقیم خارج و آشوب‌های خیابانی، تغییر در حکومت دینی و قانون اساسی، ارائه چهره‌ای خشن از نظام جمهوری اسلامی  تشکیل شده بود.

اما حمایت سبزهای آلمان از سران و فعالان فتنه در حالی است که پیش از این هم، دفتر مدیر کل روابط خارجی اتحادیه اروپا از تقاضای "دیپلمات های اتحادیه اروپا در تهران" برای دیدار با موسوی و کروبی خبر داده بود.
همچنین "آلن ایر"، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا رسما اعلام کرد که ما برای میرحسین موسوی و مهدی کروبی نگرانیم. وی گفته که وزارتخانه متبوعش بدون بردن اسم سران فتنه از آنان حمایت می کند.

در همین حال، "کاترین اشتون"، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم گفته بود دلایل حصرخانگی میرحسین موسوی و مهدی کروبی برای او قانع کننده نیست و آنها باید فورا آزاد شوند.

لازم به ذکر است سفارتخانه های کشورهای اروپایی به ویژه انگلیس، فرانسه و آلمان در جریان فتنه ۸۸ هم به حمایت سیاسی و تبلیغاتی ویژه از ضدانقلاب داخلی و حتی کمک مالی به آنان پرداختند به طوری که برخی از کارکنان آنها دستگیر و مدتی در بازداشت بودند.
 
منبع: جهان