Gerdab.IR | گرداب

تحلیل هاآرتص از انتخابات مجلس؛

وفاداران به آیت‌الله خامنه‌ای پیروز شدند

تاریخ انتشار : ۱۳ اسفند ۱۳۹۰

نتایج اولیه انتخابات از برخی از شهرها و روستاهای کوچک‌تر، حکایت از پیروزی قاطع وفاداران به آیت‌الله خامنه‌ای دارد.

به گزارش گرداب، روزنامه صهیونیستی "هاآرتص" در گزارشی به انتخابات پارلمانی روز گذشته در ایران اشاره کرده و می نویسد: انتخابات، مشارکت مردم و نتایج اولیه آن نشان از حمایت قاطع مردم از نظام دینی و سیاست های هسته ای جمهوری اسلامی در برابر غرب دارد.

این روزنامه می نویسد: نتایج اولیه انتخابات از برخی از شهرها و روستاهای کوچک تر که صبح شنبه منتشر شده است، حکایت از پیروزی قاطع وفاداران به "آیت الله خامنه ای" دارد.

این روزنامه یادآور می شود که با توجه به این که اولین انتخابات پس از ریاست جهوری سال 2009 بود، از اهمیت و حساسیت خاصی برخوردار بود.

نویسنده مطلب فوق می افزاید:‌ از 60 منتخب اعلام شده، 46 نفر از جبهه متحد بوده اند. سه نفر با تمایلات لیبرال انتخاب شده اند. بقیه 11 کرسی از میان دیگر لیست ها بوده اند.

هاآرتص می نویسد: رسانه های دولتی اعلام کردند که 67 درصد از 48 میلیون واجد شرایط در این انتخابات شرکت کرده اند. بعید به نظر می رسد نتیجه انتخابات سبب تغییر در سیاست های عمده نظام سیاسی در ایران از جمله در خصوص موضع هسته ای، ارتش، و سیاست های نفتی بشود و در واقع این روند می تواند فصل جدیدی در مقاومت ایران در برابر فشارهای غرب باز کند.

منبع: مهر