با حکم امام خامنه‌ای؛
اين شورا وظيفه دارد مركزي به نام مركز ملّي فضاي مجازي كشور ايجاد کند تا اشراف كامل و به روز نسبت به فضاي مجازي در سطح داخلي و جهاني و تصميم‌گيري نسبت به نحوه مواجهه فعال و خردمندانه با اين موضوع تحقق یابد.
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۴:۲۱
کد خبر: ۹۹۶۵
به گزارش گرداب، "حضرت آيت الله خامنه اي" رهبر معظّم انقلاب اسلامي ضمن دستور براي تشكيل شوراي عالي فضاي مجازي به رياست رئيس جمهور، اعضاي حقوقي و حقيقي اين شورا را تعيين كردند. رهبر انقلاب اسلامي آثار چشمگير شبكه جهاني اينترنت در ابعاد زندگي فردي و اجتماعي، لزوم برنامه ريزي و هماهنگي به منظور صيانت از آسيب هاي ناشي از آن، و بهره گيري حداكثري از فرصت‌ها در جهت ارائه خدمات گسترده و مفيد به مردم را از دلايل اصلي ضرورت تشكيل شوراي عالي فضاي مجازي برشمردند و تأكيد كردند: «اين شورا وظيفه دارد مركزي به نام مركز ملّي فضاي مجازي كشور ايجاد كند.»

متن حكم حضرت آيت الله خامنه اي به اين شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم

گسترش فزاينده‌ فناوري هاي اطلاعاتي و ارتباطاتي به ويژه شبكه‌ جهاني اينترنت و آثار چشمگير آن در ابعاد زندگي فردي و اجتماعي و لزوم سرمايه گذاري وسيع و هدفمند در جهت بهره گيري حداكثري از فرصت هاي ناشي از آن در جهت پيشرفت همه جانبه كشور و ارائه خدمات گسترده و مفيد به اقشار گوناگون مردم و همچنين ضرورت برنامه ريزي و هماهنگي مستمر به منظور صيانت از آسيب هاي ناشي از آن اقتضا مي كند كه نقطه‌ كانوني متمركزي براي سياستگذاري، تصميم گيري و هماهنگي در فضاي مجازي كشور به وجود آيد. به اين مناسبت شوراي عالي فضاي مجازي كشور با اختيارات كافي به رياستِ رئيس جمهور تشكيل مي گردد و لازم است به كليه‌ مصوبات آن ترتيب آثار قانوني داده شود.

اعضاي حقوقي اين شورا عبارتند از: رئيس جمهور (رئيس شوراي عالي)، رئيس مجلس شوراي اسلامي، رئيس قوه قضائيه، رئيس سازمان صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران، دبير شوراي عالي و رئيس مركز، وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، وزير علوم، تحقيقات و فناوري، وزير اطلاعات، رئيس كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي، رئيس سازمان تبليغات اسلامي، فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران و همچنين اعضاي حقيقي: حجج اسلام و آقايان: دكتر حميد شهرياري، دكتر سيّدجواد مظلومي، مهندس مسعود ابوطالبي، دكتر كاميار ثقفي، دكتر رسول جليلي، دكتر محمد سرافراز و مهندس عليرضا شاه ميرزايي مي باشند كه براي مدت سه سال تعيين مي‌شوند.

اين شورا وظيفه دارد مركزي به نام مركز ملّي فضاي مجازي كشور ايجاد نمايد تا اشراف كامل و به روز نسبت به فضاي مجازي در سطح داخلي و جهاني و تصميم گيري نسبت به نحوه مواجهه فعال و خردمندانه كشور با اين موضوع از حيث سخت افزاري، نرم افزاري و محتوايي در چارچوب مصوّبات شوراي عالي و نظارت بر اجراي دقيق تصميمات در همه سطوح تحقق يابد. نكات اساسي در مورد وظايف شوراي عالي و مركز فضاي ملّي مجازي با تأكيد بر توجه جدّي به آن، در پيوست اين حكم ابلاغ مي گردد.

در پايان انتظار دارم، ضمن تسريع در تشكيل مركز ملّي فضاي مجازي، رئيس و اعضاي محترم شورا تلاش بايسته را در جهت دستيابي اين مركز به اهداف تعيين شده به كار برند. كليه دستگاه هاي كشور موظف به همكاري همه جانبه با اين مركز مي باشند.

سيّد علي خامنه اي


منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبرینظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۴
امیرعلی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۰/۱۲/۱۷
انشالله که این مرکز در ترویج و ساماندهی فضای سایبر اقدامات خوبی انجام بده و قدم اولی برای تشکیل تیپ سایبری باشه
هرچند اعضای این شورا از بزرگان هستن ولی اگه مثل بقیه فرمان های حضرت آقا اگه بخواد بعد چند سال تو روال بیافته و اجرا بشه و به دلیل مشغله مسئولین عزیز - خدا اجرشون بده - خدمت به خلق الله می کنن دیگه وقت سرخاروندن ندارن -
به همین بچه ها بها داده بشه به نظرم فرمان آقا زودتر اجرا میشه و در کمترین زمان ممکن به باروری میرسه ولی اگه قراره مسئولین کاری بکنن که فکر نکنم این مرکز هم کار زیادی بکنه
تا زمانی که ارزش بسیج و بسیجی مشخص نباشه و زیر مشت و لگد مسئولین خرد و پایمال بشه بازم آقا تنها می مونه
عادت کردیم هرکی مسئول شده یه کارت بسیج خوشگل براش بزنیم و تحویلش بدیم
ولی عادت نکردیم این بسیجی رو مسئول کنیم
لنگ کارمام همین جاست
از ما گفتن بودا
دل من به خدا بیشتر از این مسئولین برا کشورم میسوزه میگی نه
چشم این صهیونیستا دربیاد ما مرکز سایبری داریم شما ندارین
پاسخ ها
امیر
| FRANCE |
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۰/۱۲/۲۱
امیر علی جان گل گفتی
جریان انحرافی تو سپاه هم نفوذ کرده و دارن روز به روز بسیج رو ضعیف تر می کنن و جلوی تمام فعالیت های جدید گرفته می شه
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۴:۳۰ - ۱۳۹۰/۱۲/۱۸
آقا همیشه کارهای بزرگی میکنند اما باید کاری مانند گوگل و یاهو در فضای مجازی انجام گیرد
مجتبی الداغی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۰/۱۲/۲۱
گوگل و یاهو به پشتوانه کاربرانشون و سیاست های مجرمانشون بزرگ شدند.
تبلیغات بزرگترین عامل برای بزرگ کردن یه موضوع هست.امیدوارم در شورای تشکیل شده حداقل یک عضو مدیریتی خلاق و جوان حضور داشته باشه.چون تجربه پاسخگوی تمامی نیاز ها نیست.باید به مدیران جوان , خلاق و با صلاحیت توجه بیش از اندازه بشه
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد