print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
طرح فتنه عمیق

بسمه تعالی

یادم نمی رود روزهایی که پروژه گرداب را آغاز کردیم و در جلسات مختلف در حال تشریح فعالیت پایگاه های مخربی بودیم که نه تنها برای جامعه بلکه برای بشریت هم، انتهای تباهی و سقوط محسوب می گردید.
صرف نظر از تبعات داخلی فعالیت ضد انسانی این پایگاههای فارسی زبان که لطمه های زیادی به جامعه ایرانی و اسلامی وارد کردند. بخاطر دارم نوشته های نیما راشدان و سایر رسانه های خارجی همچون رویتر را که از ابتذال جامعه ی ایرانی خبر می داد!! ابتذالی که ظاهرا، جامعه ی غرب گریبانگیر آن نمی باشد!!

البته این نوع ادبیات رسانه ای غرب و روشنفکران اینچنینی اتفاق تازه ای نیست و در تمامی موضوعات و فراز و نشیب های انقلاب اسلامی ایران عزیزمان دیده می شود. اینگونه به نظر می آید که بعضی از جریانات غربی و افراد وابسته به آنها، از هر روزنه ای برای ایجاد جنگ رسانه ای استفاده می کنند و در تلاشي مذبوحانه تمام قواي خود را براي این نبرد به کار می گیرند. که همين امر مسئولیت هر ایرانی با غیرت را در هر کجای این کره ی خاکی بیش از پیش می کند.

آری، اینجاست که مشخص می شود نقش پذیری هر فرد در جامعه و مسئولیتی که به همراه دارد چقدر می تواند در سر نوشت و هویت بخشی ما به ایرانی و اسلامی بودنمان مهم باشد. فرآیند ناتوی فرهنگی، نمونه ی بارزی است که متاسفانه تعداد زیادی از کاربران جامعه مجازی کشور خواسته یا نا خواسته در آن گرفتار شدند و روح آنها با مرگ تدریجی از انسانیت دور گشت. مرگی که شاید به راحتی قابل درک نباشد و وقتی آشکار می شود که فرد در گرداب فساد و تباهی قرار می گیرد.

بررسی سایر زوایای این فرایند شوم و ارتباط تعدادی از عوامل آن با شبکه های خارجی از مسائلی است که می بایست به طور کامل در پروژه ی بشر دوستانه گرداب موشکافی گردد.

اما آنچه باعث شد مصمم شوم تا با شما کاربران محترم جامعه ی بزرگ مجازی کشور صحبت کنم نکاتی است که متاسفانه در حوادث قبل و بعد از انتخابات از آن به عنوان فتنه عمیق یاد می کنیم. امیدوارم که تاخیر مرا در ارائه این یادداشت ببخشید. ابتدا مروری میکنم بر آنچه در این فتنه اتفاق افتاد.

 1: زیر سوال بردن انتخابات و تکرار دروغ بزرگ "تقلب در انتخابات" در سایتهای داخلی و خارجی

 2: پوشش غیر واقعی خبری اغتشاشات و دعوت به تجمعات غیرقانونی توسط شبکه‌هاي چون B.B.C  فارسي، VOA ، راديو آزادي،رادیو فردا و ...،

 3:توهین و فحاشی در سايتهاي سياسي و شبکه هاي اجتماعي اينترنتي که از بيرون کشور هدايت مي‌شود همچون سايت گويا نيوز, بي.بي.سي, روزآنلاين, يوتيوب, فيس بوک،تویتر و ...

 5: دخالت آشکار بعضی از سیاستمداران و دولتمردان غربی در امور داخلی ایران و دامن زدن به ناآرامی های موجود.

 6: حمله هکری به سایتهای اطلاع رسانی و خبرگزاری های رسمی کشور

7: بيانيه نويسي، نامه نگاري و قلم فرسايي و راه اندازي کمپين عليه انقلاب اسلامي به بهانه هاي مختلف
8:هدايت، آموزش و تشويق اغتشاشگران براي ايجاد ناامني و آشوب

 9:هدايت، آموزش و تشويق اندک هواداران داخلي به هنجار شکنی و ایجاد ناامني در جامعه

 10: هتک حرمت به مسئولین و توده‌هاي مختلف مردم

 11: آموزش و تشويق اغتشاشگران برای انجام عملیات تروریستی به منظور ایجاد ناامني در کشور

 12: قلم فرسايي جمعي از افراد درسایتها و وبلاگ‌هايي شخصي به منظور سودجویی و بهره برداری از جو به وجود آمده در کشور.

آنچه ارائه شد تنها موارد کوچکی از اقداماتی است که استکبار جهانی و رسانه های خبری آن در خارج و داخل کشور در اغتشاشات اخیر از آن حمایت کردند و برای رسیدن به اهداف شوم خود به آن رنگ انسان دوستانه بخشیدند، واقعیت این است که غرب در مواجهه با ایران از یک استراتژی خطی و ساده پیروی نمی کند. استراتژی غرب بخصوص آمریکا و انگلیس را می توان به مدلی چند وجهی تشبیه کرد که در مواردی برخی از وجوه آن با یگدیگر متناقض هستند!!

در این مدل سیاست مداران و دولتمردان غربی برای رسیدن به اهدافشان حاضرند مردم خود را نیز قربانی کنند که نمونه ی آن را می توان در اقدام تروریستی انفجار برج های دوقلو که به کشته شدن تعداد زیادی از مردم بیگناه منجر شد مشاهده کرد.

کشته شدن هزاران کودک و انسان بیگناه در فلسطین، عراق و افغانستان نمونه های دیگری از تناقضات سیاستمداران و دولتمردان غرب است. که استکبار جهانی حتی اجازه پرداختن به این مسائل را به رسانه های غربی نمی دهد و این روند یکطرفه سالهاست که ادامه دارد.

در حالی شعار مبارزه با تروریسم و دفاع از حقوق بشر مکررا از زبان دولتمردان غربی به گوش می رسد، که یک انفجار در گوشه ای از جهان خاکی نمازگزارانی را که در حال عبادت هستند به خاک و خون می کشد و باعث شهادت دهها کودک ، زن و مرد در زاهدان می گردد و متاسفانه پس از اين فاجعه نيز شبکه های خارجی انگلیسی و آمریکایی همچون بي بي سي و رنگارنگ امکانات خود را در اختيار ريگي قرار می دهند تا از جنايت خود دفاع كند. مزيد بر اين ، اعتراف بسياري از عوامل اطلاعاتي و رسانه هاي غرب به حمايت قدرت هاي بزرگ غربي از گروهكهای تروريستي جاي شك و شبهه اي در اين زمينه باقي نمی گذارد.

در حالی که کشورمان در تحریم مواد اولیه دارویی قرار دارد دولت آمریکا در راستای همان اقدامات به اصطلاح مردم دوستانه خود تویتر را به اغتشاشگران هدیه می نماید و 55 میلیون دلار برای مبارزه با آزادی در ایران اختصاص می دهد. تروریستی که باعث کشتار مردم بیگناه در کشورمان می گردد. در کنار تحریم هایی که نتایج آن جامعه ایرانی را تحت فشار قرار می دهد در مقابل . هدایا و بودجه های مجلس سنا و پنتاگون که به مثابه عروسکهای زیبای انفجاری می ماند . همان رابطه گرگ و میش است که امام راحل فرمودند: رابطه گرگ و میش را ما نمی خواهیم.

طی یک ماهه اخیر حمایت های غرب از جریان فتنه پس از انتخابات در حالی انجام شد که براساس تعاریفی که از جرم سیاسی در کشورهای پیشرفته وجود دارد افعالی همچون زیر سوال بردن انتخابات آن هم با ادعاهای کاذب و سپس عدم تمکین در مقابل قانون مشروع و دعوت مردم به تجمعات غیر قانونی مصداق بارز جرم سیاسی تلقی می شود.

استفاده از تمامی توان رسانه ای و عملیاتی استکبار جهانی در بحران سازی و ایجاد ناامنی در کشور و هدایت اتفاقات اخیر که صدمات جبران ناپذیری به همراه داشته هیچ وقت از خاطره ی مردم مسلمان و انقلابی ایران پاک نخواهد شد.

در این راستا ما بر اساس وظیفه ی ذاتی و قانونی خود جهت برقراری امنیت و حفظ شئونات اخلاقی جامعه در فضای مجازی ، ضمن برخورد قانونی و تذکر مجدد به افرادی که فعالیت آنان در اینترنت حاصلی جز دروغ، قانون شکنی، توهین و فحاشی به افراد (با سلایق سیاسی مختلف) و جامعه نداشته است آنها را به رعایت اخلاق و انصاف در فضای مجازی دعوت می کنیم.

همچنین بر خود واجب می دانم از تمامی افرادی که از سراسر جهان در جریانات اخیر این مرکز را یاری نمودند و با ارائه ی گزارش تخلفات در جهت ساماندهی و سالم سازی فضای مجازی کشور سهیم بودند تشکر و قدر دانی کنم. 

و من الله التوفیق
صادقی

______________________________________________

دستگیری تعدادی از مدیران اصلی  فتنه عمیق در فضای سایبر

حسن و علی ب:

نام: علی و حسن.ب محل تولد: مشهد تحصیلات: دانشجوی اخراجی دانشگاه امیر کبیر، لیسانس متالوژی محل سکونت: تهران، مشهد

فعالیت های مجرمانه: راه اندازی و مدیریت سایت های ضد امنیت کشور، ترویج و اشاعه اخبار دروغ و اکاذیب، تحریک احساسات کاربران با نشر اکاذیب و اخبار دروغین مبنی بر کشته شدن مردم، اهانت به رئیس جمهور و بسیج از طریق قرار دادن اخبار و مطالب توهین آمیز در سایت، تغییر اخبار و نظرات مردم بنا به سلیقه و تفکر خود، اطلاع رسانی در مورد مراکز تجمع اغتشاشگران و شعارهایی که باید سر بدهند، ایجاد فیلتر شکن برای ورود به سایر سایت های فیلتر شده، برنامه ریزی هدفمند در تهیه 84 دامین با پسوندهای مختلف و حمایت و پشتیبانی فتنی و مالی آنها، دعوت به تجمعات غیر قانونی و ایجاد اغتشاش و آشوب. از جمله بخش هایی از جرایم حسن و علی ب است که در فضای اینترنت فعالیت گسترده ای داشته و مدیریت بزرگترین مجموعه از سایت های م.م در اینترنت را برعهده داشته اند.

متهمان علی و حسن .ب به ترتیب مدیریت دو سایت انتخاباتی را بر عهده داشته اند. این دو بردار که در زمینه رایانه مشغول به فعالیت می باشند به همراه تعداد دیگری از افراد توسط مرکز بررسی جرائم سازمان یافته ی انقلاب اسلامی به اتهام اقدام علیه امنیت کشور از طریق تبلیغ علیه نظام و تشویش اذهان عمومی شناسایی و دستگیر شده و سایت های آنان از دسترس خارج گردیده است.

متهمان "حسن و علی.ب" با نشر اکاذیب و سوء استفاده از احساسات مردم باعث ایجاد تنش و نا آرامی در جامعه شده اند که از جمله ی آنها میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

"دیشب در مشهد فریاد الله اکبر با صدای گلوله پیوند خورد....(چهارشنبه 27 خرداد ماه 1388 ساعت 10 و 17 دقیقه و 9 ثانیه)"

 "اینجا قائمشهر همه خوابیدن نیروی انتظامی شهر رو زیر نظر داره موبایل بعضی ها کنترل میشه. به بن بست رسیدیم طبق خبرها دیشب یه دختر شیرازی در بابل هم به شهدای سبز پوش پیوست(چهارشتبه 27 خرداد ماه1388 ساعت 1 و 6 دقیقه و 31 ثانیه)"

" آمار اصلی انتخابات و نامه ارسالی وزیر کشور به مقام عظمای ولایت: حضور مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای بنا بر ابراز نگرانی جنابعالی مبنی بر نتیجه انتخابات..... جهت اطلاع نتیجه واقعی آرا اخذ شده را به عرض میرساند: مجموع آرا اخذ شده 42026078 میرحسین موسوی خامنه19075623 مهدی کروبی13387104 محمود احمدی نژاد5698417 محسن رضایی میرقاید3754218 آرا باطله38716 امضا: از طرف صادق محصولی(فرج الله کاظمی نژاد)(تصویر نامه رو سرچ کنین پیدا میشه ) (سه شنبه 26 خرداد ماه 1388 ساعت 23 و 51 دقیقه و 50 ثانیه)"

______________________________________________________________

امید.ل:
سن: 22 محل تولد: کانادا تحصیلات: فارغ التحصیل مهندسی کامپیوتر با گرایش نرم افزار محل سکونت: تهران

ارسال ایمیلهای انبوه به منظور دعوت به تجمعات غیر قانونی(ارسال 30هزار پیام اینترنتی برای تجمع در میدان بهارستان)، تشویش و تخریب اذهان عمومی با زیر سوال بردن انتخابات و القاء شبهه در آن، تشکیل و رهبری جنبش وبلاگی (که علنا به حمایت از آشوبها پرداخته است)،دستکاری نمودارهای آماری مسائل اقتصادی و فرهنگی کشور جهت تمسخر دولت نهم، تراکتهای تبلیغاتی تخریبی و توهینی در مورد دولت نهم، ارسال ایمیلهای انبوه و تاکید بر تقلب در انتخابات از جمله بخش هایی از جرایم امید.ل است.

متهم که دارای یک شرکت رایانه ای است در اظهارات خود به دریافت مبالغی از مسئولین ستاد م.م جهت ایجاد انجام فعالیتهای مجرمانه اعتراف نموده است نامبرده با صدور حکم قضایی دستگیر و به بازداشتگاه منتقل شده است.

--------------------------------------------------------------------------------

علیرضا.ع:
سن: 34 محل تولد: تهران وضعیت تاهل: متاهل تحصیلات: دانشجوی رشته مکانیک دانشگاه تهران

متهم علیرضا .ع با فراخوان برای تجمع غیرقانونی در مقابل مجلس شورای اسلامی، ارسال و انتشار ایمیلهای حاوی بیانیه و اطلاعیه تحریک آمیز، محتویات اینترنتی توهین آمیز نسبت به اسلام و رهبری، تشکیل جنبش وبلاگی سبز، کاریکاتورهای تخریبی علیه دولت، کاریکاتورها و مطالب تمسخر آمیز در مورد ریاست جمهوری، نامه جعلی منتسب به فرماندهی نیروی زمینی سپاه، تکنیک های تبلیغاتی یاد شده را در سایت مذکور پیاده کرده است متهم علیرضا.ع با صدور به حکم قضایی درمحل کار خود دستگیر و به بازداشتگاه منتقل شد

-------------------------------------------------------------------------------

امیر. ا:

سن: 32 محل تولد: تهران تحصیلات: کارشناسی برق قدرت محل سکونت: تهران

اجرای طرح خاموشی سبز در 27،26و 28 مرداد، ارائه راهکارهای مقابله با اقدامات دولت در خصوص طرح خاموشی سبز، دیکتاتور خواندن ملت و دولت ایران، تبلیغ طرح خاموشی سبز، ارائه اطلاعاتی در خصوص وضعیت و نحوه ی کارکرد شبکه برقی کشور به جهت ایجاد خاموشی، ارسال اطلاعات مربوط به انرژی تولید شده نیروگاه های کشور برای طرح ریزی در خصوص طرح خاموشی سبز، پرداخت 200 دلار به سایت بالاترین برای درج لوگوی خاموشی سبز در بالای صفحه سایت، سازمان بندی و طراحی تیم ها و افراد مورد نیاز جهت تبلیغ و ارسال طرح به تعداد زیادی ایمیل برای جذب نیرو، ارائه نکات در خصوص عدم شناسایی توسط نیروهای امنیتی به دیگر سوژ ها از جمله جرائم امیر. ا است.

متهم امیر.ا در روز انتخابات در ترکیه بوده و پس از انتخابات عازم ایران می شود. بعد از چند روز با شدت گرفتن اغتشاشات متهم با دیدن یک آگهی در سایت بالاترین،در زمینه اعتراض به انتخابات از طریق افزایش مصرف برق،آنرا تکمیل و تبدیل به طرح قطع شبکه برق راس ساعت 9 شب مورخ 30 تیر(همزمان با قیام 30 تیر) می کند و جزئیات آن را از طریق ایمیل به سایتها و افراد مختلف ارسال می کند. وقتی طرح پیشنهادی تاثیری در شبکه برق به وجود نمی آورد متهم با پرینت پیک مصرف برق و بررسی آن نواقص طرحش را رفع و آن را تبدیل به شبکه ی خاموشی سبز می کند سپس از طریق شخصی به نام خ.ب در سایت بالاترین شروع به تبلیغ طرحش می کند و با برقراری ارتباط اینترنتی با افراد علاقه مند اقدام به سازماندهی گروهی به نام هسته فنی خاموشی سبز می کند.

این هسته متشکل از 10 نفر بوده که هر کدام وظیفه خاص خود را به عهده داشته اند. بر اساس این طرح،متهم به عنوان مسئول هسته فنی خاموشی سبز, پیشنهاد داده بود که در روزهای27،26 و 28 مرداد با اجرای طرحی موجب افزایش ناگهانی مصرف برق در سراسر کشور شوند که نتیجه آن ایجاد اختلال در سیستم توزیع شبکه برق کشور گردید. بر اساس این طرح که موارد آزمایشی آن در کشور اجرا شد به دلیل نواسانات برقی به وجود آمده، شمار زیادی از دستگاه های برقی شهروندان آسیب دید متهم همچنین در ایمیلهای دیگرش به طراحان سایت khsabz.org  از آنها میخواهد تا عکس میرحسین موسوی را از لوگوی وبلاگ حذف کنند. چرا که به زعم خودش مشکل اصلی آنها نظام است و برای مخالفت با نظام و اجرای طرح، کمک همه مخالفان نیاز است. تا بتوانند حرکت منسجمی را برای سیستم مدیریت شهری دولتی در جهت ایجاد نارضایتی مردمی به وجود آورند

نامبرده بر اساس حکم قضایی توسط نیروهای مرکز بررسی جرائم سازمان یافته در تاریخ 17/5/88 دستگیر و به بازداشتگاه منتقل شده است

شایان ذکر است که با توجه به اینکه روند رسیدگی به پرونده های سایر متهمین هنوز تکمیل نشده است، اطلاعات تکمیلی به مرور زمان در این بخش وارد خواهد شد.