Gerdab.IR | گرداب

زیرساخت فنی و مقررات رمزارز ملی نهایی شده است

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی گفت: ایجاد بستر‌های مقرراتی و فنی لازم برای کیف الکترونیکی پول، پیاده‌سازی زیرساخت فنی رمزپول ملی و تدوین مقررات آن از جمله اقدامات انجام شده است.
۱۱ آذر ۱۴۰۰

سرانه مصرف بازی‌ دیجیتال در ایران، ۳۵ دقیقه در روز است / از هر صد ایرانی، ۳۸ نفر بازی می‌کنند

ایران از نخستین کشور‌های آسیایی بود که رده‌بندی سنی در آن موضوعیت پیدا کرد. تا یک‌دهه پیش حجم، تعداد و نشر فیزیکیِ بازی‌های رایانه‌ای و کنسولی بیشتر بود، اما در حال حاضر بازی‌های موبایلی نیز به‌مراتب بیشتر شدند.
۱۱ آذر ۱۴۰۰

پشت پرده برخی بازی‌های ضدایرانی با ساختاری غیراخلاقی

شرکت آمریکایی به تازگی نیز نسخه موبایلی از بازی «بتلفیلد» را به صورت آزمایشی عرضه کرده که بخش‌هایی از آن در تهران و خیابان‌های پایتخت جریان دارد.
۰۸ آذر ۱۴۰۰

توضیحات وزیر ارتباطات درباره نهمین جلسه رسیدگی به طرح حمایت از کاربران

نحوه اعمال نظرات وزارت ارتباطات و مرکز ملی فضای مجازی درباره طرح حمایت از کاربران فضای مجازی در جلسه فردای کمیسیون پیگیری این طرح بررسی می‌شود.
۰۸ آذر ۱۴۰۰

«هوش مصنوعی» محور الکامپ ۱۴۰۰ قرار گرفت

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری درباره «فناوری هوش مصنوعی» این موضوع را یکی از محور‌های دارای اولویت در نمایشگاه الکامپ ۱۴۰۰ عنوان کرد.
۰۷ آذر ۱۴۰۰

بیانات رهبری باعث دلگرمی فعالان هوش مصنوعی شد

کمیسیون هوش مصنوعی سازمان نظام صنفی رایانه ای با بیان اینکه بیانات رهبری درباره توسعه هوش مصنوعی باعث دلگرمی فعالان این بخش شد رئوس برنامه های مدنظر برای تحقق مطالبه رهبری را اعلام کرد.
۰۴ آذر ۱۴۰۰

توجه به مساله بازی‌های کودکان در طرح صیانت از فضای مجازی

دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه سند صیانت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی، حافظ نسل آینده کشور است، گفت: باید به مساله بازی‌های فضای مجازی در حوزه کودکان توجه شده و همچنین نقش خانواده‌ها در این سند پررنگ‌تر شود.
۰۲ آذر ۱۴۰۰

کلیات سند صیانت از کودکان در فضای مجازی تایید شد

کلیات «سند صیانت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی» مورد تأیید تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌های مربوطه برای اجرایی سازی قرار گرفت.
۰۱ آذر ۱۴۰۰

تعداد دامنه های فارسی در مرز یک و نیم میلیون

از ابتدای ثبت دامنه‌های فارسی در کشور تاکنون یک میلیون و ۵۰۲ هزار و ۲۱۱ دامنه ثبت شده که از میان آنها، پسوند ir با یک میلیون و ۴۹۳ هزار دامنه‌ فعال در صدر قرار دارد.
۰۱ آذر ۱۴۰۰

جلسه شورای عالی فضایی اواخر هفته آینده برگزار می‌شود

جلسه شورای عالی فضایی پس از گذشت بیش از یک دهه تعویق، هفته آینده به ریاست رئیس جمهور تشکیل خواهد شد.
۳۰ آبان ۱۴۰۰