Gerdab.IR | گرداب

تصویب سند هوش مصنوعی در کشور به کجا رسید؟

تدوین و تصویب سند هوش مصنوعی از یک سال گذشته با همکاری دستگاه‌های گوناگون آغاز شد، اکنون تدوین آن بر اساس آخرین اظهارات دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، پایان یافته و در آینده نزدیک مصوب می‌شود.
۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۳

بررسی فساد در زنجیره تأمین داده‌های فضای مجازی توسط مرکز پژوهش‌های مجلس

مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی معتقد است: فساد در زنجیره تأمین داده‌های فضای مجازی به‌معنای دستیابی، گردآوری، ذخیره‌سازی، پردازش، افشا، انتقال، اعطای دسترسی به بانک داده، امحای داده‌ها و به‌طور‌کلی سوء‌استفاده یا استفاده خارج از ضوابط قانونی از داده‌ها برای به‌دست آوردن منافع شخصی یا گروهی می‌شود.
۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳

نگرانی فرماندهی سایبری آمریکا از قدرت سایبری ایران

تیموتی هاو، فرمانده سایبری ارتش آمریکا، از قدرت روزافزون سایبری ایران ابراز نگرانی کرد و گفت: تخصص و تمایل روزافزون ایران برای انجام عملیات سایبری مخرب، آن را به تهدیدی برای امنیت شبکه‌های ایالات متحده و متحدانش تبدیل می‌کند.
۲۷ فروردين ۱۴۰۳

بلاگری؛ شغلی که باید ضابطه‌مند شود

خبرگزاری ایرنا با توجه به تولید محتوای زرد و سخیف توسط برخی از بلاگر‌ها که می‌تواند به یک استراتژی فرهنگی و اقتصادی نامناسب برای کسب درآمد و شهرت تبدیل شود گزارشی منتشر کرده است. در این گزارش گفته شده این شغل نوپدید گسترش یافته باید ضابطه‌مند شود.
۲۰ فروردين ۱۴۰۳

تاکید رهبر انقلاب بر مراقبت از گفتارها در فضای مجازی

بعضی از گناه‌ها هست که انسان توجه ندارد به اینکه اینها گناه است. خیلی از حرف زدنهای ما، خیلی از اظهاراتی که در فضای مجازی میکنیم اینها پاسخ لازم دارد بالاخره مراقبت باید کرد.
۲۰ فروردين ۱۴۰۳

آخرین وضعیت لایحه امنیت کاربران

طبق اعلام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات لایحه امنیت کاربران در کمیسیون حقوقی-قضایی دولت در دست بررسی است و مراحل پایانی خود را طی می‌کند.
۱۸ فروردين ۱۴۰۳

مروری بر مصوبات مهم مرکز ملی فضای مجازی

مرکز ملی فضای مجازی که زیر نظر شورای عالی فضای مجازی کشور تاسیس شده است، تصویب چند سند مهم را در سال گذشته در کارنامه کاری خود ثبت کرد.
۱۱ فروردين ۱۴۰۳

اروپا اولین قانون جهان را برای کنترل هوش مصنوعی تصویب کرد

اروپا با توافقنامه‌ای موقت، یک گام به تصویب نخستین قانون هوش مصنوعی در جهان نزدیک شد.
۰۵ فروردين ۱۴۰۳

کمتر از ۱۰ کشور هویت و فرهنگشان در فضای مجازی حفظ شده است

رییس مرکز ملی فضای مجازی گفت: در فضای مجازی کمتر از ده کشور هویت و فرهنگشان حفظ شده و سایر کشور‌ها از این منظر در واقع در این فضا وجود خارجی ندارند.
۲۲ اسفند ۱۴۰۲

ایجاد کارگروه مشترک همکاری ایران و ترکیه در حوزه رسانه

معاون امور رسانه‌ای و تبلیغات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد که بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که اخیراً میان رؤسای جمهور، جمهوری اسلامی ایران و ترکیه به امضاء رسیده است، کارگروه مشترک همکاری در حوزه رسانه‌ها ایجاد خواهد شد.
۰۸ اسفند ۱۴۰۲