Gerdab.IR | گرداب

ایجاد زیرساخت‌های پردازشی لازم برای کار‌های گرافیکی سنگین

وزیر ارتباطات گفت: تلاش می‌کنیم در آینده زیرساخت‌های پردازشی لازم را برای کار‌های گرافیکی سنگین در راستای تولید محتوا در فضای مجازی فراهم کنیم.
۱۱ آذر ۱۴۰۲

ارائه بیش از ۶ هزار خدمت و مجوز در پنجره واحد خدمات دولت هوشمند

معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات ایران در همایش تبیین قوانین توسعه دولت هوشمند و حکمرانی داده گزارشی از آخرین وضعیت پنجره ملی خدمات دولت هوشمند ارائه کرد.
۰۷ آذر ۱۴۰۲

«سوپر اپ» اربعین با همکاری ایران و عراق راه‌اندازی می‌شود

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: اقدامات مشترکی در مورد نحوه ایجاد یک برنامه کاربردی برای اطلاع رسانی‌های ایرانی و عراقی برای زوار اربعین شروع می‌شود.
۰۷ آذر ۱۴۰۲

دستگاه‌های اجرایی ملزم به ارائه خدمات هوشمند تا پایان برنامه هفتم شدند

دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات در همایش تبیین قوانین توسعه دولت هوشمند و حکمرانی داده‌ها تکالیف و پروژه‌های پیشران هوشمندسازی را اعلام کرد.
۰۷ آذر ۱۴۰۲

رتبه‌ی هوشمندسازی ما در دنیا باید به ۷۵ برسد

دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات گفت: در پایان برنامه هفتم توسعه مردم باید بدون مراجعه حضوری صددرصد خدمات را به طور هوشمند دریافت کنند و رتبه ما در این حوزه در دنیا باید به ۷۵ برسد.
۰۷ آذر ۱۴۰۲

دیدار وزرای ارتباطات ایران و عراق در بغداد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با وزیر ارتباطات عراق به توانمندی‌های ایران در زمینه انجام پروژه‌های ارتباطی در عراق اشاره کرد و خواستار استمرار در همکاری‌های گذشته شد.
۰۶ آذر ۱۴۰۲

دستگاه‌های اجرایی باید تا آخر آذر استعلامات را برخط کنند

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران با بیان اینکه بر اساس قانون بودجه همه دستگاه‌های اجرایی باید تا پایان آبان خدمات خود را از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند ارائه می‌کردند، گفت: علاوه بر آن همه استعلامات بین دستگاهی نیز باید تا پایان آذر به شکل برخط انجام شود.
۰۶ آذر ۱۴۰۲

طرح فیبرنوری در جزیره ابوموسی در حال اجرا است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: طرح فیبرنوری در جزیره زیبای ابوموسی در حال اجرا است تا ان‌شاءالله امکان ارائه سرعت‌های چندصد مگابیت بر ثانیه‌ای به هموطنان عزیز ساکن این جزیره فراهم شود.
۰۶ آذر ۱۴۰۲

پیشرفت ۲۱ درصدی پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کار‌ها تا آذرماه ۱۴۰۲

بر اساس مستندات سایت رسمی پروژه‌ی ملی فیبرنوری، تا اوایل آذر ماه سال ۱۴۰۲، حدود چهار میلیون و ۲۳۰ هزار خانوار تحت پوشش این طرح ملی قرار گرفته‌اند و از این تعداد حدود ۴۵۳ هزار کاربر به عنوان سرویس گیرنده‌ی فیبرنوری ثبت شده‌اند که گواه پیشرفت ۲۱ درصدی این پروژه ملی است.
۰۵ آذر ۱۴۰۲

راه‌اندازی آزمایشگاه نمونه‌سازی و ساخت اینترنت اشیاء

توافق‌نامه همکاری سرمایه‌گذاری مشترک جهت راه‌اندازی «آزمایشگاه نمونه‌سازی و ساخت اینترنت اشیاء» بین مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و مرکز تحقیق و یک اپراتور همراه امضا شد.
۰۵ آذر ۱۴۰۲