Gerdab.IR | گرداب

آخرین وضعیت توسعه و ساماندهی مراکز داده در کشور

رئیس کمیته مرکز داده و مدیریت محتوای شورای راهبری توسعه شبکه ملی اطلاعات با تشریح آخرین وضعیت توسعه مراکز داده در کشور گفت: ظرفیت این مراکز تا ۱۴۰۶ به ۱۰ هزار رک افزایش می‌یابد.
۱۴ شهريور ۱۴۰۲

آمریکا ممنوعیت صادرات تراشه به خاورمیانه را انکار کرد

سخنگوی وزارت بازرگانی آمریکا در پی افشای این موضوع که واشنگتن الزامات مجوز صادرات تراشه‌های هوش مصنوعی پیشرفته شرکت‌های AMD و انویدیا را گسترش داده، مدعی شد دولت بایدن، فروش تراشه به خاورمیانه را ممنوع نکرده است.
۱۱ شهريور ۱۴۰۲

جزئیات استقرار بالن فضایی اینترنت در مرز مهران

مسئولان با اعلام اینکه مشکل آنتن دهی در مسیر‌های منتهی به مرزی مهران وجود ندارد، از احداث ۱۳ سایت دائم تلفن همراه در مسیر‌های منتهی به مرز مهران خبر داده و گفته اند که با استقرار بالن فضایی در پایانه شهید سلیمانی نیز چتر وای فای رایگان برای استفاده زائران حسینی در مرز مهران فراهم شده است.
۱۱ شهريور ۱۴۰۲

استقرار بالن اینترنتی در مرز مهران

رئیس سازمان فضایی ایران گفت: بالن فضایی با برقراری لینک ارتباطی از امروز تا یک روز بعد از اربعین سرویس دهی خواهد داشت.
۰۸ شهريور ۱۴۰۲

گفت‌وگوی مستقیم دولت با مدیران کسب‌وکار‌های دیجیتال

دومین نشست یکشنبه‌های تجارت الکترونیکی با حضور سرپرست دفتر ریاست و روابط عمومی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با مدیران عامل کسب و کار‌های دیجیتال در محل غرفه مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در نمایشگاه هفته دولت برگزار شد.
۰۷ شهريور ۱۴۰۲

حل مشکل شرکت‌های پرداخت‌یاری برای تامین ارز اربعین

سازمان فناوری اطلاعات ایران به تازگی اعلام کرده است با حمایت رئیس این سازمان مشکل شرکت‌های پرداخت یاری در حوزه تامین ارز اربعین حل شد.
۰۶ شهريور ۱۴۰۲

افزایش تعداد دامنه‌های فارسی

آخرین آمار منتشرشده از میزان ثبت دامنه در مرکز ثبت دامنه کشوری حاکی است تاکنون یک میلیون و ۵۸۷ هزار و ۴۶۴ دامنه فعال فارسی به ثبت رسیده که در این میان پسوند دات‌آی‌آر (ir.) بیشترین دامنه فعال را دارد.
۰۴ شهريور ۱۴۰۲

برنامه‌های وزارت ارتباطات برای خدمات‌رسانی به زائران اربعین

با نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی، مهم‌ترین برنامه‌های وزارت ارتباطات برای تسهیل ارتباط زائران تا کربلا اعلام شده است.
۰۴ شهريور ۱۴۰۲

سیاست‌گذاری و نظارت هوشمند بانک مرکزی در حوزه بانکداری دیجیتال

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی گفت: مهمترین اولویت‌ها و راهبرد‌های بانک مرکزی در حوزه بانکداری دیجیتال، سیاست‌گذاری و نظارت هوشمند بر عملکرد ابزار‌های فناوری دیجیتال در این حوزه است.
۰۱ شهريور ۱۴۰۲

کاهش ۵۰ درصدی هزینه رومینگ/ افزایش نقاط ارائه وای‌فای رایگان در اربعین

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در تشریح دستاورد‌های سفر اخیر خود به عراق، از کاهش ۵۰ درصدی هزینه رومینگ در اربعین سال جاری و افزایش نقاط ارائه اینترنت wifi رایگان در شهر‌های نجف، کربلا و مسیرپیاده‌روی اربعین خبر داده است.
۰۱ شهريور ۱۴۰۲