Gerdab.IR | گرداب

بلاکچین چیست و چه کاربردی دارد؟ (فیلم)

بلاکچین از دو واژه‌ی block به معنای بلوک و chain به معنای زنجیر تشکیل شده است. وقتی می‌گوییم زنجیره بلوک‌ها در واقع اشاره ما به اطلاعات دیجیتالی است که در یک پایگاه داده ذخیره می‌شود. برای آشنایی بیشتر با بلاکچین ویدیو بالا را بببینید.
۲۹ فروردين ۱۴۰۰

باج افزار چیست؟ (فیلم)

باج افزار نوعی بدافزار است که با نفوذ به سیستم کامپیوتری کاربر، دسترسی به اطلاعات را مسدود و برای برگرداندن دسترسی به کاربر، از او درخواست پول می‌کند. طبق آمار سال 2020، بیش از 60 درصد شرکت‌ها و سازمان‌ها مورد حملات باج‌افزارها قرار گرفته‌اند
۲۴ فروردين ۱۴۰۰

یادگیری ماشینی چیست؟ (فیلم)

هوش مصنوعیِ توسعه‌یافته توسط گوگل به نام AlphaGo که از روش یادگیری عمیق مبتنی بر شبکه‌های عصبی مصنوعی مشابه مغز انسان برای یادگیری بهره می‌برد، نویدبخش ظهور عصر ماشین‌ها است.
۲۲ فروردين ۱۴۰۰

موشن گرافیک رژیم مصرف رسانه - 2

رژیم مصرف رسانه برای ما تعیین می‌کند که کدام مواد برای ما مضر و کدام مواد مفید هستند و به چه میزان باید از محتوای رسانه‌ای استفاده کرد تا هم نیاز ما برطرف شود هم سلامت رفتاری ما به خطر نیفتد.
۱۰ شهريور ۱۳۹۷

موشن گرافیک چگونه در فضای مجازی رژیم بگیریم - 1

رژیم مصرف رسانه برای ما تعیین می‌کند که کدام مواد برای ما مضر و کدام مواد مفید هستند و به چه میزان باید از محتوای رسانه‌ای استفاده کرد تا هم نیاز ما برطرف شود هم سلامت رفتاری ما به خطر نیفتد.
۰۳ شهريور ۱۳۹۷

محاسن اقتصادی استفاده از پیام‌رسانهای داخلی

چه مقدار از مزایای اقتصادی استفاده از پیام‌رسانهای داخلی اطلاع دارید؟
۱۹ فروردين ۱۳۹۷

فیلم/ اعترافات ادمین‌‌های کانال‌های ضد انقلاب درباره ۷ آبان

وزارت اطلاعات تیم مجری جریان ضد انقلاب در فضای مجازی را که به بهانه روز بزرگداشت کوروش در هفتم آبان خواهان اقداماتی متناسب با اهداف از پیش طراحی شده مانند ایجاد تجمع غیرقانونی و آسیب به اموال عمومی بود، را شناسایی و منهدم کرد.
۰۸ آبان ۱۳۹۶

نماهنگ | وابستگی بیچارگی می‌آورد

جمعی از دانشجویان نخبه، نفرات برگزیده‌ی المپیادهای علمی، رتبه‌های برتر کنکور و اعضای بنیاد ملی نخبگان، صبح چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۶ با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند. پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR براساس بخش‌هایی از بیانات رهبر انقلاب درباره وابستگی نماهنگ «وابستگی بیچارگی می آورد» را منتشر کرده است.
۰۱ آبان ۱۳۹۶