Gerdab.IR | گرداب

چندرسانه‌ای - داده‌نما

۱۰ فناوری پیشرفته دنیا در سال ۲۰۲۳ | داده‌نما

دانشگاه ام‌آی‌تی ۱۰ پیشرفت برتر فناوری در سال ۲۰۲۳ را معرفی کرده است.
۰۱ مهر ۱۴۰۲

هفت کاربرد اصلی هوش مصنوعی در حوزه نظامی و دفاعی | داده‌نما

فناوری هوش مصنوعی در سال‌های اخیر به سرعت رشد پیدا کرده و امروزه همه اقشار و گروه‌ها به دنبال استفاده از هوش مصنوعی مولد مثل چت‌جی‌پی‌تی هستند. هوش مصنوعی مولد در حوزه‌هایی مانند تصمیم‌گیری، ارتباط، جنگ رسانه‌ای، جنگ شناختی و ... می‌تواند تاثیرات بسزایی داشته باشد.
۲۷ شهريور ۱۴۰۲

داده‌نما/ بومی سازی تجهیزات فیبر نوری

یک شرکت دانش بنیان تجهیزات بستر انتقال فیبر نوری را فراهم کرده که اپراتورها، وزارت ارتباطات وزارت راه و وزارت نیرو از مصرف کنندگان این تجهیزات هستند.
۲۹ مرداد ۱۴۰۲

داده‌نما/ احساس مردم جهان نسبت به هوش مصنوعی

نظرسنجی اخیر ایپسوس نشان می‌دهد چند درصد از مردم کشورهای مختلف جهان معتقدند فواید محصولات و خدماتی که در آن‌ها از هوش مصنوعی استفاده شده از مضرات آن‌ها بیشتر است. در این داده‌نما نشان داده شده که مردم کشورهای ثروتمندتر و کشورهای غربی به هوش مصنوعی بدبین‌تر هستند.
۱۵ مرداد ۱۴۰۲

داده‌نما/ جنگ سایبری به روایت آمار و ارقام

در عصر ما بزرگ‌ترین نبرد‌ها نه در دشت‌ها و کوه‌ها، بلکه در قلمرو‌های فضای مجازی و در سایه انجام می‌شوند. در این داده‌نما برخی از جالب‌ترین آمار‌های جنگ سایبری در دهه گذشته بر اساس گزارش وب‌سایت دیتاپرات مرور شده است.
۳۱ تير ۱۴۰۲

داده‌نما/ رشد ۳۷ درصدی حملات باج‌افزاری در سال ۲۰۲۳

در سال جاری میلادی حملات پیچیده و ترکیبی باج‌افزاری افزایش داشته است. در این داده‌نما اطلاعاتی درباره آخرین حملات باج‌افزاری ارائه شده است.
۲۷ تير ۱۴۰۲

داده‌نما/ انواع سرقت هویت در فضای مجازی

مجرمان در زمینه سرقت و سوءاستفاده از اطلاعات شخصی همچنان در حال پیشرفت هستند. یکی از نگران‌کننده‌ترین موضوعات در حوزه سرقت هویت، گسترش جعل هویت آنلاین است. در اینفوگرافی زیر انواع سرقت هویت در فضای مجازی معرفی شده است.
۲۵ تير ۱۴۰۲

داده‌نما/ راهکارهای افزایش امنیت آنلاین کودکان + پوستر

کنترل والدین روش مهمی برای حفظ امنیت آنلاین کودکان است. کنترل والدین می‌تواند شامل مسدود کردن محتوای آسیب‌زا یا ناراحت کننده، کنترل خرید‌های آنلاین یا نظارت بر مدت زمانی باشد که کودک آنلاین سپری می‌کند.
۲۳ تير ۱۴۰۲

پرده‌نگار/ کی‌لاگر چیست؟

کی‌لاگر ابزاری سر به زیر و ساکت است، اما در همان سکوت می‌تواند مخرب باشد. همان طور که از نام این بدافزار بر می‌آید، کی‌لاگر‌ها برای ثبت اطلاعات تایپ شده کاربر و ارسال آن به مقصد مشخص طراحی شده‌اند.
۰۳ تير ۱۴۰۲

عکس / مسابقه بتن‌خوری با حضور سلبیریتی‌ها؛ از ایلان ماسک تا پاپ

اخیرا یک مسابقه بتن خوری با حضور سلبریتی‌ها و افراد مشهور سیاسی در فضای هوش مصنوعی برگزار شد و تصاویر جالبی از آن به‌یادگار ماند. در این مسابقه، از پاپ فرانسیس تا روسای جمهور آمریکا، دونالد ترامپ و جو بایدن،  ایلان ماسک  و جان سینا  شرکت داشتند.  
۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۲