Gerdab.IR | گرداب

داده نما / نگاهی به قوانین حریم خصوصی در نقاط مختلف دنیا

در این اینفوگرافی نگاهی می‌اندازیم به قوانین حریم خصوصی در سایر نقاط دنیا ببینید:
۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱

داده نما / 10راهکار مهم امنیت سایبری سازمانی

تعریف و ابلاغ نظام ریسک اطلاعاتی از سوی هیئت مدیره، محور راهبرد کلان امنیت سایبری یک سازمان است. مرکز ملی امنیت سایبری توصیه می‌کند، به منظور حفاظت از مشاغل در برابر اغلب حملات سایبری، این نظام، در کنار 9 حوزه امنیتی مرتبط با آن که در پایین توضیح داده شده، بازبینی شود.
۱۵ دی ۱۴۰۰

پوستر| کلان داده و نقش آن در مناسبات جهانی

اصطلاح کلان داده به داده‌هایی گفته می‌شود که بسیار بزرگ و پیچیده هستند و پردازش آن‌ها با استفاده از روش‌های سنتی دشوار یا غیرممکن است و عمل دستیابی و ذخیره آن‌ها برای تجزیه و تحلیل، به زمان زیادی نیاز دارد.
۱۹ آبان ۱۴۰۰

امنیت اپلیکیشن‌های موبایلی + داده نما

همه‌ی ما هرروزه از اپلیکیشن‌های موبایلی استفاده می‌کنیم، و هر روز هم تعداد اپلیکیشن‌های در دسترس موجود در فروشگاه‌های این برنامه‌ها رشد می‌کند. همین امر نیز آن‌ها را به هدفی جذاب برای هکرهایی تبدیل می‌کند که دنبال بهره جستن از اطلاعات خصوصی کاربران هستند. پس چگونه امنیت اپلیکیشن موبایلی‌تان را تامین کنید؟
۱۶ مرداد ۱۴۰۰

پوستر / تله توکن های بدون پشتوانه

داشتن دانش فنی و اقتصادی، از ملزومات اصلی ورود به بازار ارزهای دیجیتال است.
۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰

داده نما | دانستنی هایی درباره بات نت

Botnet ترکیبی از کلمات "Robot" و "Network" است.
۱۸ فروردين ۱۴۰۰

پوستر / قوت در فضای مجازی، حیاتی است

امروز قوّت در فضای مجازی حیاتی است؛ امروز فضای مجازی حاکم بر زندگی انسانها است در همه‌ی دنیا؛ و یک عدّه‌ای همه‌ی کارهایشان را از طریق فضای مجازی پیش میبرند؛ قوّت در این [زمینه] حیاتی است.
۱۲ بهمن ۱۳۹۹

پوستر / ترور حاج قاسم در فضای مجازی

با گذشت یکسال از اقدام اینستاگرام در حذف پست های مرتبط با شهادت سردار سلیمانی، وعده های مسئولان برای مقابله با این اقدام غرض ورزانه راه به جایی نبرده و جای حاکمیت ما بر فضای مجازی خالی است.
۱۳ دی ۱۳۹۹

داده نما / امنیت سایبری در زمان کرونا

زمانیکه احتمالاً به دلیل تغییر رویکرد و تمرکز بیشتر بر بحران سلامت، فرایند دفاع سایبری با کم توجهی روبرو شده است، فرصتی مناسب را برای مجرمان سایبری جهت حمله به شبکه ها و سیستم های رایانه ای افراد، کسب و کارها و حتی سازمان های جهانی فراهم کرده است.
۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۹