آرشیو خبرها
سرویس: موضوع: قسمت:
از تاريخ: تا تاریخ: تعداد نتايج:
صفحه ۱ از ۹۰۵
فناوری نوین
فناوری LBS یا مکان مبنا چیست؟
دسترسی به موقعیت مکانی کاربر، و دریافت اطلاعات تکمیل کننده در رابطه با آن مکان، امکانی است که نرم افزار های مکان مبنا و مکان آگاه در اختیار کاربر و شرکت ها می گذارند.
۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۴
۱۷ هزار اپلیکیشن اندروید اطلاعات کاربران را جمع‌آوری می‌کنند
یک تحقیق جدید نشان داده ۱۷ هزار اپلیکیشن اندروید اطلاعات کاربران را جمع آوری و برای تبلیغات هدفمند استفاده می کنند و یک سابقه دائم از فعالیت های کاربران به وجود می آورند.
۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۹
افزایش ظرفیت شبکه فیبرنوری کشور
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت از فیبرکشی ۱۴ هزار کیلومتری در کل کشور با هدف افزایش ظرفیت ارتباطات خبر داد و گفت: با اجرای این پروژه، ظرفیت شبکه فیبرنوری به ۸۴ هزار کیلومتر می رسد.
۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۱
آذری جهرمی
چه برنامه‌ای برای جوان‌گرایی در گام دوم انقلاب داریم؟
وزیر جوان کابینه دوازدهم دولت رکن مهم گام دوم انقلاب را مطابق فرمایشات رهبری، جوان‌گرایی دانست و با بیان اینکه وزارت ICT تاکنون به ۳۰۰ مدیر جوان میدان داده است، گفت: چه برنامه‌ای برای جوان‌گرایی داریم؟
۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۱
بیانیه «گام دوم انقلاب» خطاب به ملت ایران
انقلاب اسلامی آغاز عصر جدیدی را اعلام نمود
از میان همه‌ی ملّتهای زیر ستم، کمتر ملّتی به انقلاب همّت میگمارد؛ و در میان ملّتهایی که به پا خاسته و انقلاب کرده‌اند، کمتر دیده شده که توانسته باشند کار را به نهایت رسانده و به‌جز تغییر حکومتها، آرمانهای انقلابی را حفظ کرده باشند. امّا انقلاب پُرشکوه ملّت ایران که بزرگ‌ترین و مردمی‌ترین انقلاب عصر جدید است، تنها انقلابی است که یک چلّه‌ی پُرافتخار را بدون خیانت به آرمانهایش پشت سر نهاده
۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۸
اوضاع و احوال بازی‌های رایانه‌ای در ایران
مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با تاکید بر تغییر زیست‌بوم بازی به سمت بازی‌های موبایلی و این‌که دنیا، روش ماندگاری گیمرها در بازی را فهمیده، معتقد است که بازی‌سازی ما در زمینه ساخت بازی‌های با پرداخت درون برنامه‌ای، هنوز ضعف دارد و از دنیا عقب است.
۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۹
اینترنت اشیا و حفاظت از صنعت ملی
اینترنت اشیا این روزها به تمامی حوزه ها وارد شده و تاثیر گذاشته است، اما حوزه ای در کشور که همگام با این قافله پیش نمی رود، صنعت نفت و گاز است. این در حالی است که با توجه به زیرساخت فراهم شده با بکارگیری این فناوری پیشرفته می توان بهره وری را در این صنعت افزایش داد.
۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۵
مترجم گوگل پوششی برای حملات فیشینگ
هکرها از مترجم گوگل به عنوان پوشش برای مخفی ماندن صفحات فیشینگ خود استفاده می کنند.
۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۳
سرعت اینترنت‌تان چقدر است؟
کاربران اینترنت پرسرعت می‌توانند با استفاده از ابزارهای تست سرعت و کیفیت، از وضعیت سرویس دریافتی خود اطمینان حاصل کرده و درصورت عدم تطابق سرویس ارائه‌شده با سرویس درخواستی، شکایت کنند.
۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۰
طرح آزمایشی روسیه برای قطع ارتباط با شبکه جهانی اینترنت
دولت و اپراتورهای اصلی این کشور تصمیم دارند طی یک طرح آزمایشی، ارتباط روسیه را با شبکه جهانی اینترنت قطع کنند. البته این طرح به معنی قطع اینترنت کامل نیست و قرار است یک شبکه اینترانت داخلی توسعه پیدا کند.
۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۷
داده نما / افزایش امنیت گوشی‌های هوشمند
کارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری به تازگی با انتشار گزارشی به کاربران توصیه کرده‌اند که با رعایت نکات امنیتی قادر خواهند بود از نفوذ هکرها به اطلاعات شخصی موجود در گوشی‌های هوشمند خود جلوگیری به عمل بیاورند.
۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۲
بیانات در دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش
از دشمن نترسید، از انحراف از راه مستقیم بترسیید
یکی از نعمتهای خدا در حقّ این ملّت، این بود که ارتش کشور با ملّت همراه شد؛ این خیلی نعمت بزرگی بود. در انقلاب اگر ارتش همدل و همراه با مردم نمیشد، وضع جور دیگری میشد، مشکلات عجیبی به وجود می‌آمد؛ سران ارتش یک حکم داشتند، بدنه‌ی ارتش یک حکم دیگری داشت. هر کدام از نیروهای ارتش نقشی ایفا کردند؛
۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۶
ارزیابی بزرگترین تهدیدات سایبری برای بخش برق
شبکه برق نیروگاه‌ها و خطوط ارتباطی به خانه ها و کسب و کارها به طور گسترده‌ای به عنوان یکی از مهم‌ترین زیرساخت‌های جهان شناخته می‌شود. این نیز یکی از مواردی است که بیشتر مورد حمله قرار گرفته است و عواقب آن می‌تواند به طور بالقوه فراتر از بخش قدرت باشد.
۱۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۵
خدمات شناسنامه‌دار؛ ثمره دولت الکترونیک
اطلاع شهروندان از خدمات دستگاه‌ها به صورت برخط و برخورداری از این اطلاعات، همچنین تشکیل کارپوشه‌ای برای هر ایرانی تا همه قبوض و فرایندهای ارتباطی در آن ثبت شود، از جمله آخرین دستاوردهای دولت الکترونیک است.
۱۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۴
چند عدد و رقم درباره شبکه اینترنت ایران
شبکه زیرساخت کشور هسته اصلی شبکه ملی اطلاعات است و موضوع کیفیت و پایداری این شبکه بسیار مهم و همواره مورد توجه بوده است، از این رو مدیران زیرساختی کشور همواره تاکید دارند که ایستگاه‌های ما باید استاندارد بالایی داشته باشد.
۱۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۲
تفاوت اینترنت و وب چیست؟
کاربران امروزی از دو کلمه اینترنت و وب به جای یکدیگر استفاده می‌کنند، در حالی که دو واژه Internet و Web که با عنوان WWW نیز شناخته می‌شوند، به دو مفهوم مجزا اشاره دارند. در این مطلب با تفاوت اینترنت و وب آشنا خواهیم شد.
۱۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۴
استفاده از دیتاهای مرکز تبادل اطلاعات کشور ۴۸ برابر شده است
وزیر ارتباطات گفت: از ابتدای فروردین‌ماه ۹۷ تاکنون استفاده از دیتاهای مرکز تبادل اطلاعات دولت موسوم به ان آی ایکس ۴۸ برابر شده است.
۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۹
غلبه اینترنت سیار بر اینترنت ثابت در ایران
آمارها حاکی از غلبه مقتدرانه اینترنت سیار به اینترنت ثابت در ایران است.
۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۴
برآورد 10میلیون دلاری تراکنش بازار ارزدیجیتال در ایران
رییس انجمن بلاک‌چین با تایید ادعای مبادله روزانه بیشتر از ۱۰ میلیون دلار رمزارز در کشور گفت: اطلاعات دقیقی از میزان مبادلات وجود ندارد، اما حجم تراکنش‌های بازار رمز ارز بیشتر از ۱۰ میلیون دلار است.
۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۶
تأسیس آزمایشگاه بلاک چین و ارز دیجیتال برای اولین بار در ایران
یک مقام مسئول در نظام بانکی، با اشاره به طراحی مدل جدیدی از کسب و کار برای پیشبرد اهداف فناوری بلاک چین، از تأسیس آزمایشگاه بلاک چین و ارز دیجیتال برای اولین بار در کشور خبر داد.
۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۴
چگونه سرعت کامپیوتر خود را افزایش دهیم؟
دلایل مختلفی برای کند شدن سرعت کامپیوتر وجود دارد، اما در مقابل، راهکارهایی برای افزایش سرعت رایانه وجود دارد. در این مقاله چند ترفند برای بالا بردن سرعت کامپیوتر می خوانید.
۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲
اینترنت اشیا محبوب ترین کاربرد فناوری مخابراتی نسل پنجم
مسابقه برای ارائه خدمات مخابراتی نسل پنجم آغاز شده و به نظر می رسد ظرفیت بالای شبکه های مبتنی بر این فناوری استفاده از خدمات متنوعی را ممکن کند.
۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۸
آیا شبکه ملی اطلاعات تاثیری بر قیمت اینترنت داشت؟
پس از کاهش قیمت اینترنت در شبکه ملی اطلاعات و تفکیک اینترنت داخل از بین‌الملل، با اعلام آخرین تعرفه‌های اینترنتی، قیمت هر گیگابایت اینترنت ثابت به کمتر از ۱۰۰۰ تومان هم رسیده است.
۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۰
روز جهانی اینترنت پاک
راهکارهایی ساده برای به وجود آوردن فضایی پاک در اینترنت
پنجم فوریه ۲۰۱۹ مصادف با ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ به مناسبت روز جهانی اینترنت پاک نام گذاری شده است.
۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۷
اسکیمر ترفند مجرمان سایبری برای کپی کارت بانکی
رئیس پلیس فتا استان سمنان به شهروندان هشدار داد : مراقب باشید یکی از شیوه‌های کلاهبرداری که توسط مجرمان سایبری بصورت حرفه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد، استفاده از دستگاه کوچکی به نام اسکیمر بر روی دستگاه POS (کارت‌خوان) می‌باشد.
۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۵
جلوگیری از دستیابی دولت به نرم افزارهای تشخیص چهره بی رحمانه است!!!
برد اسمیت از مدیران ارشد مایکروسافت می گوید: عدم استفاده از نرم افزارهای تشخیص چهره، توسط سازمان های دولتی بی رحمانه است. این موضوع در شرایطی مطرح می شود که بسیاری از شرکت های فناوری طی سال 2018 چالش هایی جدی با کارکنان خود و مردم در خصوص استفاده از این نرم افزارها داشتند.
۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۰
۴.۳ میلیارد کاربر فعال اینترنت در جهان
از ۷.۶۷۶ میلیارد نفر از جمعیت کره زمین بیش از ۵۷ درصد کاربر اینترنت هستند.
۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۲
مشکلات ما با نخبگان تک‌رشته‌ای حل نمی‌شود
دبیر شورای عالی فضای مجازی با تاکید بر این که باید رشته‌ها و پژوهش‌های میان رشته‌ای در دانشگاه‌ها و مراکز علمی توسعه یابد گفت: مشکلات اجتماعی ما امروزه با نخبگان تک رشته‌ای حل نمی‌شود و ما نیازمند شبکه‌ای از نخبگان چند رشته‌ای و میان رشته‌ای هستیم.
۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۳
اوج مصرف اینترنت در شبکه ملی اطلاعات ۳ برابر شد
معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه اوج مصرف اینترنت از طریق شبکه ملی اطلاعات به هزار گیگابیت رسید، گفت: در ابتدای امسال میزان مصرف اینترنت در شبکه ملی ۳۰۰ گیگ بود.
۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۷
۲ سال است جلسه کمیته فیلترینگ تشکیل نشده است
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه با پایش انجام گرفته ۷۰ هکتار مزرعه خشخاش در منطقه کوهستانی صعب‌العبور که در دسترس عموم نیست که بتوانند به راحتی در آنجا حضور داشته باشند کشف شده گفت: قطعاً ما حامی پلیس هستیم و کار ما هم در راستای افزایش توان پلیس است.
۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۹
صفحه ۱ از ۹۰۵
آخرین اخبار