Gerdab.IR | گرداب

تجاوز جنسی به 25 هزار دانش‌آموز در آمریکا

تاریخ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۳۹۰

هر ساله 25 هزار دانش‌آموز خارجی به آمریکا سفر می کنند و گزارش‌ها نشان‌دهنده موارد متعدد تجاوز و سوءاستفاده جنسی از این دانش آموزان است.

به گزارش گرداب، شبکه "ان بی سی"، با ارائه نتایج گزارشی اعلام کرد ده‌ها دانش آموز خارجی در اردوهای داخل آمریکا از سوی والدین میزبان خود مورد سوءاستفاده جنسی قرار گرفته اند.

در یکی از شاخص ترین نمونه ها، یکی از میزبانان این دانش آموزان، طی دو سال، چهار دانش آموز خارجی را مورد سوءاستفاده جنسی قرار داده است. این کار او در همان مورد اول گزارش شده، با این حال به دلیل عدم رسیدگی به آن، وی به این کار ادامه داده است.

"کریستوفر هربن" از آلمان، در مصاحبه با این شبکه عنوان کرده است که این فرهنگ آمریکایی است و ما باید به آن عادت کنیم.

در همین راستا، سازمانی که این سفرها و اردوها در آمریکا را ترتیب می دهد، متهم است که به منظور حفظ اعتبار خود، از افشای اطلاعات این رسوایی ها جلوگیری کرده است.

همه ساله بیش از 25000 دانش آموز از سرتاسر جهان در قالب اردوهایی به آمریکا سفر می کنند و به مدت یک سال تحصیلی در یکی از خانواده های آمریکایی به عنوان مهمان زندگی می کنند. این برنامه بخشی از دیپلماسی عمومی ایالات متحده است.

این سفرها با دو مشکل بزرگ رو به رو است. اولا اینکه هیچ نظارتی بر نحوه میزبانی خانواده‌ها وجود ندارد و به همین دلیل نمی توان از عدم وقوع این حوادث و سوءاستفاده جنسی اطمینان یافت، ثانیا تحقیقات نشان داده که اکثر دانش آموزانی که مورد سوءاستفاده قرار گرفته اند، تقریبا بدون هیچ نوع حمایت حقوقی، به کشورشان بازگردانده شده اند.

بیش از 80 موسسه در آمریکا در زمینه این اردوهای دانش آموزی فعال هستند. خانواده های میزبان کمکی از جانب دولت آمریکا دریافت نمی کنند، بلکه این خانواده های دانش آموزان میهمان هستند که باید تا 10000 دلار برای این اردوها بپردازند. طبق آمار، یکی از این موسسات، درآمد سالانه ای برابر 7 میلیون دلار از همین طریق کسب کرده است.

هر چه تعداد این دانش آموزان بیشتر باشد، درآمد این موسسات هم بیشتر است. از نظر منتقدین همین امر زمینه بروز سوءاستفاده را ایجاد کرده است. وابسته بودن درآمد این موسسات به تعداد دانش آموزان، موجب شده تا این موسسات به هر نحو تلاش کنند دانش‌آموزان بیشتری را وارد خانه های مختلف کنند، که هر یک از این خانه ها می تواند محیطی ناامن برای دانش‌آموزان باشد.

در سال 2009 هم به دلیل منتشر شدن چنین گزارشاتی در زمینه سوءاستفاده جنسی از دانش آموزان مهمان، وزارت امور خارجه آمریکا از بازرسی کل این کشور خواسته بود تا این برنامه مورد بازرسی قرار بگیرد. با این حال هنوز آمار دقیق و رسمی از تعداد موارد تجاوز و سوءاستفاده جنسی از دانش آموزانی که به آمریکا سفر می کنند، وجود ندارد.

منبع: فارس