گفت‌وگوی برهان با عضو هیئت علمی مرکز مطالعات فضای سایبری (2)؛
امروز خط مقدم و قرارگاه عملیاتی ما در جنگ نرم و فضای مجازی، بر اساس دستور رهبر معظم انقلاب، شورای عالی فضای مجازی و بعدها مرکز ملی فضای مجازی است. از این رو مراکز، سازمان‌ها، نهادها و افراد مؤثر و... باید به حمایت و پشتیبانی از این شورا بپردازند.
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۱ - ۰۹:۰۹
کد خبر: ۱۰۱۳۱
گرداب- به دنبال صدور  فرمان رهبر انقلاب مبنی بر تشکیل  شورای عالی فضای مجازی، پایگاه تحلیلی "برهان" برای بررسی بیشتر علل تشکیل شورای یادشده با آقای "مجید علیزاده"، عضو هیئت علمی مرکز مطالعات فضای سایبری به گفت‌وگو نشسته‌ است که بخش دوم آن پیش روی شماست:
               
با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری که به ایجاد یک نقطه‌ کانونی متمرکز برای فضای مجازی کشور اشاره کردند، وظیفه‌ این شورا در این زمینه چیست؟
به نظر می‌رسد که مهم‌ترین وظیفه‌ این شورا، سیاست‌گذاری، تصمیم‌گیری و هماهنگی است. چون حوزه‌ توسعه‌ فن‌آوری‌های اطلاعات و ارتباطات، به سرعت رشد می‌کند، لاجرم فرصت هماهنگی و تصمیم‌گیری متناسب با فضای موجود کم می‌شود و سیاست‌ها عقب می‌افتند. البته ممکن است سیاست‌های کلان چندان عقب نیافتند، اما در حوزه‌ سیاست‌های خُرد و اجرا این اتفاق می‌افتد.
 
 یک نکته‌ دیگر هم اینجا وجود دارد و آن این است که چون مجریان مشغول اجرا هستند و سرعت اجرا و رسیدن به هدف زیاد است، ممکن است چندان به سیاست‌ها توجه نکنند که آیا ما در راه رسیدن به اهداف اصلی‌مان قرار داریم یا نه. لاجرم چون حوزه‌ اجرا نسبت به حوزه‌ سیاست‌گذاری ارجحیت دارد، آمارها به جای کیفی، کمّی می‌شوند؛ یعنی، نگاه نمی‌کنیم که چه چیزی در فضای مجازی وجود دارد، می‌گوییم چه کسی در فضای مجازی وجود دارد. چه کسی یعنی چند تا کاربر، رایانه، سرویس ای.‌دی.‌اس.‌ال، وایمکس، دایل‌آپ و... نمی‌گوییم این کاربر از چه چیزی استفاده می‌کند. در واقع به سمت ارائه‌ سرویس و ایجاد زیرساخت‌ها می‌رویم و به این توجه نمی‌کنیم که مردم در این فضا از چه چیزی استفاده می‌کنند.
 
فکر می‌کنم رویکردهای ایجابی که رهبری از آن تحت عنوان رویکردهای فرصت‌محور یاد کردند، مغفول واقع می‌شود. این ماجرا دقیقا مثل این است که ما راننده‌ یک ماشین هستیم و پشت سر هم مسافر سوار می‌کنیم، مسافر هم زیاد است و بدون وقفه در حال جابه‌جا کردن آن‌ها هستیم. به طور حتم بعد از مدتی این ماشین فرسوده می‌شود و خودمان هم خسته می‌شویم و دیگر به خود مسافرها توجهی نمی‌کنیم. فقط می‌خواهیم آخر ماه بگوییم ما فلان تعداد مسافر جابه‌جا کرده‌ایم، نمی‌گوییم با چه کیفیتی این کار را انجام داده‌ایم. بعد می‌بینیم فیلم‌های نامناسب یا هر چیزی که در فضای واقعی قابل ارائه نیستند، در فضای مجازی ارائه می‌شوند.
 
بنابراین ما همواره درگیر افزایش سرعت در ارائه‌ خدمات هستیم و به محتوا توجهی نداریم. این همان نکته‌ای است که مقام معظم رهبری به آن اشاره کردند و فرمودند این فضا هم فرصت و هم آسیب دارد، اما این فرصت‌ها و آسیب‌ها داخلی‌اند؛ یعنی در مقابل تهاجم نرم دشمن، معظم له بر قدرت نرم داخلی تأکید دارند. ما باید به سمتی برویم که این خودباوری داخلی اتفاق بیافتد و در واقع آدم‌هایی که در این فضا کار می‌کنند باید حواسشان جمع باشد و هم‌چنین مشکلاتشان را در این فضا حل کنند.

در اینجا نکته‌ ظریفی وجود دارد. وقتی شما وارد فضای مجازی می‌شوید و کاری برای انجام ندارید و نمی‌توانید مشکلی از مشکلات روزمره‌تان را در آنجا برطرف کنید، به وب‌گردی می‌افتید. به همین خاطر رهبری می‌فرمایند در فضای مجازی باید خدمات گسترده و مفید به بخش‌های گوناگون ارائه شود؛ خدماتی که افراد برای رفع مشکلات روزمره‌ خود به آن نیاز دارند. به عنوان مثال فردی که دانشجو‌، دانش‌آموز یا عکاس است، بتواند در آنجا به مسائل و مشکلات خودش بپردازد.
 
اگر ما به این سمت برویم که از فرصت‌ها برای رفع مشکلات و ارائه‌ خدمات استفاده کنیم، فرصت وب‌گردی کم می‌شود. همان طور که حضرت امیرعلیه‌السلام فرموده‌اند: «کار جوهره‌ آدمی است.» وقتی فرد مشغول کارهای خودش باشد، دیگر فرصتی برای پرداختن به لهو و لعب نخواهد داشت، چون کار علاوه بر این که نیازهای فرد را تأمین می‌کند، باعث خستگی هم می‌شود و برای رفع خستگی فرد نیاز به تفریحی دارد که خستگی‌اش برطرف شود؛ بنابراین دیگر سراغ وب‌گردی و امثال آن نمی‌رود، چون تفریحات این‌ چنینی بیش‌تر باعث خستگی فرد می‌شود. بنابراین وقتی کاری برای کاربر وجود ندارد یا برداشت صحیحی از محتوای داخل وب وجود ندارد و نیاز‌های واقعی ما را برطرف نمی‌کند، این فرصت تبدیل به آسیب می‌شود.
 
بنده روی این نکته تأکید دارم که منظور، نیازهای واقعی افراد است. وقتی وارد وب می‌شوید، باید نیازهای واقعی‌تان مرتفع شود، نه نیازهای کاذب. به عنوان مثال اگر خانمی در وب دنبال مطالب مربوط به مُد، آرایش و... باشد، در واقع به دنبال نیازهای کاذب است. در عوض می‌تواند مطالبی را در زمینه‌ تربیت فرزند، شوهرداری، پخت‌ و‌ پز، تعالی فردی، اصلاح رفتارهای اجتماعی و... مطالعه کند. در حالی که افراد کم‌تر به سراغ این موضوعات می‌روند، چون خود فضای مجازی و موتورهای جست‌وجو چیزهای دیگری را بزرگ و پررنگ کرده‌اند. به عنوان مثال وقتی شما کلمه‌ فرزند را جست‌وجو می‌کنید، چیزهایی را پیشنهاد می‌دهد که اساسا شما را منحرف می‌کند. شما می‌خواهید درباره‌ جامعه‌ پذیری فرزند اطلاعات کسب کنید، ولی وب شما را کاملاً به سمت دیگری هدایت می‌کند.
 
آن آثار فردی و اجتماعی که مقام معظم رهبری اشاره فرمودند، همین است که نیازهای کاذب تبدیل به نیازهای واقعی می‌شوند و چون افراد به سراغ نیازهای کاذب می‌روند، آسیب‌های این پدیده افزایش می‌یابد و فرصت‌ها تلف می‌شوند. در صورتی که اگر به سراغ نیازهای واقعی برویم، هم به فرصت‌ها توجه کرده‌ایم و هم مجالی برای ایجاد آسیب و تخریب به وجود نمی‌آید. به نظر بنده، با توجه به نقشی که این شورا خواهد داشت، باید در سیاست‌گذاری‌ها بر اساس دستورالعمل رهبر معظم انقلاب به این نکات توجه شود.
 
به طور حتم آقایانی که عضو این شورا هستند، باید از مشاورانی استفاده کنند که بر کلیت این پدیده مسلط باشند. مشاورین می‌توانند معضلات و مشکلات این فضا را کاملا شفاف کنند و براساس شناخت این مشکلات، دستورالعمل اجرایی برای آن صادر کنند تا بتوان مشکلات را در کوتاه‌ مدت، میان‌ مدت و بلند مدت برطرف کرد و ضمن برطرف شدن مشکلات باید سراغ فرصت‌ها برویم تا بتوانیم قدرت نرم ایجاد کنیم و از حوزه‌ کشور خودمان بزرگ‌تر شویم. در واقع باید بتوانیم اشاعه‌ فرهنگی داشته باشیم و موضوعات خودمان را به دیگران هم منتقل کنیم. به نظرم این‌ها نکاتی هستند که این شورا باید به صورت جدی آن‌ها را اجرا کند که با ترکیب اعضای حقیقی ان‌شاءالله به این سمت خواهیم رفت.
 
ضمانت اجرایی مصوبات این شورا چیست؟ آیا احکام این شورا نافذ به نهادهای دیگر است یا از آن‌ها تأثیر می‌پذیرد؟
تا کنون پیشنهادها این گونه بوده است که این شورا یا مرکز در سطح دولت و قوه‌ مجریه شکل بگیرد. طبیعتا وقتی این مرکز یا شورا در آنجا شکل می‌گرفت، موضوعاتی که شما می‌فرمایید در آن صادق بود؛ یعنی، ممکن بود هم ‌عرض شوند و بعد تفوق مصوبات این شورا نسبت به دیگر مصوبات زیر سؤال برود، اما چون رهبر معظم انقلاب این نهاد را یک شورای عالی در سطح کشور در نظر گرفته‌اند، مصوبات این شورا هم مانند دیگر شوراهای عالی بر دیگر قوانین و مصوبات دستگاه‌های اجرایی، قانون‌گذاری و قضایی ارجحیت و اولویت دارد.
 
ضمن این که معظم له در حوزه‌ سیاست‌گذاری، تصمیم‌گیری و هماهنگی این مرجع را معرفی کرده‌اند و در بندهای پایانی فرموده‌اند که من از همه می‌خواهم با این شورا همکاری حداکثری را داشته باشند و این شورا باید نافذ باشد. ایشان فرموده‌اند که آثار مترتب بر او باید در تمامی حوزه‌های کشور نمایان شود. پس به نظر می‌رسد جایگاهی که مقام معظم رهبری برای این شورا در نظر گرفته‌اند جایگاه عالی و سطح یکِ کشور است و بر دیگران تفوق دارد و مصوباتش باید نافذ باشد.
 
 اما نکته‌ دیگری که به نظر می‌رسد از الزامات این شوراست، آن است که چون این جمع به واسطه‌ افراد حقیقی و بعضی از افراد حقوقی متخصص در حوزه‌های مربوط شکل می‌گیرد و یک جمع تخصصی خواهد بود، بر دیگر جمع‌های کشور تفوق ذاتی تخصص و تعهد پیدا می‌کند.

به عنوان مثال وقتی در مورد چیزی در مجلس بحث می‌شود، طبیعتا آن موضوع باید در کمیسیون تخصصی مربوط، بررسی شود و بعد در صحن علنی مجلس به رأی‌گیری گذاشته شود. ممکن است گاهی اوقات قوانین مربوط به حوزه‌های تخصصی آن پختگی لازم را نداشته باشند. در صورتی که با توجه به ترکیبی که از این شورا انتظار می‌رود و تأکیدی که مقام معظم رهبری روی مرکز دارند، چنین چیزی در این شورا اتفاق نمی‌افتد.
 
ایشان فرموده‌اند که مرکز ملی فضای مجازی کشور باید به سرعت شکل بگیرد. هم‌چنین ایشان اشاره کرده‌اند که هدف این مرکز اشراف کامل و به‌ روز نسبت به فضای مجازی در سطح داخلی و بین‌المللی، تصمیم‌گیری نسبت به مواجهه‌ فعال و خردمندانه‌ کشور در فضای مجازی و نظارت بر اجرای دقیق تصمیم‌ها در تمامی سطوح است؛ یعنی باید مرکزی در ارتباط با شورای عالی شکل بگیرد که فعالانه در حوزه‌ اشراف، رصد، مواجهه و بازخوردها عمل کند.

در این صورت این مرکز می‌داند اگر فلان تصمیم یا سیاست تصویب و اجرایی شود، اثراتش در چرخه‌ کاربر، محتوا و سرویس چه خواهد بود؛ بنابراین لاجرم باید هم سیاست‌گذاری کند و هم بر آن مصوبات نظارت داشته باشد. همان طور که در تعریف مجلس می‌گویند نهادی تقنینی و نظارتی است. به طور حتم تقنین بدون نظارت بی‌فایده است. مشکل امروز کشور در زمینه‌ فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات همین است که ما نهادی اجرایی به نام وزارت ارتباطات داریم، ولی نهاد ناظر آن فقط بر اساس موضوعات ساختاری ارزیابی می‌کند و توجهی به موضوعات کاربر و محتوا ندارد. در شورای عالی و مرکز، این جمع با تکیه بر تخصص اعضای حقیقی و حقوقی و جامع‌نگری، این حوزه را به سطح اعلای خود خواهد رساند تا بتواند حوزه‌ تقنین، اجرا و نظارت را پوشش دهد.
 
در پایان لازم می‌دانم به این نکته اشاره کنم که معمولا با ایجاد ساختارها یا سازمان‌های جدید برخی مقاومت‌های سازمانی به وجود می‌آید، چون احساس می‌کنند برخی از مسئولیت‌ها گرفته می‌شود و این موضوع حوزه‌ اثر آن‌ها را کم‌رنگ می‌کند یا مثلا احساس می‌کنند آن سازمان جدید اشراف کامل و دقت و شناخت لازم را درباره‌ آن فضا ندارد. به همین خاطر ممکن است مقاومت‌های سازمانی شکل بگیرد.

در زمان جنگ 8 ساله حضرت امام‌رحمت‌الله‌علیه فرمودند که جنگ در رأس امور است. رهبر معظم انقلاب هم از چندین سال پیش فرموده‌اند که جنگ نرم وجود دارد و به همین دلیل تشکیل شورایی جهت مقابله با این جنگ را ضروری دانسته‌اند و از آنجا که دشمن مشخص نیست، نمی‌توان در جنگ نرم از زاویه‌ سلبی مبارزه کرد. پس لاجرم باید به حوزه‌ آسیب بپردازیم. حالا که می‌خواهیم این کار را انجام دهیم، همه باید کمک کنند، همان طور که در جبهه‌ جنگ واقعی همه به کسی که به خط مقدم می‌رود کمک می‌کنند.
 
امروز هم خط مقدم و قرارگاه عملیاتی ما در جنگ نرم و فضای مجازی، بر اساس دستور رهبر معظم انقلاب، شورای عالی فضای مجازی و بعداً مرکز ملی فضای مجازی است. اگر با این رویکرد به موضوع نگاه کنیم، مراکز، سازمان‌ها، نهادها و افراد مؤثر و... باید به حمایت و پشتیبانی از این شورا بپردازند و هر طور که می‌توانند کمک کنند تا این فرمان، مثل جریان مفاسد اقتصادی روی زمین نماند و هم‌چنین بتوانیم در کوتاه‌ مدت این معضل را که گریبان همه‌ ما را گرفته است، سر و سامان دهیم. متأسفانه بعضی از داخلی‌ها از هم‌اکنون ساز مخالف می‌زنند و فکر می‌کنند ممکن است این حرکت مؤثر نباشد، اما به هر حال این تصمیم جدی در سطح حاکمیت گرفته شده است و ما باید در قالب پیشنهادها و انتقادهای جدی به این شورا فرصت بدهیم، نه این که فقط مخالفت کنیم.
 
در واقع باید کمک کنیم تا به اهدافمان برسیم. تمامی کسانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند با مشکلات این حوزه آشنایی دارند، اما هر کدام از زاویه‌ نگاه خودشان تصوراتی دارند. باید بپذیریم که طبیعتا اشراف رهبر معظم انقلاب از رویکردهای بخشی و جزیی کامل‌تر است. به طور حتم ایشان اشراف کلی و جامع‌نگری نسبت به اوضاع موجود کشور در زمینه‌ فضای مجازی دارند. باید این را بپذیریم و در این وضعیت جنگی هر کمک و حمایتی که از دستمان بر می‌آید دریغ نکنیم تا شورای عالی فضای مجازی و مرکز ملی فضای مجازی بتواند در خط مقدم موفق شود.
 
با توجه به تدابیر داهیانه‌ رهبر معظم انقلاب، در 6 ماهه‌ دوم سال 91 و حتی در 6‌ ماهه‌ اول، بسیاری از مشکلات و به‌هم‌ریختگی‌های موجود در فضای مجازی برطرف خواهد شد، زیرا بسیاری از موضوعات بررسی و رصد شده تا در نهایت به این تصمیم منجر شده است.


نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۸
ali
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۹
خواهشا از حرف بیرون بیایم و این نظرات عالی را به عمل تبدیل کنیم
منصور
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۲
با اهدای سلام و آرزوی موفقیت ما در راه اعتلای دین اسلام و اطاعت از مقام عظمای ولایت اماده جان فشانی بوده و مطیع امر رهبریم
ما با ولایت زنده ایم
تا زنده ایم رزمنده ایم
haj.amin
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۲
پس شروع کنید دیگه
این همه جوان مومن فعال سایبری هست که شدیدا نیاز به انسجام و هماهنگی دارن
جای کار بسیار هست
لطفا سعی کنید به جای قرار گرفتن در بروکراسی های اداری وارد عمل شوید
حزب الله سایبر هم آماده هر گونه همکاری با شما می باشد
پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۵
دوست عزیز معلومه تو کار نیستیا
امیرعلی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۴۵ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۵
سلامی دوباره
هنوز امید دارم که برا یکبار هم که شده حرفای آقا زمین نمونه و زود اجرا بشه آمین
یه درخواستی هم دارم از کسایی که این چند خط رو می خونن و دست و بالشون بازتره و احیانا میتونن این حرفا رو به گوش اهلش برسونن تاشاید گره ای ار کار ما که نه از کار بقیه خلق الله هم واشد.
تو قوانین رایانه ای و جرائم اینترنتی هیچ جایی برای حمایت از برنامه نویسان و اهل فن دیده نشده به عنوان نمونه خودم شهریور گذشته تو شهرهزارسنگر آمل برا یکی از اون نیمه بزرگا که به بزرگاش وصل میشه یه سایتی زدم ولی بعد 5ماه که هزینه هاشو نداد من دسترسی ها رو با اعلام قبلی و خیلی محترمانه بستم ولی شب 23 بهمن این آقا تهدیدمون کرد و 9 صبح 24روم ماروکشوند دادگاه.
هرچند تودادگاه 5 دقیقم به من وقت داده نشد حرفامو بزنم ولی رو درخواستم انقدر پافشاری کردم که کارشناس بیاد تا بلاخره توشعبه سوم که تنها کسی بود که فکر میکنم اهل خدابودش حرفمو گوش داد و نظرمو محترم شمردو همون شد که خداو بندش می خواستندبگذریم چندباری رفتیم دادگاه و کلانتری و سرباز اومد دم خونمونو آبرومون رفت بماند آخرسرهم قبل سال کارشناس یه نظرنسبتا خوب داد به نفع من ولی تو یه بندش منو به خاطر بستن سایت محکوم کردش و با توجه به ماده قانونی که بهش استناد کرد فکر کنم زندانیمم بکنن
اون ماده اگه اشتباه نکنم این بودش:
ماده (8) هرکس به طور غیرمجاز داده دیگری را از سیستم های رایانه ای یا مخابراتی یا حامل های داده حذف یا تخریب یا مختل یا غیرقابل پردازش کند‌ به حبس از شش ماه تا دو سال یا جزای نقدی از ده تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.
حالا شماها قضاوت بکنین بعد 5 ماه حتی نتونستم پول ثبت دامنه و فضای وبی که برا این حاجی گیرینوف خریداری کرده بودم بگیرم و هزینه طراحی رو هم نداده من باید اینجوری محکوم بشم
تازه سروری هم که سایت روش بود مال خودمه اجاره ای هم نیستش ...
البته هنوز محکوم نشدم ولی فردا 16فروردین 91 باز باید برم و با برش این گرینوفو دارودستش قطعا دوباره حقی پایمال میشه
ما که سوختیم ولی توروفاطمه زهرا هرکی توانشو داره و میتونه این حرفای دست و پاشکستمو به کسایی که باید چنین قوانین حمایتی هم وضع بکنن بگه
شاید فردا یکی مثل من باشه
اگه اینجا جاش نبود که این حرفارو بزنم
شرمندم خوب جز گرداب که خودمونیه جای دیگه ای پیدا نکردم که حرف دلمو بگم

تاظهوردولت یار سیدعلی مو نگه دار
فانوس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۱
تاآخر ایستاده ایم .....
راهنمایی بفرمائید
ماچطور می توانیم همکاری داشته باشیم
حضور درسایت ،گزارش سایتهای غیرمجاز،داشتن وبلاگ کافیست ،اگر نه......؟
mobarez
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
شوراي فضاي مجازي تدبير امام خامنه اي براي جبهه ي سايبري عليه دشمن است. اميدواريم مسئولين در اين جبهه بسيار فعال و موثر عمل كنند
حسن
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۴/۰۵
در مورد پیامک های انبوه اینکه اپراتور همراه اول و برخی اس ام اس سنترها بدون اجازه هر نوع پیامکی را ارسال می کنند و اظهار می کنند شماره هایی را ارائه میدهند تا مصرف کننده دربا تماس با آن از فهرست تبلیغاتی خارج شوند اجحاف بزرگی به حقوق مصرف کننده و تجاوز به حریم شخصی است.مگر اصل بر فرستادن پیامک تبلیغاتی است که باید برای منتفی کردن ان تقاضای رسمی داد.مگر روز خرید، از مصرف کننده برگه ای امضا شده گرفته اند دال بر رضایت دریافت پیامک تبلیغاتی ؟ قیاس صحیحی نیست ولی قابل تامل است که شبکه احتماعی و شبکه های جستجوگری مانند گوگل (به نظر یهودی و آمریکایی ووومی آیند)در بدو ثبت نام رضایت و عدم رضایت شما را می پرسند و آیکونی را برای تصمیم در اختیار کاربر می گذارند ولی در جمهوری اسلامی شرکتی که بیشترین سهامش را سپاه پاسداران دستاوردهای انفلاب اسلامی دارد به خودش اجازه می دهد دست روی زنگ خانه مردم بگذارد و بعد بگوید به فلان شماره تماس بگیرید تا دستمان را برداریم.اگر بنده و امثال بنده پای صحبت های امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) نشسته ایم از مردم داری چیزی غیر ازاین فهمیده ایم.
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد