Gerdab.IR | گرداب

ساندی تایمز مدعی شد؛

جاسوسان صهیونیست‌ در لباس سربازان ایرانی!

تاریخ انتشار : ۰۷ فروردين ۱۳۹۱

منابع اطلاعاتی غرب گفته‌اند که جاسوسان صهیونیست در پایگاهی در شمال عراق و در لباس سربازان ایرانی، وارد ایران می‌شوند و تجسس می‌کنند.

به گزارش گرداب، برخی از روزنامه‌های غربی مدعی شده اند، جاسوسان رژیم صهیونیستی همواره در ایران فعالند و درباره برنامه هسته‌ای این کشور، اطلاعات جمع‌آوری می‌کنند.

روزنامه انگلیسی "ساندی تایمز" با بیان این خبر، فعالیت جاسوسان رژیم صهیونیستی را در راستای اطمینان یافتن از این دانسته که برنامه هسته‌ای ایران به سوی تسلیحاتی شدن حرکت می‌کند یا خیر.

بر پایه این گزارش، جاسوسان صهیونیست از پایگاهی در شمال عراق، فعالیت‌های خود را سازمان می‌دهند و با نفوذ پی‌ در پی به خاک ایران از راه عراق، اطلاعاتی را از پایگاه‌های هسته‌ای ایران جمع‌آوری می‌کنند.

همچنین این گزارش می‌آورد: این جاسوسان، سربازان اسرائیلی هستند که با ورود به خاک ایران، خود را به عنوان نیروهای خودی جا می‌زنند و به این وسیله، عملیات خود را به پیش می‌برند.

انتشار این گزارش، از یک سو، مهر تأییدی بر اظهارات مقامات اطلاعاتی کشورمان است، مبنی بر اینکه رژیم صهیونیستی همواره از راه فعالیت‌های جاسوسی، در صدد ضربه زدن به امنیت و تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران است. هر چند مقامات این رژیم تاکنون درباره دخالت در عملیات‌ جاسوسی و ترور در خاک ایران اظهارنظری نکرده‌اند، انتشار این گونه گزارش‌ها، از وجود چنین فعالیت‌هایی پرده برمی‌دارد.

اما از سوی دیگر، محتوا و جزئیات این گزارش، باعث بروز تردیدهایی درباره درستی کامل آن می‌شود، زیرا ورود "پیاپی" جاسوسان صهیونیست به ایران، آن هم در قامت نیروهای ایرانی، کار چندان ساده‌ای نیست!

در همین راستا، استقبال رسانه‌های صهیونیستی از این گزارش و اقدام به بازنشر آن، حاکی از آن است که بخشی از این گزارش، با هدف ضعیف نشان دادن مرزها و دستگاه‌های امنیتی ایران تنظیم شده است.

به هر حال، این گزارش به هر میزان که درست باشد، ضرورت هشیاری بیشتر دستگاه‌های گوناگون در کشورمان برای مبارزه با فعالیت‌های جاسوسی را برجسته‌تر می‌سازد.

منبع: تابناک