Gerdab.IR | گرداب

اسلام هراسی هم‌چنان ادامه دارد؛

ضرب و جرح مجدد زنان مسلمان این بار در ایتالیا + عکس

تاریخ انتشار : ۱۵ فروردين ۱۳۹۱

دو زن محجبه مسلمان تونسی در نزدیكی شهر رم، به خاطر حجاب اسلامی مورد حمله نژادپرستان ایتالیایی قرار گرفتند و علاوه بر صدمات روحی- روانی، از ناحیه صورت به شدت مجروح شدند.

به گزارش گرداب به نقل از شفقنا، دو زن مسلمان تبعه تونس در حالی كه با حجاب اسلامی در شهر "مونته روتوندو" در حومه شمال شرق رم در حال قدم زدن بودند با اهانت دو جوان نژادپرست مواجه و سپس به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

جوانان نژادپرست ایتالیایی كه گفته می شود وابسته به هیچ فرقه یا گروه افراطی نیستند، پس از مشاهده این دو زن مسلمان، به آنان اهانت كرده و در حالی كه فریاد می كشیدند: «مسلمانان تروریست، به كشورتان برگردید، حجابتان را بردارید اینجا ایتالیا است.» آنان را در انظار عمومی كتك زدند.

قربانیان این حمله نژادپرستانه در ایتالیا در گفت و گوهایی اظهار داشتند كه در حین حمله این افراد، دیگر شهروندان این شهر كه در محل حضور داشتند نه تنها از آنها دفاع نكردند بلكه شروع به تشویق و ترغیب جوانان نژادپرست برای ضرب و شتم بیشتر كردند.

شهرداری مونته روتوندو پس از این واقعه نژادپرستانه در سایت اینترنتی خود نوشت: این شرمی است كه تمام شهر را لكه دار كرده است.

پلیس ایتالیا یكی از جوانان نژادپرست را شناسایی كرده و گفته می شود هم اكنون در حال جستجوی مهاجم دیگر است.

این دو ایتالیایی متهم به صدمه شخصی، ضرب و جرائم علیه ادیان شده اند، اما تجربه اقدامات مشابه علیه مسلمانان نشان داده است پرونده این گونه شكایات یا از سوی پلیس یا از سوی محاكم قضایی بدون رسیدگی مختومه می شود.

شهر مونته روتوندو با جمعیتی بالغ بر 40 هزار نفر در تپه ای در مجاورت شهر رم قرار دارد و شهردار آن قصد دارد با ملاقات با این دو زن مسلمان، رضایت آنان را حاصل كند تا به چهره توریستی و منبع درآمد شهر لطمه وارد نشود.

تشدید حملات علیه زنان محجبه در ایتالیا، در حالی است كه از حدود 70 میلیون نفر جمعیت این كشور، حدود یك و نیم میلیون نفر مسلمان هستند.

در شرایطی كه در كشورهایی همچون ایتالیا و برخی دیگر از كشورهای اروپایی تشدید موج مبارزه با حجاب شكل گرفته است، چنین برخوردهایی با افراد محجبه كه بدون دخالت پلیس به پایان می‌رسد، مورد انتظار است و به نظر می‌رسد این سناریو مرحله جدیدی از موج اسلام هراسی است كه با ممنوعیت حجاب در كشورهای مدعی مهد دمكراسی دنبال می‌شود.