Gerdab.IR | گرداب

جاسوسی قانونی از کاربران اینترنت، طرح جدید دولت آمریکا

تاریخ انتشار : ۲۸ فروردين ۱۳۹۱

دولت آمریکا به دنبال تصویب طرحی است که طبق آن قادر خواهد بود به تمام اطلاعات شخصی کاربران اینترنت در این کشور، دسترسی داشته باشد.

به گزارش گرداب به نقل از پایگاه اینترنتی موسسه حقوق شهروندی "کامن دریمز"، سازمان‌های امنیتی آمریکا بر اساس طرحی تحت عنوان "مراقبت و به اشتراک گذاری اطلاعات سایبری" (CISPA) قادر خواهند شد، هر آنچه که مردم این کشور در اینترنت می‌بینند و می‌شنوند را کنترل کنند.

CISPA این امکان را به دولت و شرکت‌های آمریکایی می‌دهد که با عبور از مراقبت‌های امنیت حریم خصوصی، تمام اطلاعات شخصی، ایمیل‌ها و هر نوع اطلاعات مورد نظر خود را از حساب کاربران بردارند. این قانون موجب می‌شود تا فرآیند جاسوسی از ایمیل‌ها و پیام‌های متنی شهروندان از سوی سازمان‌های مختلف آمریکایی تسهیل شود و این سازمان‌ها این امکان را پیدا کنند که بخشی از پیام‌ها را حذف کرده و یا حتی دسترسی فرد به شبکه‌های اجتماعی را مسدود کنند.

نویسنده این مطلب در این پایگاه اینترنتی می‌نویسد: اگر این لایحه به تصویب برسد، مقامات آمریکایی برای آنکه بخواهند سابقه جست‌و‌جو و یا مطالب شما در ایمیل‌ها و شبکه‌های اجتماعی را بدزدند، دیگر با قوانین دست و پاگیر حفظ حریم شخصی افراد روبرو نخواهند بود. تنها کافی است آن‌ها احساس کنند که مطلبی یک تهدید سایبری به حساب می‌آید و در آن زمان است که آن‌ها می‌توانند اطلاعات شما را برداشته و آن را با مراکز دیگر به اشتراک بگذارند.

مطرح شدن این طرح از سوی دولت آمریکا، موجب بروز انتقادات و نگرانی‌های گسترده در این کشور به دلیل نقض حریم شخصی شهروندان آمریکایی شده است.

منبع: فارس