Gerdab.IR | گرداب

9 کلید میانبر مرورگرها!

تاریخ انتشار : ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۱

صفحه مرورگر شما کوچک است؟ کلید F11 را بزنید تا سایت مورد نظر را به صورت تمام صفحه ببینید!

به گزارش گرداب، آشنایی با 9 کلید میانبر مرورگرها می تواند به سرعت و سهولت کار شما کمک کند.

Ctrl+F
پیدا کردن کردن یک عبارت خاص تو یک صفحه وب!
وقتی دنبال اسم یا عبارت خاصی در یک صفحه وب هستید لازم نیست با چشم دنبالش بگردید... این را بزنید و عبارت مورد نظر را در کادر باز شده وارد کنید. اگه آن عبارت در صفحه وجود داشته باشد در کمتر از یک ثانیه پیدا می شود.

F5
آیا برای شما پیش می آید که صفحه را Refresh کنید؟ به جای بردن موس روی دکمه Refresh کلید F5 را بزنید.

F11
صفحه مرورگر شما کوچک است؟ کلید F11 را بزنید تا سایت مورد نظر را به صورت تمام صفحه ببینید! همین کلید کار خروج از این حالت را هم انجام می دهد.

Home/End
این دو کلید گوشه‌گیر بیشتر از آن چیزی که به نظر میاد، مفیدند. کار آنها این است که شما را به بالا/پایین صفحه وب ببرند. بعد از دیدن محتوای یک صفحه طولانی در وب لازم نیست، اسکرول کنید تا دوباره بالا برگردید کافی است فقط یک بار home را بزنید!

Ctrl+Mouse Scroll Wheel
فشار دادن کلید کنترل و چرخاندن چرخ موس سایز حروف و عکسها را در صفحات وب تغییر می دهد و برای خواندن متن های ریز می‌توانید از این قابلیت استفاده کنید. به جای چرخ موس می‌تونید از کلیدهای + و - هم به همراه Crtl برای این کار استفاده کنید. برای برگشتن به حالت پیش‌فرض Ctrl+0 رو بزنید!

Ctrl+T
برای باز کردن زبانه (Tab) جدید در مرورگرها بیشتر کاربران از روش کند بردن موس روی دکمه new tab استفاده می‌کنند. با این دو کلید می‌توانید همان کار را سریعتر انجام دهید!

Ctrl+W
برعکس بالایی! کارش این است که زبانه (tab) فعال رو ببندد!

Ctrl+Shift+T
احتمالا برایتان زیاد پیش می آید که یک زبانه (tab) را اشتباهی ببندید. نگران نباشید! با این کلید میانبر می‌توانید آخرین tab بسته شده را دوباره باز کنید.

Ctrl+Click
با نگه داشتن Ctrl و کلیک کردن روی هر لینک آن لینک در زمینه باز می شود بدون اینکه وارد tab مربوط به اون لینک شوید. برای مواقعی مناسب است که می‌خواهید یک مطلب را ببینید اما نمی‌خواهید در همان لحظه آن را بخوانید!

منبع: مشرق