Gerdab.IR | گرداب

پیام اوباما و کلینتون به فتنه گران سبز

تاریخ انتشار : ۲۲ خرداد ۱۳۸۹

رئیس جمهوری آمریکا در آستانه سالگرد انتخابات باردیگر با دخالت در امور داخلی ایران از آشوب طلبان حمایت کرد و از کشورهای جهان خواست که از مبارزه مردم ایران برای "آزادی" حمایت کنند.

باراک اوباما: "این مسوولیت همه مردم و کشورهای آزاد است تا روشن کنند ما طرف کسانی هستیم که در پی آزادی، عدالت و عزت هستند."

به گزارش گرداب، این سخنان باراک اوباما بخشی از پیامی بود که توسط یکی از مشاوران ارشد او بنام سامانتا پاور در گردهمایی روز پنجشنبه موسسه ملی دموکراسی در واشنگتن قرائت شد.

این گردهمایی درباره وضعیت ایران بود و در آن جایزه ویژه دموکراسی این نهاد به "سبز" های ایران اعطا شد. رئیس جمهوری آمریکا در پیامش گفت: "شجاعت مردم ایران الگویی برای همه ماست و ما را به چالش می کشد."

از سوی دیگر، هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا، از لغو مراسم راهپیمایی مخالفان دولت ایران در سالگرد دهمین انتخابات ریاست جمهوری ابراز تاسف کرد.

هيلاري کلينتون وزير امور خارجه آمريکا که به نظر مي رسيد براي راهپيمايي هواداران ميرحسين و کروبي در روز22 خرداد خواب هاي شيرين براي خود ديده بود در اظهارنظري که بلافاصله پس از صدور اطلاعيه سران فتنه ابراز کرد تاسف خود را از اين اقدام اعلام نمود. وزير امور خارجه آمريکا با اتهام خشونت طلبي حکومت ايران مدعي شد ما همچنان در کنار ملت ايران (بخوانيد سران فتنه و هوادارانشان) خواهيم ايستاد. وزير امور خارجه آمريکا با تکرار برخي اتهامات سران فتنه در اطلاعيه خود مبني بر سرکوب مردم توسط حکومت ايران و دستکاري و تقلب در انتخابات رياست جمهوري ناخودآگاه اعتراف کرد که چقدر ميان مواضع آمريکا و سران فتنه هماهنگي وجود دارد.

منبع: جهان نیوز