Gerdab.IR | گرداب

3 درصد از بزرگسالان در گروه "تسلط دیجیتال"

تاریخ انتشار : ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۱

کارشناسان معتقدند هر چند تکنولوژی انتخاب‌های فراوانی برای انسان به وجود آورده است، اما این امر نباید منجر به جایگزینی فناوری و تکنولوژی بر هنر صحبت کردن و تعاملات انسانی شود.

به گزارش گرداب، تکنولوژی و فناوری های امروز به اعتیادآورترین موارد زندگی انسان امروزی تبدیل شده اند؛ به طوری که هزاران نفر با وجود این فناوری ها حتی به مدت 48 ساعت بدون صحبت با شخصی، از وسائل تکنولوژی استفاده می کنند.

نتایج تحقیقی نشان داد، اعتیاد به تکنولوژی، شامل 48 ساعت کار با وسایل ارتباطی نظیر اینترنت و... بدون صحبت کردن با هیچ فردی است.

به طور قابل توجهی، سه درصد از بزرگسالان در گروهی به نام "تسلط دیجیتال" قرار گرفته اند که اساسا از طریق پیام، ای‌میل و تماس ویدئویی با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.

این تحقیق، نشان داد که تکنولوژی اعم از گوشی های هوشمند و آی‌پدها در بین بردن تعاملات و کنشهای اجتماعی و فیزیکی در میان افراد که معتاد به این وسائل شده اند، کمک می کند.

طبق تحقیقات جدید پژوهشگران، افراد بزرگسالی که در این گروه قرار گرفته اند، به طور میانگین چهار برابر احتمال تحرک و قدم زدن و تعامل اجتماعی آنها در مقایسه با دیگران، کمتر است.
 
بیشتر انگلیسی ها از تکنولوژی های دیجیتالی استفاده می کنند، اما اکثریت آنها از این وسایل در کنار زندگی واقعی خود همچون صحبت کردن با دوستان استفاده می کنند.

در این تحقیق، 1000 نفر مورد پرسش قرار گرفتند که 16 درصد از این آمار، افرادی هستند که به نحوی تحت تسلط تکنولوژی هستند که می توانند تا دو روز، هیچ گونه تعامل شفاهی نداشته باشند.

به طور مثال، این گروه ترجیح میدهند که در ایستگاه ها، از فروش بلیط اتوماتیک استفاده کنند و یا هنگام خرید ناهار از ماشین های فروش استفاده کنند.

این گروه، به ندرت بدون موبایل و یا تبلت خود به بیرون از خانه می روند و معمولا غذای خود را از طریق اینترنت سفارش می دهند و چهار برابر احتمال کمتری دارد که برای خرید به بیرون از منزل بروند.

به گزارش میل آن‌لاین (MailOnline)، کارشنان معتقدند هر چند تکنولوژی انتخابهای فراوانی برای انسان به وجود آورده است، اما این امر نباید منجر به جایگزینی فناوری و تکنولوژی بر هنر صحبت کردن و تعاملات انسانی شود.

اما در این میان  17 درصد از انگلیسی ها، تایید کرده اند که از سرعت بالای تغییرات تکنولوژی عقب مانده اند.

منبع: جام نیوز