Gerdab.IR | گرداب

استفاده از ایمیل خارجی ممنوع شد

تاریخ انتشار : ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۱

ارسال صورت‌حساب‌های بانکی به ایمیل خارجی ممنوع است.

به گزارش گرداب، وزیر ارتباطات در نامه‌ای خطاب به رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: از این پس در هنگام افتتاح حساب، تنها ای‌میل داخلی از مشتریان پذیرفته ‌شود و ارسال صورت‌حساب‌های بانکی به ای‌میل خارجی ممنوع است.

"رضا تقی‌پور" وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با ارسال نامه‌ای به "محمود بهمنی" رئیس کل بانک مرکزی، استفاده از ای‌میل‌هایی عمومی و ایمیل‌های با میزبانی خارجی از جمله Yahoo، Gmail، Hotmail و MSN را در مراودات بانکی مشتریان ممنوع اعلام کرد.

تقی پور در این نامه خواستار ممنوعیت قبول ایمیل‌های عمومی و خارجی در هنگام افتتاح حساب و نیز عدم ارسال صورت‌حساب‌های بانکی مشتریان به این ایمیل‌ها، شده و پیشنهاد داده وسیله‌ای مهیا شود که مشتریان بانک‌‌ها در صورت نداشتن ایمیل‌ داخلی بتوانند در همان بانک، پای اینترنت برای خود ایمیل داخلی بسازند.

بر اساس این گزارش، در این نامه آمده است:

مطابق اسناد و قوانین موجود حفظ امنیت اطلاعات کاربران در حوزه فناوری اطلاعات از جمله اهداف قانون برنامه پنجم توسعه کشور ماده 46 است و از آنجا که ایمیل‌های عمومی نظیر yahoo ،Gmail و... یکی از ابزارهای خروج اطلاعات کاربران از کشور است، خواهشمند است دستور اکید فرمایید بانک‌های کشور نسبت به رعایت موارد ذیل اقدام عاجل و آنی را به عمل آورند:

1. عدم استفاده از ایمیل‌های با میزبانی خارجی و ایمیل‌های عمومی نظیر yahoo، Gmail و MSN و Hotmail و... در ارسال صورت حساب‌های بانک مشتریان.

2. استفاده از ایمیل با میزبانی داخلی که فهرست آن بر روی سایت مرکز مدیریت توسعه ملی اینترنت قرار دارد و به صورت مرتب به روز می‌شود.

3. عدم قبول ایمیل‌های عمومی و یا با میزبانی خارجی در هنگام افتتاح حساب، بدین منظور ضروری است، امکانات دسترسی به اینترنت جهت ایجاد ایمیل‌ها داخل در بانک‌ها فراهم شود.

منبع: فارس