Gerdab.IR | گرداب

مراقب اینترنت بی‌سیم هتل‌ها باشید

تاریخ انتشار : ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۱

این بدافزار در ظاهر به شکل یک به روزرسانی نرم‌افزاری به رایانه کاربران منتقل می‌شود و کاربر تصور می‌کند با نصب این فایل‌ها، نرم‌افزارهای قدیمی خود را به روز می‌کند.

به گزارش گرداب به نقل از وی تری، پلیس فدرال آمریکا "اف بی آی" در مورد بدافزار خطرناکی که از طریق شبکه اینترنت بی سیم یا "وای فای" هتل ها منتقل می شود، هشدار داد.

این بدافزار در ظاهر به شکل یک به روزرسانی نرم افزاری به رایانه کاربران منتقل می شود و کاربر تصور می کند با نصب این فایل ها، نرم افزارهای قدیمی خود را به روز می کند، اما در عمل زمینه را برای سرقت اطلاعات از رایانه شخصی خود فراهم آورده است.

بر اساس بررسی های اف بی آی این بدافزار در بسیاری از هتل های آمریکا مشاهده شده و به خصوص اطلاعات شخصی کارکنان شرکت ها را سرقت کرده است و افرادی که در حین سفر از اینترنت بی سیم هتل ها استفاده می کنند باید در این زمینه بسیار هشیار باشند.

هنوز نام هتل هایی که منشا این آلودگی بوده اند، اعلام نشده است، اما اف بی آی از مسافران خواسته تا فایل های نرم افزاری به روزرسان را صرفا از سایت های معتبر دریافت کنند. کارشناسان می گویند علت موفقیت این روش، نوآوری هکرها و توجه به نیازمندی های افراد به خصوص در حین استفاده از اینترنت در زمان مسافرت است.

منبع: فارس