Gerdab.IR | گرداب

سایت عفو بین‌الملل هم هک شد

تاریخ انتشار : ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۱

این بدافزار که در قالب یک تروجان به رایانه های مختلف منتقل می شود، می تواند به طور مخفیانه به رایانه‌های شخصی نفوذ کرده و دست به سرقت اطلاعات مورد نظرش بزند.

به گزارش گرداب به نقل از تک ویک یوروپ، هکرها با حمله به وب سایت سازمان عفو بین الملل در انگلیس دسترسی به آن را برای مدتی مختل کردند.

هکرها وب سایت این سازمان را به بدافزاری خطرناک آلوده کردند که به سرعت رایانه های کاربرانی که از آن بازدید می کردند را هم آلوده می کرد.

شرکت Websense که اولین بار بدافزار یاد شده را شناسایی کرده می گوید این بدافزار که در قالب یک تروجان به رایانه های مختلف منتقل می شود، می تواند به طور مخفیانه به رایانه های شخصی نفوذ کرده و دست به سرقت اطلاعات مورد نظرش بزند.

این تروجان با استفاده از یکی از آسیب پذیری های جاوا موسوم به WebRoot حملات خود را تداوم بخشیده و بی توجهی در زمینه به روزرسانی جاوا از سوی بسیاری از کاربران و مدیران شبکه ها موجب موفقیت این حمله شده است.

تروجان یاد شده تنها در فاصله زمانی 8 تا 9 می فعال بوده و این بدان معناست که تمامی کاربرانی که در دو روز یاد شده به این وب سایت مراجعه کرده اند به این تروجان آلوده شده است. کارشناسان می گویند با توجه به تداوم آسیب پذیری جاوا کاربران باید در انتظار حمله احتمالی مجدد این تروجان باشند.

منبع: فارس