Gerdab.IR | گرداب

کاسبی جدید فیس‌بوک

تاریخ انتشار : ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۱

در حالی که مدیران فیس‌بوک قبلا مدعی بودند عضویت در این سایت رایگان بوده و برای همیشه رایگان باقی می‌ماند، حال قصد دارند برخی از امکانات آن را با پرداخت پول ارائه دهند.

به گزارش گرداب به نقل از دیجیتال ترندز، "فیس بوک" در حال تست سیستمی است که به کاربران امکان می دهد به روزرسانی وضعیت خود را به گونه ای انجام دهند که در معرض دید عده بیشتری از کاربران قرار بگیرد. البته دسترسی به این خدمات با پرداخت پول ممکن است.

فیس بوک در حال حاضر در حال آزمایش این خدمات در کشور نیوزلند است و هنوز مشخص نیست این سرویس چه زمانی به دیگر کاربران ارائه می شود. تلاش فیس بوک برای کسب درآمد مستقیم از خدماتش در حالی صورت می گیرد که این شرکت از طریق تبلیغات و همکاری با شرکت ها و سازمان های مختلف از درآمد میلیاردی برخوردار است.

کارشناسان معتقدند این اقدام فیس بوک که ظاهرا با هدف کمک به کاربران برای در معرض دید قرار گرفتن به صورت گسترده تر صورت می گیرد، ممکن است باعث تشدید رقابت کاربران در این زمینه و افزایش درآمد فیس بوک شود. علاوه بر این ممکن است دیگر شبکه های اجتماعی هم با هدف کسب سود بیشتر از فیس بوک تقلید کنند و بخواهند بدین شیوه کسب درآمد کنند.

در حال حاضر هزینه استفاده از این خدمات از 4 دهم تا 2 دلار در نوسان است و ممکن است به روزرسانی های وضعیت که بدین شکل انجام می شود با رنگ دیگری متمایز شده تا بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

منبع: فارس