Gerdab.IR | گرداب

وبلاگ "اسکالپل"؛

رپ، لیاقتش پورنوگرافی است

تاریخ انتشار : ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۱

خواننده رپ لیاقت اهانت به امام معصوم را هم ندارد و هنر او، لیاقتش همان در خدمت پورنوگرافی درآمدن است.

گرداب- تقدیم به بغض‌های خشم آلود بچه شیعه‌ها

قبلا در یادداشتی، سخنی را از سید شهیدان اهل قلم در مورد خباثت تمدن غرب و اینکه مصنوعات تکنولوژیک آن را به خاطر روح خبیثی که در آنها دمیده شده نمی‌توان جز با مسخّر کردن ذات آنها در خدمت دین گرفت، نقل کرده بودم. سخن شهید "آوینی" را اینجا دوباره برای آنچه که در ادامه می‌خواهم بنویسم لازم دارم (ای به قربان این قلم!) و برای همین آن را به عنوان مقدمه یادآوری می‌کنم. اصل موضوع مورد بحث سید در سخنش این است که عالم امروز جهت‌مند است و به طبع آن، همه چیز این عالم از هنر آن بگیر تا مصنوعات تکنولوژیک تمدن غرب آن، همه در همین جهت‌ به وجود آمده‌اند و نمی‌شود آنها را جز با تسخیر ذاتشان در جهت دیگری به خدمت گرفت‌. سید در توضیح سخن خود، برای تفهیم منظورش، از مثالِ دلالت ظاهر موسیقی جاز به باطن آن استفاده کرده و فرموده است که موسیقی جاز ظاهرش به باطنش دلالت دارد و هیچ جوری در خدمت دین در نمی‌آید و کسی حتی به فکرش هم خطور نمی‌کند که از موسیقی جاز استفاده دینی کند چون جهتش مشخص است و این جهت در ظاهر آن آشکار است و در ادامه می‌فرماید بقیه محصولات تمدن جدید هم همین طور هستند با این تفاوت که ظاهرشان به باطن آنها دلالت ندارد یعنی ما علی الظاهر این دلالت را در آنها نمی‌بینم.حقیر، می‌خواهم اینجا یک استفاده ابزاری از معرفت سید شهیدان اهل قلم بکنم! سؤال اول: آیا موسیقی "رپ" هم مثل موسیقی جاز است و ظاهرش همین قدر آشکارا بر باطنش دلالت دارد؟ پاسخ: پَ نَ پَ دلالت ندارد!!! [استغفرالله!] سؤال دوم: آیا از موسیقی رپ می‌شود استفاده دینی کرد؟ پاسخ: نخیر معلوم است که نمی‌شود. سؤال سوم: استفاده ضد دینی چطور؟ پاسخ: نه نمی‌شود. سؤال چهارم: پس چه استفاده‌ای می‌شود کرد؟! آیا می‌شود آنرا در خدمت اهانت به ساحت مقدس امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و جد مکرمشان امام هادی یا علی بن موسی الرضا علیهما السلام درآورد؟ پاسخ: نخیر، باز هم نمی‌شود! سؤال پنجم: چرا؟ پاسخ: پایگاه شرافت ائمه معصومین علیهم السلام رفیع‌‌‌‌‌تر از آنست که دست ناطاهر موسیقی رپ به آن برسد. سؤال بعدی: پس بالاخره چه؟! پاسخ: موسیقی رپ یک کاربری بیشتر ندارد و فقط در خدمت یک چیز است که به خوبی در می‌آید و آن "شهوات" است.

موسیقی جاز هم البته در این خصوصیت با موسیقی رپ اشتراکاتی دارد و انواع دیگر موسیقی پاپ هم همین طورند و قابلیت به خدمت شهوات درآمدن را دارند اما نکته اینجاست که حتی خواننده فاسدی مثل "مایکل جکسون" هم هنری را که خوانندگان رپ در استخدام این موسیقی‌ در خدمت شهواتشان دارند، نداشت! و خواننده دائم ‌الخمر می‌گساری مثل "ابراهیم تاتلیسس" هم نتوانسته است در انبوه آهنگ‌های پاپی که ارائه کرده است خلاقیت رپ خوان‌ها در استخدام موسیقی رپ در خدمت شهوات را بروز دهد. البته گلی به گوشه جمال ابراهیم تاتلیسس!! که در یکی دو آهنگش به ساحت مقدس مولا علی علیه السلام عرض ادب کرده است (مثلا!).

خب! شهوات مُهلک هستند. علمای اخلاق می‌گویند. اما سؤال این است که بعد از اینکه انسان به سبب پیروی از شهوات به هلاکت نائل شد، آنگاه به کدام درک اسفل السافلینی باید نائل بشود؟! پاسخ این است که شهوات وقتی انسان را هلاک کردند، آنگاه او را به جنون جنسی نائل می‌کنند و شخصی که کارش به اینجا کشیده است اصلا نمی‌تواند بداند "امام" چیست و حتی چطور باید به ساحت او اهانت کند؟ این است که اگر در مقام وهن امام معصوم علیه السلام بر بیاید، راه به جایی نمی‌برد و و کاری می‌کند که حال خوانندگان رپ را هم بهم می‌زند تا جایی که آن خواننده رپِ دیگر بلند می‌شود و جواب او را با آهنگ رپ می‌دهد! شیوه اهانت "سلمان رشدی" به ساحت پیامبر اسلام صل الله علیه و آله و سلم در توضیح مسئله راهگشاست. سلمان رشدی که به فتوای قاطع امام خمینی مرتد و محکوم به قتل است، دشمن درست و درمان اسلام است!

از یک خواننده رپ مبتلا به جنون جنسی و غرق در لجن، دشمن برای اسلام در نمی‌آید. سلمان رشدی اما دشمن اسلام است و بلد است که پایه‌های اعتقاد مسلمین به نبی مکرم اسلام را با تشکیک در آیات قرآن کریم و مسئله غامض نزول وحی سست کند و این است که با بحث قرآنی پیش می‌آید و اصولا جنون جنسی به درد این کار او نمی‌خورد! هر چند او با نگارش یک رمان مالیخولیایی، بیماری خود را آشکار کرد اما کسی است که به خوبی می‌داند نبی کیست؟ جایگاه او کجاست؟ پایگاه اسلام به چه رفعت می‌یابد؟ ایمان مسلمین چه نسبتی با مقام حضرت رسالت پناه دارد؟ و قرآن کریم چرا از خطر تحریف در امان است؟

اما آن خواننده رپ یا آن گرافیست فاسدی که به جنون جنسی گرفتار است، اصولا راهی به شناخت امام علیه السلام ندارد و نمی‌تواند بداند که امام کیست؟ جایگاهش کجاست؟ عصمت امام از زلل به چه معناست؟ کیفیت سبب بودنش برای اتصال ارض و سما به وجود با برکتش چگونه است؟ چرا به یمن او خداوند همه را نان می‌دهد؟ خداوند چگونه به سبب وجود او روی زمین، غیث (باران) را نازل می‌کند؟ و نماز بارانی که به امامت امام علیه السلام خوانده می‌شود چطور مشمول عنایت پروردگار قرار می‌گیرد؟ امام با چه حسابی از ارکان بلاد است؟ حجت و صراط و نور و برهان و رحمت خدا بودن امام به چه معناست؟ راشد و مهدی و معصوم و مکرم و مقرب و متقی و مطیع لله بودنش چگونه است؟ خداوند او را چگونه برای علم خود برمی‌گزیند و برای غیب خود می‌پسندد و برای سرّش اختیار می‌کند و به قدرتش مجتبی می‌کند و به هدایتش عزیز و به برهانش خاص؟ چگونه با روح خود او را تأیید می‌کند؟ و یطهرکم تطهیرا یعنی چه؟

همینطور نمی‌تواند بداند که کیفیت استقرار امام در امر الله چگونه است؟ تام بودنش در محبت الله چگونه است؟ دلیل بودنش به سوی مرضات الله چگونه است؟ مخلص بودنش در توحید الله به چه صورت است؟ چگونه مُظهر می‌شود برای امر الله؟ چرا ملازم او لاحق است و مقصر در حق او زاهق؟ حق، چگونه با او و در او و از او و به سوی اوست؟ چگونه معدن حق است؟ چگونه ایاب خلق به سوی او و حساب خلق با اوست؟ فصل الخطابی که عنده است چیست؟ برهانی که عنده است کدام است؟ صراط الاقوم بودنش یعنی چه؟ رحمت موصوله که امام است به چه معناست؟ مقام شهدای دار فنا و شفعای دار بقا که از آن ائمه معصومین علیهم السلام است چیست؟ آیت مخزون و امانت محفوظ و باب ابتلای ناس که امام است کیست؟ چرا هرکس به سوی او آمد نجات یافته و هرکس نیامد هلاک شده؟ چرا سعد من والا و هلک من عاداه و خاب من جحده و ضل من فارقه و فاز من تمسک به و أمن من لجأ الیه و سلم من صدقه و هُدی من اعتصم به؟ چرا هر که ردَّ علیه، در اسفل درک از نار جهنم است؟ چرا خدا بر ما به وجود او منت دارد؟ چرا درود ما بر او سبب طیب و طهارت و تزکیه می‌شود؟ چرا امام در اعلی منازل المقربین است و در ارفع درجات مرسلین؟ چرا از ملک مقرب و نبی مرسل بگیر تا صدیق و شهید و عالم و جاهل و دنی و فاضل و مؤمن و صالح و فاجر و طالح و جبار عنید و شیطان مرید باید جلالت امر او و قدر و مقام و منزلت و کامل بودن و شرافت او را بشناسد؟ چرا هر شخص شریفی در برابر شرف امام سر به زیر است و هر متکبری در برابر اراده او گردن نهاده و هر گردنکشی در برابر او خاضع؟ چرا همه چیز در این عالم ذلیل امام است؟ چرا؟

آن کس که وجودش غرق در شهوت است نمی‌تواند بفهمد امام کیست، راهی ندارد برای فهمیدن و حتی نمی‌داند چطور باید به او اهانت کند. خواننده رپ لیاقت اهانت به امام معصوم را هم ندارد و هنر او، لیاقتش همان در خدمت پورنوگرافی درآمدن است. "شاهین نجفی" غلط کرده‌ که خواسته‌ به وجود مبارک ائمه معصومین علیهم السلام اهانت کند. او حتی غلط کرده که "نجفی" باشد. نجفی ناصبی‌های نجفند که موقع عبور از برابر گنبد و بارگاه مولا علی علیه السلام از اسب پیاده می‌شوند. شاهین نجفی، گنبد و بارگاه نمی‌داند که چیست و وجودش غرق در لجن پورن است. تف!

اسکالپل