Gerdab.IR | گرداب

هکر کلاه سفید: Babylon جاسوس است

تاریخ انتشار : ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۱

واژه نامه Babylon یک دام الکترونیک است که توانایی جاسوسی از سیستم های رایانه‌ای را دارد و در بسیاری از ادارات دولتی نیز استفاده می‌شود.

به گزارش گرداب، برای نخستین بار یک هکر کلاه سفید با حضور در یک برنامه زنده تلویزیونی، امنیت سایت‌های اینترنتی را به چالش کشید.

در برنامه "۲ نیم ساعت" شبکه خبر این کارشناس امنیت در کنار مهمانان برنامه به اعلام نظرات و پیشنهادهای خود در خصوص امنیت فضای مجازی کشور پرداخت.

این هکر کلاه سفید با اشاره به وب سایت مهمان برنامه که خود در خصوص امنیت سایت‌ها اعلام نظر می کرد، آن را دارای نقاط ضعف فراوانی دانست که نیازمند توجه بیشتر برای امنیت است.

این برنامه یک ساعته که غالبا موضوعات سیاسی و اقتصادی را پیگیری می‌کند، پنجشنبه شب موضوع امنیت در فناوری اطلاعات را با حضور مهندس "ریاضی"، معاون سابق فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و مهندس "افشار"، عضو دبیرخانه شواری عالی اطلاع رسانی بررسی کرد.

در بخش دوم این برنامه یک هکر کلاه سفید به صورت تلفنی در برنامه حضور یافت و در بخش اول صحبت خود، وب سایت یکی از مهمانان برنامه را مورد نقد جدی قرار داد.

وی در ادامه با اشاره به ارزش‌های شکل گرفته در دنیای سایبری، بر ضرورت حفاظت و برنامه ریزی در جهت صیانت از آن اشاره کرد.

کارشناس امنیت سایبری با تقسیم فضای امنیت الکترونیک به ۳ گروه حاکمیتی، بنگاه ها و مردم، درک فضای جدید و برنامه ریزی برای ایجاد امنیت به عنوان زیرساخت حضور در این فضای جدید را مورد تاکید قرار داد.

هکر کلاه سفید در پایان خواستار توجه جدی مسئولان و مدیران IT کشور به دام های پیش رو به ویژه در بخش نرم افزارهای رایگان شد.

وی نرم افزارهایی مانند واژه نامه "Babylon" را یک دام الکترونیک دانست که توانایی جاسوسی از سیستم های رایانه ای را دارد و متاسفانه در بسیاری از ادارات دولتی نیز استفاده می‌شود.

منبع: خبرآنلاین