Gerdab.IR | گرداب

افزایش آزار جنسی زنان انگلیسی در مکان‌های عمومی

تاریخ انتشار : ۰۶ خرداد ۱۳۹۱

4 نفر از هر 10 زن انگلیسی در لندن و در مکان‌های عمومی مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند که حتی محصلین 12 ساله نیز هدف آزار جنسی قرار می‌گیرند.

به گزارش گرداب به نقل از گاردین، سازمان‌های خیریه مربوط به امور زنان هشدار می‌دهند، آزار جنسی به یک مشکل خطرناک و مستمر در خیابان‌های انگلیس تبدیل شده است.

بر اساس یک نظرسنجی، 4 نفر از هر 10 زن انگلیسی در لندن و در مکان‌های عمومی مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند. این آمار با نظرسنجی از 1047 زن لندنی به‌دست آمده که در نتیجه آن، طی یک‌سال گذشته 43 درصد از زنان انگلیسی در مکان‌های عمومی مورد آزار جنسی بوده‌اند. بر اساس این گزارش، حتی محصلین 12 ساله نیز هدف آزار جنسی قرار گرفته‌اند. نتایج مطالعاتی که پیشتر انجام شده نشان می‌دهد که یک نفر از هر سه دختر محصل انگلیسی ناخواسته در یک تماس جنسی وارد شده است.

"هلی داستین"، مدیر ائتلاف پایان خشونت علیه زنان در انگلیس اعلام کرد: «آزار جنسی به حدی عادی شده است که دیگر کسی به آن توجه نمی‌کند، اما وقتی شروع به صحبت با زنان می‌کنید، هر یک داستانی وحشتناک برای تعریف کردن دارد.»

وی تصریح کرد آزار جنسی تاثیری واقعی بر روی زندگی زنان دارد. این امر منجر به هراس از تجاوز و خشونت جنسی شده و بر روی موضوعات مربوط به برابری تاثیری بد دارد.

این درحالی است که انگلیس خود را داعیه دار تمدن دانسته و به ظاهر مدافع حقوق بشر به خصوص حقوق زنان است، اما در عمل وضعیت حقوقی زنان حتی در اماکن عمومی آن اسف‌بار است.

منبع: باشگاه خبرنگاران