Gerdab.IR | گرداب

تلاش اف‌بی‌ای برای استفاده از مسلمانان به‌عنوان جاسوس

تاریخ انتشار : ۲۷ خرداد ۱۳۹۱

آنها نام من را بر فهرست افراد "پرواز ممنوع" گذاشتند و به من گفتند که برای اینکه نام شما از فهرست پاک شود باید برای ما خبرچینی کنی!

به گزارش گرداب به نقل از مهر، یک پایگاه خبری اینترنتی در آمریکا فاش کرد که پلیس فدرال این کشور (اف‌ بی آی) به زور و با تمهیداتی در تلاش بر آمده تا یکی از شهروندان این کشور را مخبر خود کند.

"شیرین صادقی"، نویسنده این وب سایت در این باره می نویسد: اف‌بی‌آی بر آن بوده تا "کوین ایرانیها" را که یک ایرانی-آمریکایی است، مجبور کند تا به زور برای این سازمان جاسوسی کند.

این سایت می نویسد: این جوان 27 ساله که از یک پدر ایرانی و یک مادر آمریکای متولد شده و خود دارای ایده های طرفداری از فلسطینی و ضدامپریالیستی آمریکا بوده، تحت فشار قرار داده شده تا مجبور شود مامور اف بی آی بشود.

در این مطلب نویسنده می نویسد: وی در کاستاریکا تحصیل می کرده و زمانی که برای بازگشت به آمریکا به همراه پدر و دو برادرش به سفارت آمریکا در کارستاریکا مراجعه می کند با حیرت به او گفته می شود که به همراه پدرش در فهرست افراد "پرواز ممنوع" قرار دارد.

ایرانیها پس از تماس با شورای روابط اسلامی آمریکایی (CAIR) متوجه می شود که آنچه که بر او اتفاق افتاده شیوه اف بی آی برای جلب مخبر و جاسوس بوده است.

وی گفت: آنها نام من را بر فهرست افراد "پرواز ممنوع" گذاشتند و به من گفتند که برای اینکه نام شما از فهرست پاک شود باید برای ما خبرچینی کنی!

این سایت می نویسد: این تاکتیک یک شیوه غیر معمول نیست، زیرا که شورای اسلامی آمریکایی شکایت های زیادی را از مسلمانانی که به این شیوه و برای این منظور نامشان در فهرست افراد "پرواز ممنوع" قرار گرفته، دریافت کرده اند.

این شهروند ایرانی آمریکایی از افرادی بوده که سفرهایی را به ایران، هند و مصر داشته است.