ادعای جدید غرب:
غرب بار دیگر در آستانه مذاکرات، به راهبرد فشار و جنگ روانی علیه ایران روی آورده است.
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۴:۴۵
کد خبر: ۱۱۲۲۳
به گزارش گرداب، در حالی که تنها دو روز تا برگزاری مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 در مسکو باقی مانده، موجی جدید از اعمال فشارها و تردیدافکنی ها از سوی غرب در این رابطه به راه افتاده است. جدیدترین نمونه از این دست، طرح ادعای ساخت تأسیسات هسته ای مخفی از سوی ایران است.

شبکه خبری "بلومبرگ" امروز با انتشار گزارشی مدعی شده ایران احتمالا در حال ساخت یک پایگاه مخفی غنی سازی اورانیوم است.

بلومبرگ منبع این خبر خود را گزارش جدید "موسسه علوم و امنیت بین المللی" آمریکا معرفی کرده است. این موسسه طی ماه های اخیر ادعاهای متعددی را درباره فعالیت های هسته ای ایران و در جهت ایجاد ابهام در این موضوع منتشر کرده است.

بر اساس این گزارش، موسسه مذکور مدعی شده ممکن است ایران در حال ساخت یک پایگاه غنی سازی اورانیوم، خارج از اصول پادمان هسته ای بین المللی باشد.

با این حال، از بخشی از این گزارش که از سوی بلومبرگ منتشر شده چنین برمی آید که موسسه مذکور بدون داشتن هیچ گونه شواهدی در این زمینه، تنها در پی دامن زدن به جو بی اعتمادی بین المللی در آستانه مذاکرات هسته ای ایران است:

اگرچه سوء ظن ها درباره اینکه ایران در حال ساخت یک پایگاه هسته ای مخفی است، رو به افزایش است، اما موسسه علوم و امنیت بین المللی تخمین می زند که غیرمحتمل است ایران در حال حاضر چنین پایگاهی را احداث کرده باشد و یا بتواند تا سال آینده این کار را انجام دهد».

علاوه بر این، کارشناسان این موسسه بار دیگر در تلاشی برای القای این امر که ایران در پی سلاح هسته ای است، گزارش داده اند ایران در حال حاضر ذخیره اورانیوم 20 درصدی خود را افزایش داده که تا سال آینده، می تواند با غنی سازی بیشتر، آن را به حد لازم برای ساخت یک بمب برساند.

بر این اساس، آن ها مدعی شده اند ایران می تواند تا سال 2012 اولین بمب اتمی خود را بسازد و ساخت بمب دوم نیز تنها چند ماه بیشتر زمان خواهد برد.

با قرار دادن گزارش این موسسه و جهت گیری مطلب منتشر شده در بلومبرگ در کنار برخی دیگر از اخبار و تحلیل های چند روز اخیر رسانه های غربی، می توان نتیجه گرفت که غرب بار دیگر در آستانه مذاکرات، به راهبرد فشار و جنگ روانی علیه ایران روی آورده است.

این ها همه در حالی است که ایران بارها به طرق مختلف اعلام کرده در پی ساخت سلاح هسته ای نیست و غنی سازی اورانیوم در ایران تنها با مقاصد صلح آمیز تولید نیرو و پزشکی صورت می پذیرد. 

منبع: تابناک


نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱
رضا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۰۹ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۷
میگویند یک بزرگواری نان نداشته بخورد پیاز میخورده تا اشتهایش باز بشود.

این نقل موسسه علوم و امنیت بین المللی امریکا و کلیه فامیلهای وابسته!!! است.
آقایان خانومها( شاید هم خانم ها!!!) بگذارید ببینیم در مسکو اصلا نان هست؟؟؟ لا اقل پیاز را با خودتان ببرید!!! الان نخورید. از ما گفتن بود.

من برای خودتان میگویم . میترسم هم پیاز را بخورید- هم پول را بدهید - و هم شلاق را بخورید!!! دیگر خود دانید!!! هر غلطی دلتان خواست بکنید.

اما بدانید رهبری و ملت ایران به هیچ کس اجازه نمیدهد به شما باج بدهند.!!!
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد