اگرچه طي سال‌هاي 87 تا 90 ضريب نفوذ اينترنت تقريبا رشدي دو برابري داشته، اما با اين حال همچنان ضريب نفوذ اينترنت به 50 درصد هم نرسيده است.
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۶:۴۵
کد خبر: ۱۱۲۳۰
به گزارش گرداب، بر اساس آمارهاي موجود با رشدي 10 درصدي نسبت به سال قبل، در سال 90 ضريب نفوذ اينترنت در كشور به 43 درصد رسيده است.

اگرچه طي سال‌هاي 87 تا 90 ضريب نفوذ اينترنت تقريبا رشدي دو برابري داشته، اما با اين حال همچنان ضريب نفوذ اينترنت به 50 درصد هم نرسيده است.

بر اساس آمارهاي منتشر شده از سوي مركز مديريت توسعه ملي اينترنت (متما) در سال 1387 درصد نفوذ اينترنت در ايران 21.8 درصد بوده كه اين رقم در سال 88 با رشدي پنج درصدي به 26.49 رسيده است.

در سال 89 ضريب نفوذ اينترنت كشور با رشدي شش درصدي به 32.6 رسيده و پس از آن در سال قبل با رشدي 10.5 درصدي به 43 درصد پيشرفت كرده است.

اگرچه ضريب نفوذ اينترنت طي اين سال‌ها همواره با رشد همراه بوده، اما همچنان اين رقم حتي به 50 درصد هم نرسيده است. اين درحالي است كه اگر بخواهيم اين موضوع را از دريچه آماري كه از سوي مركز آمار كشور منتشر مي‌شود بررسي كنيم از ارقام فعلي هم كمتر مي‌شوند.

به عنوان مثال بر اساس گزارش‌هاي مركز آمار به عنوان رسمي‌ترين مرجع آمارگيري كشور در سال 89 ضريب نفوذ اينترنت كل شهرهاي كشور 18.9 و روستاها چهار درصد بوده است.

بر اساس تعاريف مركز آمار، كاربر اينترنتي كسي است كه از 12 ماه قبل از زمان آمارگيري تا زمان آمارگيري با اتصال به شبكه اينترنت به هر مدت، حداقل از يكي از خدمات اينترنت استفاده كرده باشد.

ضريب نفوذ اينترنت نيز شاخص تعيين ميزان دسترسي اهالي جامعه به اينترنت محسوب مي‌شود.

منبع: ایسنا


برچسب اخبار:
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۴
رضا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۸
مديريت توسعه ملي اينترنت (متما)ی عزیز ضریب نفوذ اینترنت در ایران را رها کن. اگر است میگویی اندازه کن ببین ضریب نفوذ ایمان و اعتقاد راسخ در قلب من و تو چقدر بوده است؟ ها!!! نمیتوانی؟؟؟ مهم نیست برادر من به تو راهش را نشان میدهم . فقط ببین حرفت چقدر روی عائله ات تاثیر دارد انوقت است که میفهمی ضریب نفوذ ایمان و اعتقاد در قلبت چقدر است.

والله من این را تجربه کرده ام .

پیامهای رهبری مقتدر حضرت امام خامنه ای را ببینید. تاثیرش روی مردم را ببینید. لبیکها را ببینید. چرا اینهمه حرف آقا تاثیر دارد؟ چون در پس این حرفها ایمان و اعتقاد نهفته است.
برادر خوب است خودمان را اندکی محک بزنیم!!!
من دیروز به فرزندم گفتم اندکی آب به من بده گفت خودت برو از شیر بخور!!!

ضریب نفوذ!!! را میبینی؟؟؟ کیف میکنی؟؟؟

حالا نوبت توست. خوب تعریف کن ببینیم!!!
پاسخ ها
احمد
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۹
سلام برادر. این حرف های درست. کاملاً هم درست.
ولی چه ربطی به قضیه این مطلب و این گزارش داره؟؟!!
مجتبی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۱/۰۳/۳۰
اگه شما هم به اهمیت گسترش انسانیت در جوامع به جای اینترنت واقف بودید این سوال رو نمی پرسیدید.
فرهنگ و اصلیت کلیه جوامع بشری در حال دگرگونی به سمت و سوییست که ضرر اصلی به بدنه خانواده وارد میشود نه شخص خاصی.
ایجاد بسترهایی با قدرت جذب بالا برای تزریق فرهنگ مدرن و فرهنگ سوزی یکی از نتایج گسترش اینترنت است.زیرا آنها میدانند که چه میخواهند اما ما نمیدانیم که اینترنت را به چه علت باید استفاده کرد.
کدامیک از اساتید و بزرگان گذشته اینترنت داشته اند.البته اینترنت فواید هم دارد اما مضرات آن بیشتر و پررنگ تر است.
همین الان که این نوشته را میخوانید وقتی را هدر داده اید که میتوانستید با خانواده تان باشید یا به کار مفیدتری مشغول باشید.
ولی اینترنت شما را با خود به هر سویی میبرد.بد به حال آنان که به سوی حرام میروند.
رضا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۱/۰۳/۳۰
برادرم احمد من که اول کار گفته بودم ضذیب نفوذ اینترنت در ایران را ولش کن!

اما جواب سوال منطقی شما:


لطقا گزارش گرداب د مورد بوتوثهای سیاه و نقش شبکه های اجتماعی در دوری جوانان از دین و مذهب و غیرت دینی را بخوانید تا مثل من به این نتیجه برسید که تکنولوزی قبل از پایه ریزی اعتقادی درست یعنی هجمه دشمن.

ما نباید به بعضی چیزها و رسوخ زیاد انها ببالیم. بیاد داشته باشید دشمنی که ما را تحریم کرده الکی به ما امکان استفاده ار تکنولوژی جدید را نمیدهد.

غرض از پاسخ به شما دوست عزیز رعایت شرط ادب در پیشگاهتان بود. ئوالا گرداب را مجددا زحمت نمیدادم.
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد