وزیر اطلاعات تشریح کرد؛
اسرائيلي‌ها در اقدامات تروريستي گذشته مطلقا تنها نبوده‌اند؛ اسرائيلي‌ها فقط نقش يك نقاب را ايفا كرده‌اند و آنها از اطلاعات و امكانات و آموزش و ارتباط دو سرويس CIA و MI6 در چند عمليات گذشته بهره برده‌اند.
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۵:۵۳
کد خبر: ۱۱۲۴۳
گرداب- وزير اطلاعات با اشاره به موفقيت سربازان گمنام امام زمان‌عج‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف در شناسايي و انهدام دو گروهک تروريستي گفت: «در عمليات اخير سربازان گمنام امام زمان، حدود 20 نفر از عوامل ترور شهداي هسته اي کشور دستگير شدند.»

حجت السلام و المسلمين "حيدر مصلحي"، وزير اطلاعات در فاصله چند روز پس از اعلام اطلاعيه وزارت اطلاعات جمهوري اسلامي ايران به سوالات  باشگاه خبرنگاران پاسخ داد که متن کامل آن در پي مي آيد:

ضمن تبريك به جنابعالي و سربازان گمنام امام زمان‌عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف اولين سوالم به اطلاعيه چند روز پيش وزارت اطلاعات مربوط است كه در آن نه به زمان بازداشت‌ها، نه به مكان و نه به تعداد متهمين  اشاره شده بود. آيا علت  خاصي داشته؟ و آيا ممكن است در اين سه مورد اطلاعات بيشتري بدهيد؟
بنده هم اين موفقيت را به رهبر معظم انقلاب اسلامي، ملت شريف ايران و به خانواده هاي داغدار شهداي هسته‌اي كشور تبريك عرض مي‌كنم. ضمنا معمولا فراموش مي‌شود كه آن چند عمليات تروريستي، جانبازاني هم داشته است. يكي همسر مكرمه و دانشمند شهيد دكتر شهرياري كه در صحنه حضور داشته و مجروح شدند و علاوه بر داغ همسر شهيدشان، هنوز هم با برخي آثار آن مجروحيت مواجهند كه بنده براي سلامتي كامل ايشان دعا مي‌كنم.

و ديگري برادر عزيز جناب آقاي دكتر "فريدون عباسي"، رئيس محترم سازمان انرژي اتمي كه همزمان با شهيد شهرياري ايشان هم ترور شدند اما به خواست خدا آسيبي به ايشان وارد نشد تا بمانند و به خدمات علمي خود به نظام مقدس جمهوري  اسلامي ادامه دهند.

اما در مورد علت عدم صراحت در اطلاعيه وزارت، سوال شما درست است. قطعا علت‌هاي متعدد و خيلي فني دارد، زيرا اين را در درجه اول رژيم اشغالگر قدس و آن سرويس‌هاي اطلاعاتي كه در اين ترورها او را پشتيباني مي‌كردند، درك مي‌كنند. شما توجه كنيد به نوع اعلام خبر دستگيري‌ها در بي بي سي فارسي (كه ارگان رسانه‌اي آن چند سرويس اطلاعاتي است.)

در مورد زمان بازداشت‌ها به صورت كلي عرض مي‌كنم وقتي متهمي بازداشت مي‌شود، هميشه فقط خودش هدف دستگيري نيست و در بسياري موارد از طريق او مي‌خواهيم بقيه مرتبطين وي را پيدا كنيم. از طرف ديگر در بسياري از موارد مي‌خواهيم تا مدتي كه ما نياز داريم و عملي باشد، ارتباط قبلي متهمين با همدستانشان، يا با شبكه مورد نظر يا با سرويس اطلاعاتي حريف را ادامه دهيم. به اصطلاح اطلاعاتي، فرد را سفيد نگه مي‌داريم و به جمع آوري اطلاعات از حريف ادامه مي‌دهيم يا اطلاعات فريب به خورد حريف مي‌دهيم.

به عبارت ديگر، وقتي طرف مقابل نداند كه بازداشت شدگان از چه زماني در اختيار ما بوده‌اند، عملا به اين معناست كه نخواهد دانست از چه زماني تماس‌هايي كه ظاهرا با اين‌ها مي‌گرفته، در عمل ما دريافت كنندگان پيام‌هايش بوده‌ايم و نمي‌داند از چه زماني اطلاعاتي كه به عنوان حاصل جمع‌آوري هاي متهمين دريافت مي‌كرده، عملا اطلاعات فريبي بوده كه از ما دريافت مي‌كرده است.

در مورد مكان و مناطق بازداشت متهمين نيز پس از رفع محذورهايي كه داريم، اعلام خواهيم كرد.

در مورد تعداد بازداشتي‌ها هم براي آنكه شما دست خالي برنگرديد عرض مي‌كنم در عمليات اخير، حدود 20 نفر بازداشت شده‌اند.

خواهش مي‌كنم در مورد اتهامات اين افراد هم اگر ممكن است بفرماييد كه آيا اتهامات آنها همان است كه در اطلاعيه وزارت اطلاعات اشاره شده يا اتهامات ديگري هم هست؟
چون فعلا پرونده در دست تحقيق است؛ لذا بايد قدري صبر كرد تا ساير اتهامات كاملا محرز و كاملا مستند شود، اما اجمالا مي‌توانم بگويم كه اتهامات آنها بيش از آن است كه در اطلاعيه اخير ما آمده بود. مثلا در ترور شهيد دكتر علي محمدي قبلا فقط عامل اصلي بمب گذاري بازداشت شده بود و تيم همكاران او اعم از عناصر شناسايي و پشتيباني را در آن مقطع دستگير نكرديم. با پيگيري‌هاي بعدي و با تكميل جمع‌آوري‌ها، بالاخره تعدادي از همكاران معدوم جمالي فشي را در شبكه هاي اخير بازداشت كرديم.

وزارت اطلاعات در فروردين ماه نيز اعلام كرد يك شبكه تروريستي مرتبط با رژيم جعلي اسرائيل را در حالي كه آماده انجام عمليات خرابكارانه بوده است، همراه با بمب‌هاي سنگين و سلاح‌هاي مختلف و ساير تجهيزات نظامي كشف كرده است. آيا اين دو شبكه به هم مرتبط بوده‌اند؟
قطعا مرتبط بودند، اما به معناي تماس مستقيم اين دو شبكه با همديگر آن هم در داخل كشور. ما نيز اين تَرابُط را از طريق ارتباط مستقيم آنها كشف نكرديم.

هم در اطلاعيه 91.1.22 وزارت و هم در اطلاعيه اخير تلويحا به كشيده شدن جمع آوري‌هاي اطلاعاتي وزارت به خارج از كشور اشاره شده، اين جمع‌آوري‌ها چگونه است؟ آيا از بين اين متهمين، كسي را هم در خارج دستگير كرده و به داخل انتقال داده‌ايد؟ و آيا اسرائيلي ها در اعزام اين تروريست‌ها از امكانات و پشتيباني كشورهاي ديگر هم استفاده كرده‌اند؟
اولا در مورد كشيده شدن جمع‌آوري‌هاي اطلاعاتي به خارج، اين را به تلويح نگفته‌ايم، بلكه صريحا مورد اشاره قرار داده‌ايم. ثانيا علت كشيده شدن جمع‌آوري‌هاي اطلاعاتي به خارج آن است كه اسرائيلي‌ها در اقدامات تروريستي گذشته مطلقا تنها نبوده‌اند. اسرائيلي‌ها فقط نقش يك نقاب را ايفا كرده‌اند و آنها از اطلاعات و امكانات و آموزش و ارتباط دو سرويس CIA و MI6 در چند عمليات گذشته بهره برده‌اند.

شما دقيقا همان واقعيتي كه در صحنه‌هاي سياسي عملياتي چند دهه گذشته مي‌بينيد، عين همان را در چند عمليات تروريستي اخير مشاهده مي‌كنيد؛ يعني "جنگ نيابتي" از سوی يك موجوديت جعلي موسوم به  اسرائيل و "نقش حمايتي" آن هم حمايت تمام عيار به وسیله دولت‌هاي آمريكا و انگليس. شما عين اين واقعيت را در جنگ‌هاي پنهان، نبردهاي اطلاعاتي و عمليات تروريستي رژيم اشغالگر قدس مشاهده مي‌كنيد. واضح‌ترين مصداقش را در چند عمليات انجام شده در كشور ما مي‌بينيد. اين واقعيت را به خصوص ما كه مجراي نفوذي به  دستگاه‌هاي اطلاعاتي - امنيتي رژيم اشغالگر قدس يافته‌ايم، به عينه مشاهده كرده‌ايم و به وقتش افشا خواهيم كرد.

علاوه بر برخورداري رژيم صهيونيستي از چنان حمايت‌هايي، آن رژيم حداكثر استفاده ممكن را از خاك و تسهيلات چندين كشور در اين قبيل عمليات مي‌کند. در همين كشفيات مربوط به دو شبكه اخير ملاحظه شد كه رژيم اشغالگر قدس از خاك يك اقليم مجاور خاك ما حداكثر بهره‌برداري را کرده است، حتي در آنجا پايگاه آموزش تروريستي و پادگان نظامي در اختيار دارند. ستاد عملياتي مشترک آمريكا، انگلستان و رژيم اشغالگر قدس در همان جا مستقر است ‌و عليه كشور ما سناريوهايي را طراحي و اجرا مي‌كند.

البته يقين داريم كه اين وضعيت با اطلاع و با اجازه دولت زيربط مربوطه نیست. همچنين در اطلاعات جمع آوري شده در مورد دو شبكه اخير ملاحظه شد كه تروريست‌ها به راحتي و به فراواني از خاك يك كشور همسايه براي رفت و آمد آزادانه به سرزمين‌هاي اشغالي و براي نقل و انتقال اسلحه و مواد انفجاري استفاده مي‌كنند.
 
اين واقعيت خيلي تلخي است كه دولت‌هاي مورد نظر بايد در نظر داشته باشند و مشكل را چاره كنند. اين وضعيت براي هيچ همسايه‌اي قابل تحمل نيست و البته قبلا هم بهره‌برداري مثلث خبيث آمريكا، انگليس و اسرائيل از خاك بعضي ديگر از همسايگان كشف شده بود كه قصد داريم از اين پس هشدار لازم را به نحو مقتضي به آنها بدهيم.


نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۲۵
رضا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۸
اين واقعيت را به خصوص ما كه مجراي نفوذي به دستگاه‌هاي اطلاعاتي - امنيتي رژيم اشغالگر قدس يافته‌ايم، به عينه مشاهده كرده‌ايم و به وقتش افشا خواهيم كرد.

نکته: حالا میفهمم که چرا نوریزاده( تاریکیزاده خودمان!!) اینقدر زوزه میکشید!!!


احسنت بر شما سربازان گمنام امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) که اینطور در قلب دشمت به قلب دشمن خنجر میزنید. آفرین!!!
محمد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۱۳ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۸
منهم به نوبه خود اين موفقيت را تبريك گفته و اميد وارم كشور اذربايجان نيز براي چندمين بار هشدارهاي ايران را مثبت تلقي كرده و خود را بيشتر در دام صهيونيستها گرفتار نكند
یک دوست
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۸
بسمه تعالی
جای بسی خوشحالی است که عاملان ترور دستگیر شده اند و در این ایام خجسته عرض خسته نباشید به همه آحاد ملت شریف ایران اسلامی داریم . 2 نکته را خواهشمند است اعمال فرمایید : اول اینکه کشور آذربایجان چند وقتی است که آلت دست رژیم جعلی صهیونیستی شده لذا مسئولان باید سمت و سوی گردشگران ایرانی را از این کشور به سایر کشورهای دوست منتقل نمایند . دوم اینکه به نظر میرسد همانند بسته شدن سفارت انگلیس ، سفات خانه این کشور حقیر نیز بسته شود بهتر است تا جدیت و مصمم بودن ایران مبنی بر پیگیری خونهای به ناحق ریخته شده ی عزیزان گلگون کفن ، بر همگان ثابت شود .
به امید آنکه با اتخاذ تدابیر لازم برای همه دانشمندان عزیز ایرانی ، شاهد اینگونه اتفاقات تلخ نباشیم . و به امید نابودی همه بدخواهان این نظام الهی .
با تشکر
پاسخ ها
محمد
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۱/۰۳/۳۰
خدمت دوست عزيزمان جهت اگاهي عرض كنم بنده چون همجوار با كشور اذربايجان هستيم علت رفت و امد ايرانيان به انجا بيشتر نه بخاطر گردشگري بلكه استفاده واردكنندگان از پاسپورت انها جهت اوردن جنس كه به هر پاسپورتي از 30 هزار تا 45 هزار تومان ميدهندكه اگر دولت محترم در ضمينه ايجاد اشتغال در مناطق مرزي اهتمام زيادي نشان دهند نيازي به باز بودن دروازه هاي اذربايجان از طرف ايران نيست اين درحاليه كه اذريها حتي براي خريد سيب زميني و تخم مرغ دست به دامن بازار اذربايجان ايران است
غلامحسین
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۸
باعث افتخاروخوشحالی است،ارزوی موقیت های بیشتربرای تمام نیروهای نظامی،اطلاعاتی وانتظامی میکنم،انها رکن رکین استقلال،امنیت وپایداری وپیشرفت کشورهستند.
صابر
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۸
درود به سربازان گمنام امام زمان (عج)
اسماعیل امینی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۹
درود خدا بر تمامی سربازان گمنام که تمام تلاش خود را در جهت رضای خدا بکار میبرند با آرزوی موفقیت برای شما عزیزان اجر شما با خداوند متعال
ykmhecty
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۱/۰۳/۳۰
20
ناشناس
|
TURKEY
|
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۱/۰۳/۳۰
dameton garm
رضا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۱/۰۳/۳۰
دستتون درد نكنه. درود بر سربازان گمنام امام زمان (عج)
vbjaxwfm
|
UNITED STATES
|
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۱/۰۳/۳۰
20
حسین
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۲۰ - ۱۳۹۱/۰۳/۳۱
سلام
بهتر نیست با این همه نفوذ چند عملیات هم ما انجام دهیم.
محمد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۴۷ - ۱۳۹۱/۰۳/۳۱
سلام
دست خوش
نمیشه مام گمنام بشیم؟
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۱/۰۳/۳۱
!!!!!!!!!!!! perfect
ذبیح الله
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۳۷ - ۱۳۹۱/۰۴/۰۱
باسمه تعالی
دست همه ی شما را صمیمانه می بوسیم و از خداوند قادر متعال موفقیت و سلامتی شما را آرزومندیم
خدا یارتان باد ای دلیر مردان کمنام
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۲۷ - ۱۳۹۱/۰۴/۰۲
سلام
دستتون درد نكنه كارتون 20
علی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۳۶ - ۱۳۹۱/۰۴/۰۳
ترور کثیف ترین راهکار پیشبرد اهداف سیاسی است حسین عزیز. ما به یاری خداوند در مسیر درستی گام نهاده ایم و در سایه سار رهبری مقتدر ادامه خواهیم داد. درود بر سربازان گمنام امام زمان(عج)
qodigcyo
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۱/۰۴/۰۴
20
علیرضا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۳:۱۶ - ۱۳۹۱/۰۴/۰۵
اسلام پیروز است
هیچ وقت این شعار رو فراموش نکنید.
خدا اجرتون بده.
سینا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۰۴ - ۱۳۹۱/۰۴/۰۶
باید بوسه بر دستانتان زد....
محمدادریس ستوان
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۱/۰۴/۰۹
نصرمن الله وفتح قریب
برادرمصلحی موفقیت شما وهمرزمانتان درعملیات غرور افرین اخیر که باعث شکست تک دشمن شداین پیروزی رابه امقاممعظم رهبری وامت حزب الله وجان برکفان گمنام امام زمان عج تبریک عرض نموده از خداوند متعال برای شما عزیزان پیروزی روزافزون خواستاریم
محمدادریس ستوان
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۵۱ - ۱۳۹۱/۰۴/۰۹
خیلی دوست دارم درخط مقدم دفاع وپاسداری ازانقلاب وولایت باشم میشه نامی درگمنامی داشته باشیم
امید
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۱/۰۴/۱۱
زنده باد همسنگر....

منم یه خبر بدم .. سه روز پیش ایمیل یک یه پان ..... رو با آرشیو 4783 پیامی از بیانیه و شعارها و با ارشیو 500 تصویر هک و این جدایی طلب رو مات کردم ....
شرمسار شهدا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۱/۰۴/۱۴
بسم رب آقاي شهدا
به و الله كسي نيست كه بداند اين عزيزان (سربازان گمنام حضرت بقيه الله ) چه زحماتي را در عين گمنامي و بدون چشمداشتي براي اين مرز و بوم انجام مي دهند
اجرشان با منتقم پهلو شكسته ي مدينه
يا علي
بهمن
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۳
درود بر جمهوری اسلامی ایران
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد