Gerdab.IR | گرداب

اخراج عمره‌گزاران از مکه به خاطر تشییع نایف!

تاریخ انتشار : ۳۰ خرداد ۱۳۹۱

با نزدیک شدن به زمان نماز عشا که مراسم تشییع نایف بعد از آن برگزار شد، سعودی‌ها از عمره‌گزاران مستقر در هتل‌های نزدیک مسجد‌الحرام خواستند که هتل را ترک کنند و به هتلی دورتر بروند.

به گزارش گرداب، حکومت سعودی با هدف تأمین امنیت مراسم تشییع و تدفین جنازه شاهزاده "نایف بن عبدالعزیز آل سعود"، عمره گزاران موجود در شهر مکه مکرمه را به شدت زیر فشار قرار داد.

وی در ادامه افزود: «ابتدا رفت و آمد در خیابان و به ویژه در نزدیکی مسجد الحرام ممنوع شد اما با نزدیک شدن به زمان نماز عشا که مراسم تشییع و تدفین بعد از آن برگزار شد، مأموران سعودی از عمره گزاران مستقر در هتل های نزدیک مسجد الحرام خواستند که هرچه سریع تر هتل را ترک کرد و به هتلی دورتر بروند.»

این اقدام باعث شد که بسیاری از عمره گزاران که از درون خود عربستان سعودی بودند سریع تر اعمال عمره و زیارت مسجد الحرام را به پایان برسانند و مکه مکرمه را به طرف شهرهای خود ترک کنند.

"أیمن الظواهری" رهبر شبکه تروریستی "القاعده" در یکی از صفحات شخصی خود در سایت اجتماعی "فیس بوک"، مراسم تشییع و تدفین شاهزاده نایف را تهدید کرده بود. از همین رو فشار حکومت سعودی بر عمره گزاران شاید در راستای مقابله با هرگونه اتفاق احتمالی بوده است.

منبع: شیعه آنلاین