Gerdab.IR | گرداب

نقش جدید آنجلینا جولی، بازیگر و جاسوس خط شکن سیا

تاریخ انتشار : ۰۴ تير ۱۳۹۱

سفیر حسن نیت سازمان ملل (!) تنها راه پایان دادن به روند رو به رشد پناهندگی در جهان را توقف جنگ‌ها و منازعات داخلی در کشورهای جهان اعلام کرده است.

به گزارش گرداب، سایت شبکه "العربیه" در خبری نوشت: آنجلینا جولی، هنرپیشه مشهور آمریکایی و سفیر حسن نیت سازمان ملل متحد، در روز جهانی پناهندگان مبلغ 100هزار دلار به پناهندگان سوریه کمک کرد.

العربیه به نقل از خبرگزاری فرانسه افزود: جولی در پیامی که به مناسبت روز جهانی پناهندگان منتشر کرد، با اعلام این مطلب گفته است که در سال 2011 بیش از 4.3 میلیون نفر از کشورهای خود گریخته و به جاهای دیگری پناه برده اند.
وی در بیانیه خود یادآور شد که هم اکنون 2.7 میلیون افغان و 12 میلیون انسان از سایر ملت ها در سراسر جهان، آواره هستند. جولی افزود که برای پنجمین سال پیاپی است که تعداد پناهندگان رقمی بیش از 42 میلیون نفر را نشان می دهد. لذا جامعه جهانی نسبت به این امر باید حساس باشد، به آن فکر کند و سریعا راه حلی برایش پیدا کند. سفیر حسن نیت سازمان ملل تنها راه پایان دادن به روند رو به رشد پناهندگی در جهان را توقف جنگ‌ها و منازعات داخلی در کشورهای جهان اعلام کرده است.

ابراز نگرانی مشکوک آنجلینا جولی که خود را "سفیر صلح" معرفی می کند در حالی صورت می گیرد که وی چند ماه قبل خواستار مداخله کشورهای غربی در سوریه شده و اعلام کرده بود: «امیدوارم جامعه جهانی مداخله سریعی را در مسئله سوریه انجام دهد که اقدامی ویژه و ضروری است.»

علاوه بر این، چند روز پیش نیز تصاویری از حضور آنجلینا جولی در وزارت امور خارجه انگلیس منتشر شد که وی را در حال گرفتن عکس یادگاری با "ویلیام هیگ"، وزیر امور خارجه و تعدادی دیگر از وزیران و اعضای پارلمان انگلیس نشان می داد. بعید نیست که حرکت تازه جولی، مأموریت ویژه ای از سوی غرب برای دامن زدن به ناآرامی های سوریه باشد.

منبع: پارسا پرس