نشست خبري دبير شوراي عالي فضاي مجازي برگزار شد تا پس از گذشت بيش از سه ماه اهداف اصلي و برنامه‌هاي اين شورا تشريح شود.
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۱ - ۱۵:۱۵
کد خبر: ۱۱۳۴۵
به گزارش گرداب، دكتر "اخوان"، دبير شوراي عالي فضاي مجازي در اين نشست خبری به ذكر توضيحاتي درباره اين بخش پرداخت و در عين حال از برنامه‌ريزي براي راه‌اندازي مركز ملي فضاي مجازي خبر داد.

وي با بيان اين‌كه دستور تشكيل شوراي عالي فضاي مجازي اسفندماه سال گذشته و با دستور مقام معظم رهبري صادر شده است، گفت: «تركيب اين شورا از مجموعه‌اي افراد حقيقي و حقوقي است و به طور مستقيم زير نظر مقام معظم رهبري به فعاليت خواهد پرداخت.»

اخوان همچنين يادآور شد: «تاكنون سه شوراي عالي در سطح كشور زير نظر مقام معظم رهبري فعاليت داشته‌اند كه در اين ميان سه شورا شوراي عالي فضاي مجازي اولين شورايي است كه از زمان زعامت آيت الله خامنه‌اي تشكيل شده است و به عبارت ديگر اولين شورايي به شمار مي‌رود كه در زمان زعامت ايشان شكل گرفته است.»

دبير شوراي عالي فضاي مجازي در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود رياست اين شورا را بر عهده رئيس جمهوري دانست و از عضويت روساي قواي سه گانه كشور در شوراي عالي فضاي مجازي خبر داد.

وي در اين نشست عنوان كرد: «تشكيل اين شورا و تركيب آن گوياي آن است كه حاكميت عزم جدي براي ورود مقتدرانه به بحث فضاي مجازي دارد.»

دبير شوراي عالي فضاي مجازي همچنين عنوان كرد: «در هفته‌هاي اخير و پس از تشكيل اين شورا، تريبون ضد انقلاب سعي داشت با خبرپراكني‌هاي مختلف اين گونه القا كند كه اين شورا صرفا با اهداف امنيتي تشكيل شده است اما مروري كوتاه بر اعضاي اين شورا به خوبي مشخص مي‌شود كه چنين هدفي مدنظر ما نيست و از 20 عضو شوراي عالي فضاي مجازي تنها سه عضو جزء مقامات امنيتي و انتظامي محسوب مي شوند به عبارت ديگر تنها يك هفتم از اعضاي اين شورا جزء مقامات امنيتي و نظامي و انتظامي كشور هستند.»

اخوان همچنين در اين جلسه تاكيد كرد كه تشكيل و راه‌اندازي چنين شورايي به معناي حذف بخش خصوصي و ساير بخش‌هاي فعال در حوزه فضاي مجازي محسوب نمي‌شود اما با اين حال ممكن است تغييراتي در شكل دستگاه‌هاي متولي اين بخش حاصل شود.

منبع: ایسنا


نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱
رضا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۱/۰۴/۰۶
دكتر "اخوان" عزیز یادت باشد معیار کارهای ما فقط و فقط احکام اسلام و منویات مقام عظمای ولایت حضرت امام خامنه ای است. دلخور نشو که پس از تشكيل اين شورا، تريبون ضد انقلاب سعي داشت با خبرپراكني‌هاي اين گونه القا كند كه اين شورا صرفا با اهداف امنيتي تشكيل شده است .

من قبلا مستندا نشان دادم که دولت بریتانیا حق خود میداند در جنبه های کاملا خصوصی شهروندانش دخالت کند! انوقت ما از تعدادی جوجه یکروزه بزدل خوف داشته باشیم که مبادا کار حق و حقیقت ما شائبه امنیتی به خود بگیرد؟ بگذار به قول شهید مظلوم دکتر بهشتی دشمن عصبانی باشد و از این عصبانیت بمیرد.
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد