Gerdab.IR | گرداب

نگرانی کاربران از تغییر در سیستم ای‌میل فیس‌بوک

تاریخ انتشار : ۰۷ تير ۱۳۹۱

این تصمیم باعث شده که ای‌میل‌های قدیمی تعریف شده کاربران در فیس‌بوک که مربوط به سایت‌هایی مانند یاهو، گوگل است، کارکرد اصلی خود را از دست بدهد.

به گزارش گرداب به نقل از ای‌ویک، کارشناسان موسسه امنیتی "سوفوس" معتقدند تصمیم "فیس‌بوک" برای تبدیل آدرس facebook.com@ به آدرس پیش فرض کاربران برای آنان مشکلات جدی امنیتی به وجود می آورد.

این تصمیم باعث می شود که ایمیل های قدیمی تعریف شده کاربران در فیس‌بوک که مربوط به سایت هایی مانند یاهو، گوگل و... است کارکرد اصلی خود را از دست بدهد.

با تبدیل ایمیل های فیس بوک به ایمیل اصلی هر کاربر این سایت، هکرها و هرزنامه نویسان اهداف جذابی را برای حمله در اختیار خواهند داشت، زیرا هر کس با عضویت در فیس بوک می تواند برای میلیون ها کاربر این سایت هر ایمیلی را بدون محدودیت ارسال کند و تنها کافی است نام کاربری فرد را بداند تا با اضافه کردن @facebook.com به آن ایمیل خود را ارسال کند.

کارشناسان امنیتی این تصمیم فیس بوک را اشتباه توصیف کرده و از مدیران آن خواسته اند در این تصمیم صرف نظر کنند. به نظر می رسد سود تجاری فیس بوک از این کار و همین طور تلاش برای محدود کردن بهره مندی شرکت های رقیب مانند "گوگل" و "یاهو" از امکانات فیس بوک دلیل اصلی این تصمیم گیری باشد.

حتی برخی کارشناسان این تصمیم فیس بوک را تلاشی گسترده تر برای کنترل زندگی مردم توصیف کرده اند.

منبع: فارس