Gerdab.IR | گرداب

جدیدترین اطلاعات سربازان گمنام درباره شبکه بزرگ جاسوسی موساد؛

اماکن عمومی، هدف بعدی شبکه ترور دانشمندان هسته‌ای بود

تاریخ انتشار : ۱۰ تير ۱۳۹۱

برخلاف تلاش فراوان رژيم صهیونیستی و حاميان غربی آن براي ارائه‌ تصوير سرويسي مقتدر از موساد، واقعيت‌های صحنه، اعترافات متهمين و ساير يافته‌های دقيق اطلاعاتی گويای جبن و زبونی مفرط آن سازمان است.

به گزارش گرداب، پس از اعلام خبر دستگیری چند تروریست وابسته به سرویس موساد با ماموریت ترور دانشمندان هسته‌ای، وزارت اطلاعات در تاریخ 91.4.8 در اطلاعیه‌ای ابعاد جدیدی از ماموریت این تیم های تروریستی را افشا کرد.

دومین اطلاعیه وزارت اطلاعات در حالی به ویژگی‎های تیم‎های تروریستی دستگیر شده پرداخته است که به نظر می رسد این عملیات یکی از بزرگترین عملیات‌های این نهاد امنیتی در کشف و خنثی سازی شبکه های ترور بوده باشد.

از مهمترین نکات حائز اهمیت در این اطلاعیه، اعلام دسترسی به همه اعضای شبکه های ترور، با وجود ارتباط سلولی و غیر خطی این شبکه ها بوده است. چنانکه به غیر از جمالی فشی به عنوان عامل اصلی ترور شهید علی‌محمدی، اکنون وزارت اطلاعات اعلام کرده است همه اعضای تیم شریک در این ترور و حتی عامل فعال‌سازی بمب در اختیار این نهاد اطلاعاتی است.

این در حالی است که تیم‎های ترور دکتر عباسی، شهید شهریاری و شهید احمدی روشن نیز اکنون در اختیار وزارت اطلاعات هستند؛ تیم‌هایی که بنا بر اطلاع این وزارتخانه، در ماموریت جدید خود به دنبال خرابکاری و بمب گذاری در اماکن متبرکه و مکان های عمومی بودند که در دام تور اطلاعاتی وزارت گرفتار شده اند.

اما شاید نکته مهم بیانیه وزارت اطلاعات اشاره به نقش اقلیم کردستان عراق در ایجاد زمینه برای فعالیت و آموزش تروریست‌های موساد علیه مردم ایران بوده است؛ امری که به نظر می رسد لازم است به صورت جدی با آن برخورد شود.

در ادامه متن کامل بیانیه دوم وزارت اطلاعات پیرامون دستگیری شبکه بزرگ جاسوسی و ترور موساد در ایران را می‌خوانید:

بسم الله الرحمن الرحيم
به دنبال اطلاعيه‌ مورخ بيست و پنجم و مصاحبه‌ وزير محترم اطلاعات در بيست و هشتم خرداد ماه گذشته، به استحضار ملت شريف ايران مي رساند:
 
1- كليات اقدامات اين وزارتخانه از زمان صدور اطلاعيه‌ ياد شده تا كنون به شرح ذيل بوده است:
 
الف) روند فشرده‌ جمع آوري‌هاي اطلاعاتي در داخل و خارج از كشور با شدت هرچه بيشتر استمرار يافته است.
 
ب) تخليه‌ اطلاعاتي متهمين بازداشت شده و نيز انجام انواع تحقيقات پيرامون اعترافات متهمين و يافته‌هاي جديد اطلاعاتي در داخل و خارج از كشور با جديت ادامه داشته است.
 
ج) مبتني بر آخرين يافته‌هاي اطلاعاتي، تعدادي ديگر از عناصر هسته‌هاي تروريستي مورد بحث، اعم از عوامل عملياتي و پشتيباني، شناسايي و بازداشت شده‌اند.
 
د) برخي از كشورهايي كه خاك، تسهيلات يا اسناد هويت اتباع آنها مورد سوء استفاده‌ تيم‌هاي تروريستي وابسته به موساد قرار گرفته بود، اطلاعاتي در اختيار رابطين رسمي اين وزارتخانه قرار داده‌اند.
 
2- خلاصه‌اي از اطلاعات حاصله‌ قابل انتشار به شرح ذيل است:
 
الف) سازماندهي عمليات ترور شهداي هسته‌اي كشور در قالب سلول‌هاي سازمان يافته در چندين لايه‌ حفاظتي متشكل از عناصر "شناسايي، لجستيك، عمليات" بوده است كه با عنايات الهي، كليه‌ عوامل دخيل در ترور شهيدان شهرياري، احمدي روشن و قشقايي، مورد شناسايي قرار گرفته و بازداشت شدند.
 
ب) از عوامل ترور شهيد دكتر علي محمدي، قبلا تنها عامل بمب گذاري (معدوم مجيد جمالي فشي) بازداشت شده بود. در سلسله عمليات اخير سربازان گمنام امام زمان‌عجل الله تعالی فرجه الشریف، كليه‌ مزدوران و جنايتكاران دخيل در آن واقعه، اعم از عناصر شناسايي شهيد، عوامل تداركات، نيروهاي تأمين پوشش‌هاي عمليات، عوامل مراقبت مستقر در صحنه‌ عمليات و عامل اصلي فعال سازي بمب، شناسايي شده و جملگي آنها بازداشت شدند.
 
ج) تعدادي از عوامل ترور آقاي دكتر فريدون عباسي رئيس محترم سازمان انرژي اتمي كشور، از جمله بازداشت شدگان هستند.
 
د) اماكن استقرار عناصر سازمان تروريستي موساد در يك اقليم هم مرز كشور و پادگان‌هاي آموزشي دشمن صهيونيستي در آن اقليم شناسايي شد. همچنين تعدادي از فرماندهان ستادي ترورها اعم از طراحان عمليات، متوليان آموزش تروريست‌هاي بازداشت شده و مأموران ارتباطات فني و عناصر نقل و انتقال نفر و تجهيزات متردد در منطقه‌ غرب كشور (اعم از نيروهاي سازمان جاسوسي _ تروريستي موساد، عناصر اطلاعاتي اقليم مورد بحث و قاچاقچيان منطقه) شناسايي شده، بعضا تصاويري از آنها در گريم‌هاي مختلف تهيه شده و براي تعدادي ديگر، چهره نگاري به عمل‌ آمد كه فعلا براي آنها تشكيل سابقه شد.
 
ه) مشخص شد كه متهمين بازداشت شده علاوه بر ترورهاي مورد بحث، اقدامات و جنايت‌هاي ضد مردمي ديگري نيز انجام داده بودند كه در زمان مقتضي اعلام خواهد شد.
 
و) متهمين مورد نظر اعتراف کرده اند كه پس از ترور شهيد مصطفي احمدي روشن، سازمان تروريستي موساد طي دستورالعملي، انجام چند عمليات خرابكاري و انفجار در اماكن زيارتي و محل‌هاي عمومي پر ازدحام را به آنها ابلاغ و در حال فراهم آوردن مقدمات آن مأموريت‌هاي شيطاني بودند كه با عنايات الهي، پيشگيري به عمل آمد.
 
ز) تعدادي از تروريست‌هاي بازداشت شده، محصول قريب به يك دهه تلاش و سرمايه گذاري و آموزش توسط سازمان‌هاي جاسوسي و تروريستي وابسته به استكبار بوده و پيش از عمليات تروريستي پيش گفته، مشغول جاسوسي به نفع آن سازمان‌ها بوده‌اند.
 
ح) برخلاف تلاش فراوان رژيم اشغالگر قدس و حاميان غربي آن براي ارائه‌ تصوير سرويسي مقتدر از سازمان تروريستي موساد، واقعيت‌هاي صحنه، اعترافات متهمين و ساير يافته‌هاي دقيق اطلاعاتي گوياي جبن و زبوني مفرط آن سازمان است. اطلاعات و مستندات موجود گوياي اتكاي تمام عيار آن ساختار تروريستي به اطلاعات، ارتباطات، پايگاه‌ها و ساير امكانات حمايتي چند سرويس پر ادعاي غربي و در رأس آنها CIA و MI6 و تعدادي از مزدوران منطقه‌اي آنها است. قطعا همكاران رژيم صهيونيستي در هرگونه عمليات تروريستي عليه اتباع و منافع كشورمان به منزله‌ شريك جرم تلقي شده و اين موضوع فراموش نخواهد شد.
 
3- وزارت اطلاعات خود را موظف به اطلاع رساني مقتضي در مورد اين پرونده به ملت شريف ايران مي داند و در هر مرحله از پيگيري‌ها، به محض رفع ملاحظات امنيتي، بلافاصله اقدام به ارائه‌ يافته‌هاي جديد خواهد شد. در همين راستا انشاء الله ظرف روزهاي آينده، تعدادي از بازداشت شدگاني كه تخليه‌ اطلاعاتي شده‌اند را معرفي خواهد کرد.
 
4- سربازان گمنام امام زمان عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف، مصداق آيه‌ شريفه‌ "ما رميتَ اذ رميت و لكنّ اللهَ رمي" و جاري بودن الطاف و عنايات حضرت باريتعالي (جلّ و علا) را با همه وجود خويش و در جاي جاي اين مأموريت خطير و در كليه‌ موفقيت‌هاي حاصله، مشاهده كرده اند و ادامه‌ اين راه و به سرانجام رسيدنش را جز با دعاي مؤمنين، امكان پذير نمي دانند.
 
ماه مبارك شعبان المعظم و طنين سحرگاهي مناجات شعبانيه، مغتنم‌ترين فرصت‌هاست تا ملت شريف ايران، موفقيت سربازان خاموش و فرزندان مجاهد خود را در رويارويي سترگشان با شياطين وابسته به جبهه كفر و ظلم و نفاق و استكبار از درگاه احديت، مسئلت کنند.

روابط عمومي وزارت اطلاعات