Gerdab.IR | گرداب

موساد برای جاسوسی شبکه اجتماعی می‌زند

تاریخ انتشار : ۱۲ تير ۱۳۹۱

موساد اقدام به راه‌اندازی شبکه اجتماعی‎‌ای کرده است که در آن مامورانش خود را با نام‌های مستعار دخترانه معرفی می‌کنند و از این طریق جوانان عرب را به دام می‌اندازند.

به گزارش گرداب، یک مسئول امنیتی لبنان گفت: «دستگاه جاسوسی رژیم صهیونیستی به منظور دستیابی به اطلاعات از کشورهای عربی، تعداد زیادی سایت های ارتباط اجتماعی راه اندازی کرده و ماموران این سازمان با اسم مستعار دختران، جوانان عرب را به دام انداخته و آنها را تخلیه اطلاعاتی می کنند.»

روزنامه لبنانی "الجمهوریه" نوشت: شیوه عمل دستگاه جاسوسی رژیم صهیونیستی که یکی از اهداف اصلی آن جمع‌آوری اطلاعات از "حزب الله" و دیگر مناطق لبنان است، با بسیاری از دیگر سازمان های جاسوسی متفاوت بوده و این سازمان به منظور دستیابی به اهداف خود از طرق مختلف وارد می شود.

این روزنامه افزود: یکی از این راه های کسب اطلاعات از جوانان کشورهای عربی، استفاده از پایگاه های الکترونیکی است که اهداف خود را انسانی و اجتماعی معرفی می کنند، اما در حقیقت از آنها به منظور استخدام جاسوس و مزدور بهره گرفته می شود.

در همین چارچوب اخیرا یک پایگاه اینترنتی با عنوان "تروریسم کافی است" آغاز به کار کرده و هدف اصلی آن رصد فعالیت های حزب الله بوده و در ظاهر این امر را مقابله با آنچه که تروریسم می نامد، معرفی می کند.

در این سایت اسامی جمعیت ها و گروه های سوئیسی که در ظاهر به امور کمک به مجروحان و از کارافتادگان اهتمام دارند، نوشته شده و شعارها و موضوعات زیادی در خصوص حقوق بشر و آزادی های فردی در آن به کار رفته است.

به گفته یک مسئول امنیتی لبنانی، بیشتر شبکه های جاسوسی صهیونیستی که در سال ۲۰۰۹ به وسیله نیروهای امنیتی کشف شدند، از پایگاه های خبری اینترنتی استفاده می کردند تا از این طریق عکس ها و اطلاعات خود را به شکل حرفه ای منتقل کنند که از جمله این پایگاه ها، می توان از سایت خبری "کوالیس" نام برد که در ظاهر تنها به منظور انتشار خبرهای مطبوعاتی به کار می رفت و در عمل برنامه ای برای ارتباط میان مزدوران و جاسوسان رژیم صهیونیستی بود.

به گفته یک کارشناس رایانه ای، رژیم اشغالگر، بیش از ۱۰۰ شرکت تخصصی در رابطه با فناوری اطلاعات در اختیار دارد.

همچنین بنا بر اسناد به دست آمده از شبکه های اطلاعاتی که متخصصان صهیونیست به شکل مستقیم آنها را هدایت می کنند، رژیم صهیونیستی به دنبال جذب جوانان جهان سوم به ویژه در کشورهای سوریه، لبنان، اردن و عراق است.

منبع: ایرنا