Gerdab.IR | گرداب

450 هزار ای‌میل یاهو هک شد

تاریخ انتشار : ۲۴ تير ۱۳۹۱

یک فایل قدیمی‌تر از شبکه عامل یاهو که شامل تقریبا 450 هزار حساب کاربری یاهو و سایر شرکت‌ها بوده است به همراه رمزهای عبور آن‌ها در معرض خطر قرار گرفت.

به گزارش گرداب به نقل از پایگاه اینترنتی پی سی ورلد، یکی از نمایندگان یاهو خبر سرقت اطلاعاتی 450 هزار ایمیل و رمز عبور از یاهو و سایر شرکت ها به وسیله هکرها را تائید کرد.

"کارولین مک لود اسمیت" رئیس بخش روابط عمومی یاهو در انگلیس در قالب ایمیلی اعلام کرده است: ما تائید می کنیم که یک فایل قدیمی تر از شبکه عامل یاهو که شامل تقریبا 450 هزار حساب کاربری یاهو و سایر شرکت ها بوده است به همراه رمزهای عبور آنها روز گذشته در معرض خطر قرار گرفت.

در ادامه نامه این نماینده یاهو آمده است: کمتر از 5 درصد از این 450 هزار حساب کاربری، رمزهای عبور معتبر داشتند. ما در حال انجام اقدامات فوری برای رفع آسیب پذیری ای هستیم که به افشای این اطلاعات منجر شده است. ما در حال تغییر رمزهای عبور کاربران قربانی در یاهو و اطلاع رسانی به شرکت هایی هستیم که حساب های کاربری آنها در معرض خطر قرار گرفته است.

رئیس بخش روابط عمومی یاهو همچنین گفت: ما از تمام کاربرانی که تحت تاثیر سرقت اطلاعاتی قرار گرفته‌اند عذرخواهی می‌کنیم و کاربران را تشویق می کنیم تا رمزهای عبور خود را به طور منظم تغییر دهند و همچنین با توصیه های آنلاین ما در پایگاه اینترنتی "security.yahoo.com" آشنا شوند.

بر اساس این خبر، گروهی از هکرها که خود را "شرکت D33Ds" می نامند مدعی اند که از طریق بهره برداری از آسیب پذیری و نقص امنیتی که در دامنه یاهو پیدا کردند، این پایگاه اطلاعاتی را هدف سرقت اینترنتی قرار داده‌اند.

منبع: فارس