Gerdab.IR | گرداب

مانکن آمریکایی:

با اسلام آوردن، رویای هالیوود برایم رنگ باخت

تاریخ انتشار : ۲۶ تير ۱۳۹۱

قبل از این که مسلمان شوم، رویای هالیوود را در سر داشتم، اما وقتی شهادتین را گفتم تمام این رویاها برایم رنگ باخت.

به گزارش گرداب به نقل از لبيك، "جیمی" که هفته گذشته به دین مبین اسلام مشرف شده، پیش از آن به عنوان مانکن در یک مزون لباس مشغول به کار بوده و آن‌طور که خود بیان می‌کند برای حفظ ظاهرش، دست به اقداماتی چون مصرف مواد مخدر زده و به مدت پنج سال اعتیاد شدید به اینگونه مواد داشته است.

جیمی دلیل اصلی مسلمان شدنش را احترام اسلام به زنان عنوان کرد و گفت: «من در یک خانواده مسیحی به دنیا آمدم، ولی هیچ وقت جوابی برای سوالاتم درباره خداوند پیدا نکردم و تا سن 31 سالگی نتوانستم خدا را احساس کنم. دلیل این که به دین اسلام جذب شدم، همسر ایرانی‌ام بود. تحقیقات بسیاری درباره دین اسلام انجام دادم. در اخبار خشونت ها و ظلم و ستمی که به مسلمانان می‌شد را می‌دیدم و می خواستم دلیل اینکه مردم از مسلمانان بیزارند را بدانم.
بنابراین تصمیم گرفتم تا اسلام را بهتر بشناسم و بدانم که چطور دینی است! هرچه بیشتر درباره اسلام تحقیق می کردم، بیشتر به آن علاقه‌مند می شدم و دلیل اصلی این علاقه، احترامی بود که اسلام برای زنان قائل می شد.»

وی در ادامه افزود: «هرگز تصور نمی کردم که روزی مسلمان شوم، اکنون متوجه می شوم که تصویر ذهنی بسیار بدی که از مسلمانان داشتم کاملا اشتباه بود و علت این طرز تفکرم رسانه ها بودند. چون آن زمان هر آنچه که رسانه ها می گفتند را باور می کردم. هرگز تصور نمی کردم که من نیز جزئی از جامعه مسلمانان شوم، اما اکنون به مسلمان بودن خود افتخار می کنم و از این بابت بسیار خوشحالم.»

جیمی که پس از تشرف به دین اسلام از حجاب اسلامی نیز در خارج از منزل استفاده می کند، معتقد است اسلام برای او نه تنها مانعی برای انجام فعالیت‌های اجتماعی اش نیست، بلکه او همچون سابق به کارهای مورد علاقه اش چون ساز زدن و ورزش‌هایی چون اسنوبورد و اسکی روی آب ادامه می دهد.»

جیمی در ادامه افزود: «قبل از این که مسلمان شوم، رویای هالیوود را در سر داشتم، اما وقتی شهادتین را گفتم تمام این رویاها برایم رنگ باخت. من در آن زمان مشروب می خوردم، مواد مصرف می کردم، اما حالا اصلا نمی خواهم که هیچ کدام از آن کارها را انجام دهم. از این که مسلمانم در قلبم احساس آرامش می کنم. قبل از این که مسلمان شوم هیچ هدفی در زندگی ام نداشتم. زنده بودن و ادامه زندگی برایم هیچ معنا و مفهومی نداشت، اما اسلام به من حس آرامش و امنیت داد و به زندگی ام رنگ و بوی تازه ای بخشید.»