Gerdab.IR | گرداب

به دنبال تطمیع کارکنان خلاق شرکت‌های نوپا؛

گوگل و فیس‌بوک در پی انحصار بازار

تاریخ انتشار : ۰۳ مرداد ۱۳۹۱

این دو شرکت تلاش می کنند برای جلوگیری از موفقیت طرف مقابل و غلبه بر آن به هر روش ممکن کارمندان با استعداد شرکت های نوپا را جذب خود کنند.

به گزارش گرداب به نقل از کامپیوترورلد، تلاش بی وقفه گوگل و فیس‌بوک برای به خدمت گرفتن کارکنان خلاق شرکت های کوچک و نوپا، باعث اعتراض مدیران این شرکت ها شده است.

این دو شرکت که رقابت شدید و بعضا خصمانه ای با یکدیگر دارند تلاش می کنند برای جلوگیری از موفقیت طرف مقابل و غلبه بر آن به هر روش ممکن کارمندان با استعداد شرکت های نوپا را جذب خود کنند.

یکی از شرکت هایی که به همین علت تعدادی از کارکنانش را از دست داده، Acrylic Software است. این شرکت که برنامه های همراه سازگار با iOS و مک طراحی می کند، می گوید فیس بوک با هدف ارتقای تیم طراحی خود تعداد قابل توجهی از کارمندان آن را جذب دفاتر خود در ونکوور، سان فرانسیسکو و نقاط دیگر کرده است.

تا پیش از این شرکت های بزرگ فناوری ترجیح می دادند کل یک شرکت نوپا را خریداری کنند، اما حال استراتژی خود را عوض کرده و با صرف هزینه ای کمتر تنها چند کارمند با استعداد آن را جذب خود می کنند.

کارشناسان معتقدند این رویه غول های دنیای آی تی نتیجه ای جز گسترش انحصار آنها بر بازار و تضعیف بازار رقبا نخواهد داشت.

لازم به ذکر است شدت رقابت میان گوگل و فیس بوک به حدی است که فیس بوک استفاده از ایمیل های جی‌میل را برای کاربران خود مسدود کرده و آنها را وادار به استفاده از ایمیل هایی با پسوند فیس بوک می کند.

منبع: فارس