Gerdab.IR | گرداب

نسل جدید مردانی که زودتر می‌میرند!

تاریخ انتشار : ۰۴ مرداد ۱۳۹۱

مردانی که زمان زیادی را به تنهایی در دنیای دیجیتال می‌گذرانند، زودتر از دیگر افراد فوت می‌کنند.

به گزارش گرداب به نقل از cnn، روانشناس آمریکایی طبق پژوهش های گسترده خود اعلام کرده است بازی‌های ویدیوئی و عکس‌های مستهجن آن‌لاین، منجر به انقراض مردان می‌شود.

این محقق برجسته استنفورد و روانشناس آمریکایی، می گوید: «مردانی که زمان زیادی را به بازی‌های ویدئویی و تماشای تصاویر مستهجن آنلاین، می‌گذرانند، بیشتر از آنچه تصور می‌کنند، به خودشان ضرر می رسانند.»

"فیلیپ زیمباردو" (Philip Zimbardo)، استاد روانشناسی دانشگاه استنفورد، استدلال می‌کند که استفاده بیش از حد از بازی‌های ویدئویی و تصاویر مستهجن، نسل جدیدی از مردان را به وجود می‌آورد که با محیط، تناسبی ندارند و آنها نمی‌توانند در دنیای واقعی، عملکرد نرمالی داشته و روابط درستی را برقرار کنند.

دکتر زیمباردو، معتقد است مردانی که زمان زیادی را به تنهائی در دنیای دیجیتال می‌گذرانند، زودتر از دیگر افراد فوت می‌کنند.

در کتابی که به وسیله این استاد، با عنوان "مرگ مردان" نوشته شده، آورده شده که امروزه مردان، بیشتر اوقات خود را در دنیای دیجیتال، به چت، تماشای تصاویر، بازی‌های ویدئویی و غیره می‌گذارنند.

وی معتقد است این دسته از افراد، باعث می‌شوند که توانایی سازگاری با محیط در آنها به قدر کافی رشد نکند.

زیمباردو همچنین به تحقیقی از مراکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها در آمریکا اشاره می‌کند که نشان داده است بینندگان همیشگی تصاویر مستهجن، افسردگی و سلامتی فیزیکی بدتری را در مقایسه با دیگران، گزارش کرده اند.

همچنین وی اشاره می‌کند که میان بازی‌های ویدئویی خشن و پرخاشگری در زندگی واقعی، رابطه وجود دارد.

زیمباردو تاکید می‌کند که لازم است راه حلی برای مهار این مشکل، در نظر گرفته شود.

منبع: جام نیوز