Gerdab.IR | گرداب

نگرانی شیرین عبادی برای قهوه‌خانه‌ها!

تاریخ انتشار : ۰۵ مرداد ۱۳۹۱

این زن مدعی حمایت از حقوق بشر، هنوز در خصوص کشتار وحشیانه مسلمانان در میانمار حساسیتی از خود نشان نداده است.

به گزارش گرداب، سایت "رادیو فردا" (radiofarda) سه شنبه سوم مرداد در خبری نوشت: شیرین عبادی، حقوقدان و برنده ایرانی جایزه صلح نوبل، در دومین گزارش ماهانه خود از وضعیت حقوق بشر در ایران در ماه تیر 1391، با ارائه فهرستی از نقض حقوق شهروندان در حوزه‌های مختلف، از مقام‌های مسئول جمهوری اسلامی خواست تا به "حقوق و آزادی‌های فردی و کرامت انسانی شهروندان" احترام بگذارند.

به گزارش رادیو فردا، شیرین عبادی از خردادماه سال جاری خبر داد که تصمیم دارد در پایان هر ماه، گزارشی از وضعیت حقوق بشر در ایران را تنظیم و به دو زبان فارسی و انگلیسی منتشر کند که هم‌اینک گزارش تیرماه، دومین گزارش ماهانه منتشر شده او در این زمینه است.

در بخش‌هایی دیگر از این گزارش، شیرین عبادی به حصر خانگی مهدی کروبی و ادامه فشارها بر دراویش گنابادی (بدون اشاره به درگیری هایی که این فرقه در مناطق مختلف کشور به راه انداخته و باعث خسارات مالی و جانی بسیاری از مردم شده) اشاره شده‌ است.
 
شیرین عبادی در قسمتی از گزارش خود مدعی برخوردار نبودن نمایندگان مجلس شورای اسلامی از مصونیت قضایی شده و از رد مصونیت قضایی "علی مطهری" از سوی مقامات دادگستری ایران انتقاد کرده‌ است.

وی همچنین در گزارش خود درباره "بسته شدن قهوه خانه ها" نیز ابراز نگرانی کرده است!

 شیرین عبادی در ادامه گزارش به اصطلاح حقوق بشری خود، منابع اطلاعاتی اش را لو داده است؛ آنجا که به نقل از مدیران بی‌بی‌سی و رادیو فردا مدعی شده که خانواده‌های روزنامه‌نگاران شاغل در این رسانه‌ها، از جانب نهادهای امنیتی ایران تحت فشار هستند.
 
قابل ذکر است که این زن مدعی حمایت از حقوق بشر، هنوز در خصوص کشتار وحشیانه مسلمانان در میانمار حساسیتی از خود نشان نداده است!

منبع: جام نیوز